Práce kurýra balíků u ,

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
7.10.21 00:02

Práce kurýra balíků u České Pošty

Dobrý den, mohu se zeptat, jaký je průměrný plat řidiče (kurýra) balíků? Momentálně pracuji na pozici zdravotníka, a celkem bez problému si měsíčně vydělám okolo 40tis. Momentálně mě ale láká práce od pondělí do pátku, ale hlavně vidím na této práci benefit v tom, že nezodpovídám za lidské životy (pracuji na ARU). Je podle Vás (nejlépe někoho kdo přímo na této pozici pracuje) vůbec rozumné o tom uvažovat? Díky za Vaše zkušenosti. Jestli Vám připadá můj dotaz stupidní, tak se Všem omlouvám.. zkouším teď jen všechny možné způsoby, jak vypadnout že směnného provozu. Přeji Všem krásný den :-)

Příspěvek upraven 07.10.21 v 00:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4
7.10.21 00:10

Ještě pro všechny, co si budou myslet, že jsem spadl z višně, když přemýšlím o takové změně, tak pro vysvětlení, jde mi hlavně o to, abych trávil více času s rodinou.. v mé profesi se střídá noční/denní směna a při 17 až 18 směnách máme někdy se ženou pocit, že se vůbec nevidíme. To určitě mnoho z Vás zná. To je asi ta hlavní věc která mě zajímá, má člověk, který dělá doručovatele balíků alespoň prostor pro rodinný život? Díky za Vaše postřehy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 00:23

Je chvályhodné že se snažíš najít jinou práci abys byl s rodinou. :srdce:

Teď k dotazu: manžel kurýra dělal chvíli a už nikdy více. Dělal pro Geis. Pracoval od nevidím do nevidím. Např. v 5 musel být už na depu, naskládat si balíky a třeba v 7-8 vyjížděl podle toho kolik kluků stihlo přijet před ním aby byli rychleji pryč. Měl zrovna centrum velkoměsta takže katastrofa, nikde nebyl schopny se dostat včas. Balíky sice rozvezl třeba kolem 15h ale to ještě musel další balíky vyzvednout aby je zase mohl odvést na depo. Takže reálně končil třeba v 18h s tím že ještě musel přepočítat peníze (dobírky), vyložit balíky atd…doma byl třeba ve 20h. Volné víkendy - no nevím, to je asi jak kdy a jak kde…plat mizerný. Rozhodně nepočítej se 40k jako máš teď.

Za mě: zkus pohledat něco jiného. Je to náročná (fyzicky i psychicky) a hodně špatně placená práce.

• Citovat
  • Nahlásit
4
7.10.21 00:31

Děkuji moc za zpětnou vazbu! 😊 tak zjišťuju, že mám o této práci velice zkreslené představy. A podle toho co píšete bych si jak finančně, tak co se týče kontaktu s rodinou moc nepolepšil.
Tak Vám moc děkuji za zpětnou vazbu. Vrátím se zase nohama zpět na zem 😁 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
7.10.21 05:01

@Vilém21 nemá to smysl. Jako peníze tam budeš mít určitě o dost menší. Pokud chceš víc, tak budeš dělat od 5 do 22 apod. I když budeš mít dobrý revír, tak budeš mít od 5-15 cca. někde se jezdí i soboty. Ale peníze nic moc. Hlavně je to nonstop stres za volantem. Pořád, celou směnu, hektický zápřah. Dělal bych to, leda bych nic jiného neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26454
7.10.21 06:46

Tak ti doručovatelé balíků taky dělají i odpoledne a peníze takové nemají, navíc celá pošta jde do háje, proč asi teď stávkují? Nevím na jaké pozici ve zdravotnictví děláš, ale nešlo by tam domluvit se na ranních směnách? Já mám ve zdravotnictví půlku rodiny, sama jsem tam před rodičovskou dělala a není problém sehnat místo i na ranní (i když tam dělají ty peníze hlavně ty směny, takže na ranní budes brát méně, ale asi málokde bez nějaké specializace dostaneš 40k na ranní osmičky :nevim: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6372
7.10.21 07:09

Jeden známej to dělal, měl poloviční peníze co ty, od rána do večera a buzerace. Práce snů, řekl bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
7.10.21 08:22

Tak kuryri obecně asi nemají zrovna na růžích ustláno :lol: ale kdo má? Jestli si chceš odpočinout od práce s lidmi, bez do skladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6559
7.10.21 08:47

Kurýry u nás většinou dělají mladí kluci a jsou rádi, když mají 25K…(hrubého)..k tomu buzerace a bez stresu to taky není..
na tvém místě bych spíš s vedením řešila úpravu své pracovní doby nebo 0,8 úvazku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9252
7.10.21 09:12

Ti chlapi na poště taky mají trhané směny, brzy ráno převáží různě poštu mezi pobočkami, pak balíky, pak mají nějaké volno a večer po zavření poboček zase převáží poštu a peníze mezi pobočkami a depem. Celý den v práci a nic z toho za poloviční peníze co máš ve zdravotnictvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13050
7.10.21 10:12

Nejsou to jenom zdravotníci, co makají od rána do večera. Jsou to i obsluhy hotelů, servisní firmy, výrobní firmy…
Zde máš aspoň peníze a kvalifikovanou práci. Pokud máš vzdělání, je škoda ho zahodit ve službách, které můžou dělat méně vzdělaní.
Těžká rada. Já mám také zkušenost z administrativy mezinárodní letecké kurýrní služby, která měla úroveň a můžu říct, že to bylo tak strašný na čas, že jsem musela po 2 letech jít pryč, i když platili KRÁLOVSKY na tu dobu. Práci jsme si nosili i domů, směna 1-2× týdně začínala v 5:30, 1-2× do měsíce neděle, ale denně do 17 hodin a taška papířů k dopsání domů. Žádný čas pro život a únava. Never more.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
7.10.21 11:08

Kurýra nikdy. Pokud chceš slušný plat a slušnou pracovní dobu, tak leda se dostat na nějakou dobrou administrativní pozici - obzvlášť pokud umíš jazyky. Ale po takových místech je obrovský hlad, takže bys musel mít velké štěstí a nebo na speciální zaměření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 12:24
@Vilém21 píše:
Dobrý den, mohu se zeptat, jaký je průměrný plat řidiče (kurýra) balíků? Momentálně pracuji na pozici zdravotníka, a celkem bez problému si měsíčně vydělám okolo 40tis. Momentálně mě ale láká práce od pondělí do pátku, ale hlavně vidím na této práci benefit v tom, že nezodpovídám za lidské životy (pracuji na ARU). Je podle Vás (nejlépe někoho kdo přímo na této pozici pracuje) vůbec rozumné o tom uvažovat? Díky za Vaše zkušenosti. Jestli Vám připadá můj dotaz stupidní, tak se Všem omlouvám.. zkouším teď jen všechny možné způsoby, jak vypadnout že směnného provozu. Přeji Všem krásný den :-)Příspěvek upraven 07.10.21 v 00:16

Ahoj,

můj muž nejdříve jezdil kamionem, ale po narození děti přešel na TopTrans a vydělává si 30tis - nebere příslužby, soboty, vykládky nic. Kolegové, kteří chtějí vydělat více, tak chodí na ranní příslužbu tj vykládání kamionů a nebo na večerní svozy a jednou za čas je nějaká sobota (většinou je to ale třeba jen od 8-10hod apod - prostě dva tři balíky) a ti si vydělají klidně i k 50tis - ale jsou tam pak dvanáctky.

Ale je to docela stres, lidi protivní, ráno dostanes třeba 120-180balíků a delej co umíš. Muž většinou ani nemá čas na jídlo, vypije dva litry vody a pak příjde domů hladový. Hodně zvažuje, že by znovu šel na cisternu (má ADRku) a točil se třeba s benzínem kolem komína.

Anonym kvuli soukromí.

• Citovat
  • Nahlásit
435
7.10.21 12:25
@LilyJane píše:
Kurýra nikdy. Pokud chceš slušný plat a slušnou pracovní dobu, tak leda se dostat na nějakou dobrou administrativní pozici - obzvlášť pokud umíš jazyky. Ale po takových místech je obrovský hlad, takže bys musel mít velké štěstí a nebo na speciální zaměření.

No hlad není po těch pozicích, ale spíš po lidech na tyto pozice - výrobní sféra nepostrádá jen dělníky, ale i schopné téhápéčka - tj. pokud by uměl jazyk (asi jasná volba je angličtina, v podstatně menší míře němčina a pak okrajově další jazyky) a obecně byl šikovný, najde práci poměrně dobře - dneska trháme ruce těm, kdo projeví zájem pracovat a nejsou úplně marný. Takový člověk pak může pracovní nabídky přehazovat vidlemi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 12:29

Dočítám diskuzi a fakt nevím odkud jste. Já jsem Brněnsko a trhané smeny tedy kluci nemají. Ráno jdou na 7 do práce (musí si vytisknout nějaké papíry to zabere cca hodinu, někdy se dívají na netu kam přesně jedou když neví), v 8 vyjíždí a opravdu je doma kolem 14-15hod. Když veznme odpolední svoz, tak kolem 17hod. Vánoce jsou na ho*no to je pravda že jezdí 7-17/18hod - ale má i největší dýška, dostane třeba i cukroví, nebo mu na firmě uvaří kafe, apod. - moc práce, ale atmosfera lepší jak v lete.

A opravdu už hrozně dlouho nešel pod 30tis čistého a to odmítá práci navíc (příplatkové práce) a má prakticky jen základ. A když chceme nebo potřebujeme na něco větší obnos peněz, vezme měsíc práci navíc a hned to je znát na výplatnici = nemusí hledat další práci a stresovat se zda ho někde vyplatí. Vezme práci navíc u sebe v práci :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat