Změna odpočtu na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jemna67
Nováček 6 příspěvků 01.01.17 10:15
změna odpočtu na dítě

Prosím o radu. Přítel(je zaměstnancem u nejmenované firmy) uplatňuje odpočet na naši dceru, jelikož jsem byla bez práce. Od září 2016 jsem nastoupila do práce a od ledna 2017 chci z osobních důvodů odpočet uplatňovat já. Jak mám postupovat, pokud přítel pracuje na druhém konci republiky, než je sídlo firmy a tudíž na firmu nejezdí a nebo nastane situace, že nebude souhlasít s touto změnou? Mohou to v tomto případě nějak vyřídit účetní obou firem kde pracujeme? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 01.01.17 10:47

Myslím že je třeba dát na uctarnu kopii rodného listu a cestne prohlášení ze ten druhy slevu neuplatňuje.

Elishka1
Závislačka 2745 příspěvků 01.01.17 11:07

Kopii RL a potvrzení od zaměstnavatele otce, že odpočet nebude uplatňovat

jemna67
Nováček 6 příspěvků 01.01.17 11:22

Takže pokud tomu dobře rozumím, stačí, pokud zaměstnavatel( = účtárna) otce pošle mému zaměstnavateli = účtárně prohlášení, že nebude odpočet uplatňovat. Může to tedy provést i spolupráce obou účtáren bez toho, aby s tím otec souhlasil či nesouhlasil?

Lama Lama
Hvězda diskuse 49195 příspěvků 01.01.17 11:25
@jemna67 píše:
Takže pokud tomu dobře rozumím, stačí, pokud zaměstnavatel( = účtárna) otce pošle mému zaměstnavateli = účtárně prohlášení, že nebude odpočet uplatňovat. Může to tedy provést i spolupráce obou účtáren bez toho, aby s tím otec souhlasil či nesouhlasil?

tak pokud si ted otec dite odecita, tak prece ucrtni, svevolne, bez jeho souhlasu, nemuze odecet jen tak zrusit.
to jako pak to zjisti a bez tveho vedomi to zas uctarny predelaj na nej?

Lama Lama
Hvězda diskuse 49195 příspěvků 01.01.17 11:25
@jemna67 píše:

tak pokud si ted otec dite odecita, tak prece ucrtni, svevolne, bez jeho souhlasu, nemuze odecet jen tak zrusit.
to jako pak to zjisti a bez tveho vedomi to zas uctarny predelaj na nej?

pepina 11
Kecalka 230 příspěvků 01.01.17 11:33

Pracuji jako účetní a každý rok mi chlapi podepisují prohlášení - růžové, zda chtějí odpočet na sebe, na děti- dítě a na tomto základě dělám mzdu. Vy se spolu s manželem nebavíte? Nebo v čem je problém, nějak jsem to nepochopila.
Poslala bych na adresu účtárny svého muže doporučeně dopis, že si odpočet budeš uplatňovat ty a další bych neřešila. Ať se s tím už finančák popere sám. Ty jsi v klidu. Kopii a lístek o odeslání si nechej.

pepina 11
Kecalka 230 příspěvků 01.01.17 11:40

Účetní nic neruší, každý rok se podepisuje prohlášení,

sven
Extra třída :D 10205 příspěvků 01.01.17 11:51

Jak se to ale dělá… to prohlášení se tuším podepisuje do 15.2.? Takže jak s lednovou mzdou? Stihne se to?
Jinak já u svého zaměstnavatele vyžadovala prohlášení, které manžel přikládal ke svému prohlášení (že si neuplatňuji odpočty na děti)

Lama Lama
Hvězda diskuse 49195 příspěvků 01.01.17 12:01
@sven píše:
Jak se to ale dělá… to prohlášení se tuším podepisuje do 15.2.? Takže jak s lednovou mzdou? Stihne se to?
Jinak já u svého zaměstnavatele vyžadovala prohlášení, které manžel přikládal ke svému prohlášení (že si neuplatňuji odpočty na děti)

jak, stihne. tak pokud je zamestnanec, tak uz ty odpocty nekdo za kinuly rok uplatnoval. a na dapsi rok, kdyz se to nestihme do unora, tak se to proste zmeni v breznu, dubnu, ovetnu… kdykoli

pepina 11
Kecalka 230 příspěvků 01.01.17 12:01

Jasně, že stihne, vždyť je prvního ledna. Vždyť o tom píšu. Manželka pošle dop. dopis že bude uplatňovat ona, já s ním zamávám zaměstnanci před očima a odpočet mu už neuplatním, neboť ho uplatňuje manželka. Je to prosté jak facka. Pokud by to nestihla odeslat, ale nevím proč by ne, tak ten jeden měsíc se jí dorovná v ročním zúčtování, o peníze nepřijde.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49195 příspěvků 01.01.17 12:06
@pepina 11 píše:
Jasně, že stihne, vždyť je prvního ledna. Vždyť o tom píšu. Manželka pošle dop. dopis že bude uplatňovat ona, já s ním zamávám zaměstnanci před očima a odpočet mu už neuplatním, neboť ho uplatňuje manželka. Je to prosté jak facka. Pokud by to nestihla odeslat, ale nevím proč by ne, tak ten jeden měsíc se jí dorovná v ročním zúčtování, o peníze nepřijde.

a kdyz ten samej papir posle otec?

sven
Extra třída :D 10205 příspěvků 01.01.17 12:07

@Lama Lama myslela jsem, když by chtěla uplatňovat již od ledna a čekala by, až s tím přijde mzdovka (u nás pravidelně se to podepisovalo až těsně před tím 15.2.) Ale je fakt, že když přijde za mzdovkou hned v lednu, tak se to stíhá :-).

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 12:14

@jemna67 Jak pokud přítel nebude souhlasit - snad jste schopní se spolu domluvit, ne? Účtárny tu nejsou od toho, aby toto za vás řešily :roll:.

Irinka0210
Závislačka 4602 příspěvků 01.01.17 12:19

@pepina 11 Mohla bych se na něco zeptat v IP? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak si vyrobit ten nejhezčí adventní věnec?

Chtěli byste si vytvořit adventní věnec, ale nejste si stoprocentně jistí,... číst dále >

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Nový fotbalový boss na obzoru? Zemanův kancléř Mynář si chce koupit Slovácko

Fotbalové Slovácko letos patří mezi nejhorší týmy v české nejvyšší soutěži.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >