Práce Lichtenštejnsko

Anonymní
13.1.20 18:39

Práce Lichtenštejnsko

Čaute, nyní pracuji v Rakousku, ale v poslední době mě to táhne do Lichtenštejnska. Je to tam krásné, práce tam je, ale přece by mi pomohlo kdyby tu měl někdo zkušenosti. Přece jen na emiminu se dozvím barco, máte přehled. Jak je to s prací v Lichtenštejnsku? Kolik je tam Čechů nebo celkove pendleru za práci? Je těžké si najít práci, obstát? Díky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1161
13.1.20 18:51

Já žila 2 roky ve Francii, a pak rok a půl v Lichtenštejnsku. Česká komunita tam snad nějaká je, já tam teda potkala jednu českou rodinu, co tam žila, tak od nich to vím, ale jinak jsem žádné jiné kontakty s našinci neměla. Pracovala jsem tam v orchestru, vše bylo super, všichni velmi milí a ochotní, zázemí bylo naprosto nadstandardní. Komunikovala jsem víceméně stále anglicky, protože v práci to byla směska lidí z celého světa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 10:00

@yocheved práce v orchestru je odlišná od té mé :D. Co myslíš? Berou takto lidi na pokojské, uklízečky, číšnice nebo kosmetičky/masérky? Mají tam nouzi o zaměstnance? Mám v plánu to tam obejít osobně, rozhodit životopisy a krátký rozhovor. Jestli by mě vzali? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1161
17.1.20 01:55
@Anonymní píše:
@yocheved práce v orchestru je odlišná od té mé :D. Co myslíš? Berou takto lidi na pokojské, uklízečky, číšnice nebo kosmetičky/masérky? Mají tam nouzi o zaměstnance? Mám v plánu to tam obejít osobně, rozhodit životopisy a krátký rozhovor. Jestli by mě vzali? :nevim:

Já popravdě v těch „běžných“ povoláních přehled neměla, ale je pravda, že od jedné kolegyně, co byla tam odsud, jsem tenkrát zaslechla, že mají na vše strašné nároky. Jako v tom smyslu, že když třeba přijedeš do Londýna s všelijakou angličtinou, tak vždy práci seženeš, ať už jako pokojská, nebo někde v Costě u kafíčka, ale tady opravdu vyžadují jazykovou vybavenost a mohou si více vybírat. Přeci jen, je to mini země, takže tam tolik lidí není potřeba. Ale to byl rok 2015/16, jak se za tu dobu poměry změnily, to nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama