Pracák a nová práce. Poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 13:30
Pracák a nová práce. Poradíte?

Ahoj,
potřebovala bych poradit s momentální situací.

Jde o to, že ve staré práci jsem dala výpověď a musela jsem tam ještě ty dva měsíce být, tedy jsem měla ukončit pracovní poměr 31.1.. Minulý týden jsem byla na pohovoru v jiné práci a vzali mě, ale potřebovali, abych nastoupila v půlce ledna. Ve staré práci jsem toto oznámila a tam mi navrhli, že mi pracovní poměr ukončí ke konci roku 2016, tak jsem řekla, že to beru.

No a moje otázka zní. Teď budu necelé dva týdny doma a jsem vlastně oficiálně nezaměstnaná a zajímá mě, jestli se musím jít nahlásit na pracák, i když vlastně do práce za pár dnů nastoupím?

Předem děkuji za odpověď, moc se v tomhle nevyznám :).

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 03.01.17 13:34

Nevím, jestli to funguje po léta pořád stejně, ale já se na pracák nahlásit musela, i když jsem tam hodlala být jen týden, kvůli tomu, aby za mě platil pracák pojištění.

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 03.01.17 13:40

Bud na pracák nebo by sis sama musela za tech par dni platit pojištění. Můžeš tam jít rovnou i s novou pracovni smlouvou, ať tam nemusíš pak znovu.

arinecka
Závislačka 4758 příspěvků 03.01.17 13:50

Tak pokud nastupuješ do nové práce tak je blbost se jít registrovat na ÚP, zaplatíš si sama zdravotní ( nevím jestli za celý měsíc, nebo jen část ) a je vyřešeno.

Tunrida
Hvězda diskuse 47734 příspěvků 03.01.17 14:00

Nemusíš. Poku budeš mít novou smlouvu od té půlky ledna, tak zdravotní pojištění budeš mít zaplacené od budoucího zaměstnavatele.

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 03.01.17 14:02

Já jsem myslela že to funguje tak, že za prosinec za tebe platí SP a ZP původní zaměstnavatel, a za leden už ho zaplatí nový zaměstnavatel. Nebo ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 14:06

@marmelada78 Já rávě nevim. Na netu jsem se dočetla tohle, ale i to, že nový zaměstnavatel platí jen za ty dny, kdy nastoupím, takže by platil až od půlky toho ledna. :nevim:

No, řadši si zejtra zavolám na pracák a zeptám se ještě tam.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63266 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 14:10
@marmelada78 píše:
Já jsem myslela že to funguje tak, že za prosinec za tebe platí SP a ZP původní zaměstnavatel, a za leden už ho zaplatí nový zaměstnavatel. Nebo ne?

Ano, přesně tak to funguje, jen tedy pokud by měla za tu část ledna méně než minimální mzdu, tak bude zdravotní do minima doplácet, ale i to jde přes zaměstnavatele.

hihi22
Kecalka 222 příspěvků 03.01.17 14:11

Pritel mel to same a taky jsem kvuli tomu volala na pracak.

Pani rikala, ze se ma jit registrovat, ze za nej stat bude platit pojisteni a aspon dostane malou podporu.

Hlasit se musi do 3 pracovnich dni od skonceni PP.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63266 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 14:11

@misalin @JancaS84 @arinecka Je to blbost, člověk je povinen si zdravotní jako osoba bez zdanitelných příjmů platit pouze pokud tento stav trvá celý kalendářní měsíc.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63266 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 14:13
@hihi22 píše:
Pritel mel to same a taky jsem kvuli tomu volala na pracak.

Pani rikala, ze se ma jit registrovat, ze za nej stat bude platit pojisteni a aspon dostane malou podporu.

Hlasit se musi do 3 pracovnich dni od skonceni PP.

Opět blbost, žádná povinnost registrovat se do 3 dnů není… kvůli zdravotnímu pojištění to ta část měsíce taky není potřeba, ano, započítá se těch 14 dní na důchod ale za to by mě to nestálo, takže já bych o tom uvažovala jen kvůli té podpoře.

hihi22
Kecalka 222 příspěvků 03.01.17 14:16
@j.a.n.i1 píše:
Opět blbost, žádná povinnost registrovat se do 3 dnů není… kvůli zdravotnímu pojištění to ta část měsíce taky není potřeba, ano, započítá se těch 14 dní na důchod ale za to by mě to nestálo, takže já bych o tom uvažovala jen kvůli té podpoře.

Ale jo… rikala to i na UP, kdyby pritel prisel llo den pozdeji, tak by mel smulu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 14:21

@hihi22 V tom případě to mám blbé. Dnes je to tedy třetí den, ale já se to dozvěděla včera, protože 1. bylo volno a včera se to řešilo s vedením, které navrhlo to ukončení ke konci roku, tak co teda? Dnes už je to třetí den a na pracáku teď už nikdo neni.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63266 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 14:23
@hihi22 píše:
Ale jo… rikala to i na UP, kdyby pritel prisel llo den pozdeji, tak by mel smulu…

Prostě není, podívej se do zákona… to že úřednice občas říkají blbosti je celkem časté.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63266 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 14:26
@Anonymní píše:
@hihi22 V tom případě to mám blbé. Dnes je to tedy třetí den, ale já se to dozvěděla včera, protože 1. bylo volno a včera se to řešilo s vedením, které navrhlo to ukončení ke konci roku, tak co teda? Dnes už je to třetí den a na pracáku teď už nikdo neni.

Klid, žádná taková povinnost není, to tě tu jen někteří blbnou… rozdíl je pouze v tom, že pokud tam dojdeš do 3 PRACOVNÍCH dní, tak tě zaregistrují zpětně, od data následující od konce práce, pokud přijdeš později, tak od aktuálního data, tedy by se ti počítalo o tě pár dní méně odpracovaných na důchod a ta tyhle dny bys nedostala podporu. Nic víc, nic míň.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >