Reklama

Jít do práce od kojence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 16:57
Jít do práce od kojence?

Předem se omlouvám za anonym. Potřebuji znát váš názor. Mám dvě děti 2 roky druhé 3 měsíce. Naše finanční situace není moc dobrá. Nemáme se špatně, ale máme stejně výdajů jako příjmu… Dnes se mi nabídla možnost jít do práce za slušné peníze. Děti bych si střídala s chlapem (aspoň by poznal, že to není tak jednoduché) o domácnost bych se musela dál starat jen já. Ale to hlavní mám vzít tu práci nebo být doma na rodičovské? Peníze by se nám moc hodily, ale nevím jestli bych potom nebyla k. o. a mám výčitky kvůli miminku. Nevím jak se rozhodnout, proto bych uvítala vaše názory. :nevim: Bylo by to každý den na cca 6-7 hodin. Jednou za týden nebo dva týdny jeden den volna.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 02.01.17 17:00

Od takového prcka bych nesla. Pokud mate příjmy a výdaje šul nul, tak bych se na ty dva roky uskromnila, šetřit můžete pak.
Je to náročné období, nejen finančně, ale brzy to skončí a bude ti to líto.

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 02.01.17 17:01

Ale teď mě napada, když je mladšímu 3m, nejsi na mateřské? Ta rodičovská bude nižší, i pak to utahnete?

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 17:03

Zkusit to můžeš a uvidíš jak to bude fungovat. jinak ty budeš dělat 7 dní v týdnu?

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9632 příspěvků 02.01.17 17:04

Ne nešla bych.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28522 příspěvků 02.01.17 17:04

Od 3měsíčního miminka bych vážně nešla. To bych raději jedla suchý chleba.

Vendula1311
Stálice 61 příspěvků 02.01.17 17:05

Já mám osobně doma 10 měsíčního syna a nikdy by mě nenapadlo že bych od něj šla do práce za ten čas co jsem s ním doma a to nám zbyde jen 3000 na bydlení na měsíc…Dobře si to rozmyslete :) ještě se napracujete a věřte mi s penězi se to vždy dá zvládnout:* :potlesk:

xjuklickova
Kelišová 5081 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 17:06

Ja bych šla, prijde mi jedno, jestli ve trech, nebo v peti mesicich (po materske)a to jsem sla ja a nikomu to neublizilo, ba naopak si muzeme daleko vic dopřát

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 02.01.17 17:07

Nešla bych. Šla jsem od dvouletaka a mrzí mě to. Radši bych si našla nějakou brigádu typu roznášení letáků, pokud potřebujete peníze. Z klasické práce budeš unavená, chlap k dítěti v noci asi vstávat nebude, plus domácnost.

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 02.01.17 17:08

Počkejte alespoň do 6 měsíců.

Janulala
Kecalka 231 příspěvků 71 inzerátů 02.01.17 17:09

Ja budu mit pokud se nic nepokazi taky druheho prcka a doma mam dvouletaka a mam to presne naopak, ted chodim na castecny uvazek a jak se druhe narodi, tak to jeste zkrouhnu, abych byla doma s detma. na jednu stranu je to sice prima si privydelat k rodicaku a taky clovek je obcas mezi normalnima lidma a neblbne tak z te materske, ale kdyz je vic prace tak pak jsem nervni a protivna na manzela i prcka, takze mi to za to moc nestoji. s dvouma bych chtela chodit do prace 1 den v tydnu. cely tyden pryc si nedokazu predstavit, prece jsem si deti neporizovala, abych je hned odlozila. ale mam kolegyni, ktera pracuje furt a to uz ma tretiho prcka, navic velkej uvazek, nechapu jak to zvlada, jeste k tomu si dodelala dalsi skoly. ale zase deti porad dava na hlidani a do skolicek. me by to bylo lito a myslim ze az budou vetsi tak se to na nich projevi, ze nemely tu mamku jen pro sebe, kdyz ji potrebovaly.

NikysekR
Extra třída :D 10276 příspěvků 3 inzeráty 02.01.17 17:12

Já bych nešla. U prvního jsem začala chodit na občasné brigády (na směny), když měl dva roky. Druhý má teď 7 měsíců a nedovedu si to zatím moc představit. I když o tom už zase začínám uvažovat. Ale dřív jak v jeho roce určitě nepůjdu. Sice spí celou noc, takže v noci se vyspíme, ale prostě mi přijde ještě malý na to, abych od něj odcházela na tak dlouhou dobu.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31602 příspěvků 02.01.17 17:12

Nešla bych, po takovým prckovi bych s ustýskala. ale já jsem druhej extrém, víc jak 2 hoďky nevydržím ani bez 2 leťáka :oops:

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 02.01.17 17:14

Od 3 m bych fakt nešla.. s klidným srdcem jsem dala dvouleťáka do školky, ale takhle malinké mimčo bych nedala… radši bych se uskromnila :think:

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 02.01.17 17:15

Mmchdm, každý den 6-7 hodin, doma šichta.. za sebe můžu říct- budeš total ko.. já první 3 měsíce únavou spala málem ve stoje :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama