těhotenství u zdr.sestry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 29.08.09 13:32
těhotenství u zdr.sestry

chtěla by jsem se zeptat. Pracuji jako zdravotní sestra na ortopedii a chodím na dvanáctky. Dojíždím 20 km. Plánuji miminko a nevím jestli až otěhotním je možné chodit i nadále do práce. 1.těhotenství skončilo jako zamlklé v 8tt. Není tady nějaká zdravotní sestřička, která s tím má zkušenosti? Myslíte že je možný chodit i nadále do práce a nebo jít radši na neschopenku? :roll:

Reakce:
Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 29.08.09 13:57

Goldenko, nejsem zdrav sestra ale znám jich několik, které chodily do práce do určité doby a pak na neschopenku, bylo to různé, někdo 25tt, někdo dřív, někdo později. podotýkám interna, starší věk pacientů atd…
záleží jak moc máš práci namáhavou a jak moc jsou ostatní sestřičky schopné a ochotné ti vyjít vstříc (nezvedání pacientů apod.). a pak záleží jak ti bude. někomu je super, někdo se problinká až do 3měsíce…

každopádně hodně štestí s těhotněním!

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.09 14:38

Moje sestrenice je zdravotni sestra, pracovala na chirurgii a neschopenku ji dal gyndar hned, pac tahala bezvladne pacienty a tak. Kamaradka pro zmenu dela na obvode sestricku a ta pracovala az do porodu. Zalezi na Tobe jak se citis a jakou praci delas, tady ti asi nikdo neporadi. Hanka

petra.k
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 29.08.09 14:44

Ahojky jsem zdr. sestra na poop.odd a na neschopenku jsem šla hned, nedávno jsem byla těhu podruhé(bohužel zamlklé v 8tt) a doktorka mi nechtěla dovolit dosloužit 3 služby co jsem slíbila(na čtvrt úvazku), to jsme ještě nevěděli, že to takhle dopadne.
Za sebe já bych šla buď hned, nebo se domluvila na změně práce: ambulance, nebo jen ranní, rozhodně ne noční a dvanáctky, nikdy nevíš co se může stát.
Pa a zdárné otěhotnění:-)))

liška
Echt Kelišová 7559 příspěvků 29.08.09 14:53

Ahoj, pracuji na ARO a na sále, na PN jsem šla hned, jak se potvrdilo, že jsem těhotná. Pouze ranní směny mi nikdo nezaručil a těžké nemocné za mě nikdo neodtahá. Takže mysli jen na sebe na miminko! U nás takhle chodí všechny holky. Pokud chceš, písni na SZ. 8)

chocholka
Echt Kelišová 9089 příspěvků 29.08.09 17:52

Ahojky
Já pracuji na jip u nedonošenců a do práce jsem chodila do 34tt.Ranní,noční a dojíždění 10km.
Ale ortopedie je úplně něco jiného.Takže jestli dál pracovat nebo ne,je jen na tobě.

Dorma
Nováček 4 příspěvky 29.08.09 19:01

Já jsem taky zdr.sestra,pra­covala jsem na urgetním příjmu a na PN jsem šla HNED druhý den po zjištění těhu.A dobře jsem udělala,začalo zvracení,mdlo­by,hubnutí,krvá­cení..brr,rad­ši nevzpomínat,prostě rizikáč jak vyšitej.Ale dopadlo to dobře:-)Ale pokud máš po zamlklém těhu,být tebou bych šla na PN hned,i kdybych byla v poho.

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 29.08.09 21:03

Ahoj,

taktéž se hlásí zdravotní sestra, já pracuju na JIP a do PN jsem šla necelých 14 dní po zjištění těhotenství, chtěla jsem dopracovat měsíc… ale na mě byl kolektiv hodný, měla jsem již stabilní pacienty, kteří se nemuseli polohovat a spol. :wink: :wink: :wink:
Mmch, moje kolegyňka byla v práci do 3měs. na plném úvazku a při druhém těhotenství chodila na částečný úvazek, čekala dvojčata a též chodila až někdy do 4 měs., což já bych se teda osobně bála a kdyby něco…dost bych si to vyčítala!
Jooo, a taky jsem dojížděla (30km) a pracovala noční…

K.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >