Reklama

Zkrácení úvazku ze strany zaměstnavatele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 11:02
zkrácení úvazku ze strany zaměstnavatele

Ahoj,

dnes mě zaměstnavatel překvapil se zkrácením úvazku. Vím, že nemůže bez mého souhlasu, ovšem netuším zda má smysl se „dohadovat“ nebo bude lepší přistoupit na dohodu. Nyní pracuji denně 8-16hod, pátky do 15hod za 17000 hrubého. Teď by to bylo po a st 8-16, út a čt 8-12hod, pátky jsou otevřené buď vůbec nebo 8-12hod s tím, že říkal, že by to vycházelo na 11000-12000 hrubého. Jako jsem rozhozená, když odejdu na podporu, budu mít mnohem méně jen po dobu 5 měsíců, když přijmu budu mít necelých 10000 v čistém s tím, že si budu hledat práci nebo se postavit, že s tím prostě neslouhlasím a čekat že to tu půjde od deseti k pěti jak se vztahama mezi ním i mnou, tak i s tím, že předpokládám že by dělal vše proto abych odešla sama. Jsme malá firma o 5 zaměstnancích.
Omlouvám se za anonymitu, ale je to nutné

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62499 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 11:08

Tak pokud jsi rozhodnutá odejít, tak jaký je důvod přistupovat na dohodu? Pokud tedy nebude výhodná i pro tebe…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 11:15

@j.a.n.i1

Tak o odchodu uvažuju už zdřívějška - hledám jinou práci. Již před koncem roku mi bylo řečeno, že zdejší kancelář je pro něj prodělečná a uvažuje o uzavření - rozhodnutí mělo padnout do konce září 2017. Byli jsme domluveni, že pokud bych si našla něco jiného nebude mi bránit a trvat na dodržení 2měsíční výpovědní lhůty. Nyní mi bylo řečeno, že při zkrácení otevírací doby nechá kancelář v provozu i nadále - nebude zavírat zcela. Takže ve mě převládá pocit zůstat na zkráceném úvazku a hledat dál. Spíš jsem chtěla znát názory více lidí, jak by se za takovýchto podmínek rozhodli…

MBrno
Kecalka 340 příspěvků 03.01.17 11:26

Ja osobne bych to i nadale brala jako docasne a hledala dal. Pracovni doba je pravidelna, takze pripadne by se dalo doplnit nejakou brigadou, pokud by Ti docasny vypadek financi delal problemy.

Nikdy nevis, na jakeho urednika narazis na UP, muze to byt peklo, ale taky nemusi, mno…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 13:03

@MBrno tak nějak bych si to představovala, dočasný výpadek financí nás nijak zásadně neomezuje. A hledat dál rozhodně budu. Díky za názor :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama