Práce doma - přepisování textů

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
barbule
Povídálka 15 příspěvků 02.10.09 17:35
práce doma - přepisování textů

Nemáte někdo zkušenost s konkrétní firmou, která nabízí výdělek přepisováním textů. Ráda bych si trochu přivydělala a přepisování textů mi přijde jako celkem nenáročná činnost, ale nerada bych se někde napálila, zaplatila nějaký vstupní poplatek a nic z toho nebylo :evil:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47203 příspěvků 02.10.09 17:48

To je přepisování textu z pc v pc?
O tom jsem slyšela že to je nesmysl.Kopírovat umí každej a okopíruju klidně 100stránek z ctrl V a ctrl c během pár minut :wink:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 02.10.09 17:57

Jo, je to pitomost. Uvažuj, kdo by za takovou službu zaplatil? Co by to asi muselo být za firmu? Nebylo by pro ně levnější zakoupit skener a OCR program? Vsadím boty, že inzeráty nabízející práci přepisování jsou všechny podezřelé. Jestli mne někdo přesvědčí o opaku, budu chodit bosa :wink:

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 02.10.09 18:03

kamarádka to kdysi dělala, ale jednalo se o zapisování textu, který byl namluvený na diktafonu. to bych ještě pochopila :-)
jinak je to samozřejmě volovina, jak píší holky výše :wink:

Anette
Extra třída :D 10410 příspěvků 02.10.09 19:30

Taková volovina to zase není…já jsem v rámci brigády přepisovala tištěný katalog (adresář) do excelu.
Před MD jsem pracovala v redakci časopisu a tam jsme měli externí „přepisovačku“ článků došlých do redakce, ne všichni autoři vlastnili počítač, ale fakt je, že dneska už je takových minimum :)

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 02.10.09 19:32

Co já vím, tak to bývalo buď namluvené nebo psané rukou. Dneska už má přístup na PC skoro každý, tak nevím, jestli ještě někdo rukou vůbec píše.
 Halka

Anette
Extra třída :D 10410 příspěvků 02.10.09 19:33

Halko - starší ročníky posílaly články psané na psacím stroji, ne rukou :D

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 02.10.09 19:39
Anette píše:
Taková volovina to zase není…já jsem v rámci brigády přepisovala tištěný katalog (adresář) do excelu.
Před MD jsem pracovala v redakci časopisu a tam jsme měli externí „přepisovačku“ článků došlých do redakce, ne všichni autoři vlastnili počítač, ale fakt je, že dneska už je takových minimum :)

no vždyť tak jsem to myslela, že je volovina z PC na PC :wink:
jak jsem psala, z mimopočítačových zdrojů do PC to chápu…

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 02.10.09 20:04
Anette píše:
starší ročníky posílaly články psané na psacím stroji, ne rukou :D

A není v tomto případě lepší scanner a OCR?

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 02.10.09 20:04

Tak ten přepis z diktafonu teda uznávám, že o podvod jít nemusí, ale stejně bacha, jakmile chtěj poplatek, tak nebrat. I když dokonce lidi z ČR vymysleli program, který umí převést mluvené slovo na text 8O ale prý je to ještě v plenkách.
Ale divím se, že dneska vážně ještě existují firmy ochotné zaměstnat přepisovače textu z psacího stroje. 8O Před 10 let jsem dělala takovou brigošku právě také u jednoho nakladatelství a to bylo - naskenovat text (noviny nebo psací stroj), projet OCR, opravit chyby a uložit do texťáku :wink:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 02.10.09 20:09

Údajně tyhle práce ještě jsou - třeba přepisování databází nebo údajů z jednoho softu do druhýho, ale bacha na nabídky s nutností úhrady poplatku.

Anette
Extra třída :D 10410 příspěvků 02.10.09 20:14

Maggie - ale tazatelka o přepisování z PC na PC vůbec nepsala :D

Chuanitko - asi ano, ale v té době v redakci nebyl ani scanner, ten měli jen grafici :? A v další redakci, kde jsem dělala, scanner byl, ale OCR ne :D

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 02.10.09 21:58

Anette: Jj, pár let nazpátek to chápu. A OCR bylo v plenkách, člověk se hrozně nadřel, aby to po scanneru opravil, to už byl rychlejší přepis.
Ale dnes je to dokonalost sama, takže také nechápu, proč by někdo chtěl přepisovat už napsaný text :wink:

korena
Závislačka 4472 příspěvků 03.10.09 08:02

Podle mě je to pitomost, jen je to na principu letadla, co se týče těch vstupních poplatků, další kdo někoho získá má z toho zisk a td. :roll:

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 03.10.09 08:13

Nevím přesně o jakou firmu se jedná,ale od jednoho člověka jsem takovou nabídku na netu taky našla a přišlo mi to taky jako super věc,tak jsem se ozvala,ale boužel se mi už nikdo nikdy neozval zpět,takže já naletěla.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >