Reklama

těhotenství u zdr.sestry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 29.08.09 13:32
těhotenství u zdr.sestry

chtěla by jsem se zeptat. Pracuji jako zdravotní sestra na ortopedii a chodím na dvanáctky. Dojíždím 20 km. Plánuji miminko a nevím jestli až otěhotním je možné chodit i nadále do práce. 1.těhotenství skončilo jako zamlklé v 8tt. Není tady nějaká zdravotní sestřička, která s tím má zkušenosti? Myslíte že je možný chodit i nadále do práce a nebo jít radši na neschopenku? :roll:

Reklama

Reakce:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 29.08.09 13:57

Goldenko, nejsem zdrav sestra ale znám jich několik, které chodily do práce do určité doby a pak na neschopenku, bylo to různé, někdo 25tt, někdo dřív, někdo později. podotýkám interna, starší věk pacientů atd…
záleží jak moc máš práci namáhavou a jak moc jsou ostatní sestřičky schopné a ochotné ti vyjít vstříc (nezvedání pacientů apod.). a pak záleží jak ti bude. někomu je super, někdo se problinká až do 3měsíce…

každopádně hodně štestí s těhotněním!

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.09 14:38

Moje sestrenice je zdravotni sestra, pracovala na chirurgii a neschopenku ji dal gyndar hned, pac tahala bezvladne pacienty a tak. Kamaradka pro zmenu dela na obvode sestricku a ta pracovala az do porodu. Zalezi na Tobe jak se citis a jakou praci delas, tady ti asi nikdo neporadi. Hanka

petra.k
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 29.08.09 14:44

Ahojky jsem zdr. sestra na poop.odd a na neschopenku jsem šla hned, nedávno jsem byla těhu podruhé(bohužel zamlklé v 8tt) a doktorka mi nechtěla dovolit dosloužit 3 služby co jsem slíbila(na čtvrt úvazku), to jsme ještě nevěděli, že to takhle dopadne.
Za sebe já bych šla buď hned, nebo se domluvila na změně práce: ambulance, nebo jen ranní, rozhodně ne noční a dvanáctky, nikdy nevíš co se může stát.
Pa a zdárné otěhotnění:-)))

liška
Echt Kelišová 7558 příspěvků 29.08.09 14:53

Ahoj, pracuji na ARO a na sále, na PN jsem šla hned, jak se potvrdilo, že jsem těhotná. Pouze ranní směny mi nikdo nezaručil a těžké nemocné za mě nikdo neodtahá. Takže mysli jen na sebe na miminko! U nás takhle chodí všechny holky. Pokud chceš, písni na SZ. 8)

chocholka
Echt Kelišová 9063 příspěvků 29.08.09 17:52

Ahojky
Já pracuji na jip u nedonošenců a do práce jsem chodila do 34tt.Ranní,noční a dojíždění 10km.
Ale ortopedie je úplně něco jiného.Takže jestli dál pracovat nebo ne,je jen na tobě.

Dorma
Nováček 4 příspěvky 29.08.09 19:01

Já jsem taky zdr.sestra,pra­covala jsem na urgetním příjmu a na PN jsem šla HNED druhý den po zjištění těhu.A dobře jsem udělala,začalo zvracení,mdlo­by,hubnutí,krvá­cení..brr,rad­ši nevzpomínat,prostě rizikáč jak vyšitej.Ale dopadlo to dobře:-)Ale pokud máš po zamlklém těhu,být tebou bych šla na PN hned,i kdybych byla v poho.

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 29.08.09 21:03

Ahoj,

taktéž se hlásí zdravotní sestra, já pracuju na JIP a do PN jsem šla necelých 14 dní po zjištění těhotenství, chtěla jsem dopracovat měsíc… ale na mě byl kolektiv hodný, měla jsem již stabilní pacienty, kteří se nemuseli polohovat a spol. :wink: :wink: :wink:
Mmch, moje kolegyňka byla v práci do 3měs. na plném úvazku a při druhém těhotenství chodila na částečný úvazek, čekala dvojčata a též chodila až někdy do 4 měs., což já bych se teda osobně bála a kdyby něco…dost bych si to vyčítala!
Jooo, a taky jsem dojížděla (30km) a pracovala noční…

K.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >