Práce: HPP vs brigáda

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.1.22 07:20

Práce: HPP vs brigáda

Ahoj :andel: :mavam:
Momentálně si hledám práci a jsem z toho už docela na nervy ( berte s rezervou ). Před asi týdnem jsem byla na pohovoru ( administrativa ). Paní docela v pohodě, vypadalo, že jsme si sedly.
Zkoušela mě i z administrativy, dokladů a mohu říct za sebe i za ní, že to nebylo špatné. Zkratim to, řekla jsem jí, že o místo mám zájem hned na místě a potom ještě do emailu ( byly jsme tam domluvené, a že mi pošle podklady ke smlouvě Apod.). Dvakrát. Bez odpovědi. Zkoušela jsem se jí dovolat - bez odpovědi. A poslat na Fb vzkaz ( tam byla prvotní komunikace ). Dodnes si vzkaz, ač byla online neprecetla. Byl odeslán, ale nedoručen. :nevim: :think:
Zvláštní chování. Hodně divné. Ač mě nic netlačí, tak si hledám a na pohovory chodím.

Teď jsem našla inzerát. Práce ve fabrice, na 12cky. Pěkný plat. Svozovy autobus. Obědy. Ale je to brigáda. Po brigádních se chce v inzerátu 3 směny týdne, alespoň. Přihlásila jsem se a…

Dozvěděla se tvrdou realitu, že podmínky jsou stejné jako pro HPP, jen pracujete na dohodu. A chtějí 4 dny za sebou 12cky, denní/noční. Což je pro mě noční pase. A pokud někdo chce chodit třeba 2× denní a 1× noční týdne, tak o něj nemají zájem.

Mohu se zeptat, jaký to má smysl??? Proč rovnou nedají pracovní smlouvu? Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13278
24.1.22 07:38

Protože tento brigádník je na měsíc napr. jen na vykrytí nutné aktuální potřeby a pak se s ním nepočítá. Jde kdykoliv propustit. S běžnou smlouvou to je složitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15614
24.1.22 07:40

Asi jim tam nikdo dlouho nevydrží a na dohodě nemusí dávat dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 08:00

Jedná se o Lego na Kladně :nevim: A prý brigádníky drží dlouhodobě, ale chtějí, aby chodili na směny jako při HPP.

• Citovat
  • Nahlásit
752
24.1.22 08:32

Brigádníky mohou kdykoliv vyhodit a bez odstupného. Také nemají dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13278
24.1.22 08:47
@Anonymní píše:
Jedná se o Lego na Kladně :nevim: A prý brigádníky drží dlouhodobě, ale chtějí, aby chodili na směny jako při HPP.

Brigádník může chodit na směny jako při HPP. Na tom není nic divného ani špatného. Záleží jen jak dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 10:24

@Cenarius V inzerátu stojí, že chtějí po brigádnícich 3× týdne směny, alespoň. Realita je taková prý, že musí chodit 4× týdne. Tak jaká je klasická pracovní doba pro lidi na HPP. 12 denní a noční, 4 dny. Hledají dlouhodobé brigádníky. Kdo nemůže nebo nechce chodit 4× týdne, tak mu práci nedávají. :nevim:

:nevim: :nevim: :nevim: V tom případě nechápu, proč nedají rovnou PP se zkušební dobou.

• Citovat
  • Nahlásit
13278
24.1.22 11:08

Ale brigádník neznamená, že musí dělat méně hodin nebo že HPP musí dělat víc. A některé důvody už tu máš uvedené. Ten přesný se ale asi nikdy nedovis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat