Práce na RD a přepracování

Anonymní
23.5.16 12:47

Práce na RD a přepracování.

Předně díky za zachování anonymity, nechci, aby kdokoli věděl, že to řeším.

Mám 18m dítě (+ další 3), pracuji ve velmi náročném zaměstnání, jak fyzicky tak psychicky, na 0,7 úvazku.
Pracuju o víkendech, nějaký den v týdnu a nemám čas na odpočinek. Žádnej. V práci fofr, a to je slabé slovo, doma šůruju a dodělávám resty + vařím na dny, kdy budu v práci, uklízím, aby tu v dny, kdy nejsem doma a hlídá babička, byl pořádek.

Do práce chodit zase chci, jednak mě to baví, potom si ráda odpočinu od kolotoče doma, nebudu po RD hledat zaměstnání, a peníze navíc se hodí.

Ale už jsem chvílemi na pokraji sil. (úvazek se mi snížit nepodaří, už jsem to probírala, vzhledem k charakteru práce je nesmyslné chodit jednou v týdnu).

Asi nechci rady, jen si postěžovat, popřípadě si počíst, že je na tom někdo stejně. :jazyk:

Třeba Andrea.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

71941
23.5.16 12:52

No, asi takhle, jsem na tom podobně, ale ne stejně :-) jelikož jsem přehodnotila přístup k věci a nevařím - bereme jídlo z místní školky, je tu malinko bordel… nežehlím a tak dále :mrgreen: prostě jsem usoudila, že než se z toho složit, tak to nemusí být na všech frontách dokonalé… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
23.5.16 12:52

Ahoj, já mám děti tři a dvě zaměstnání jako osvč. Do toho ještě spoustu dalších práce, mám ráda pořádek s děti jsou šíleně hyperaktivní. Loni mě po totálním kolapsu odvezla rychlá a už mám doživotně léky..jaksi mě to v hlavě poznamenalo. Je mi třicet. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1533
23.5.16 12:56

A co zkusit paní na úklid?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18429
23.5.16 13:00

Ceka me to same, az na ten pocet deti. Ale chce si to rict, v cem chce byt clovek nenahraditelny a zbytek veci prenechat jinym. Osobne se chci venovat praci, detem a partnerovi. Co se tyce uklidu, ten me nikdy moc nebral, takze ho prenecham pani na uklid. Jak mas stare ty starsi deti? Nemohly by se uz zapojit, aby alespon uklizely ten provozni neporadek v prubehu tydne (roznosene veci po dome)? A na uklid (podlahy, prach, koupelny, okna…) si nekoho najmout? S jidlem- varis na vic dni, alespon na dva? Nebo jak psala @j.a.n.i1, nemeli byste moznost obedu v mistnich zarizenich? Hlavne nechtej delat vse sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
23.5.16 13:01
@Anonymní píše:

Mám 18m dítě (+ další 3), pracuji ve velmi náročném zaměstnání, jak fyzicky tak psychicky, na 0,7 úvazku.
Pracuju o víkendech, nějaký den v týdnu a nemám čas na odpočinek. Žádnej. V práci fofr, a to je slabé slovo, doma šůruju a dodělávám resty + vařím na dny, kdy budu v práci, uklízím, aby tu v dny, kdy nejsem doma a hlídá babička, byl pořádek.

Do práce chodit zase chci, jednak mě to baví, potom si ráda odpočinu od kolotoče doma, nebudu po RD hledat zaměstnání, a peníze navíc se hodí.

Ale už jsem chvílemi na pokraji sil. (úvazek se mi snížit nepodaří, už jsem to probírala, vzhledem k charakteru práce je nesmyslné chodit jednou v týdnu).

Asi nechci rady, jen si postěžovat, popřípadě si počíst, že je na tom někdo stejně. :jazyk:

Třeba Andrea.

a co manzelstvi jak vam funguje? a sex např?:think:

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
23.5.16 13:03
@zuzukobylka píše:
A co zkusit paní na úklid?

Dík, ale to by asi moc nepomohlo, nebo spíš, nevnímám to jako hlavní problém, navíc by mi to asi vadilo.

@j.a.n.i1 píše:
No, asi takhle, jsem na tom podobně, ale ne stejně :-) jelikož jsem přehodnotila přístup k věci a nevařím - bereme jídlo z místní školky, je tu malinko bordel… nežehlím a tak dále :mrgreen: prostě jsem usoudila, že než se z toho složit, tak to nemusí být na všech frontách dokonalé:kytka:

No a tohle je asi problém. Nežehlím taky, navařeno mám občas do mrazáku, brát jídlo odněkud - no prakticky všichni jedí doma, tedy nás 6 + hlídání, tedy 7-8 lidí, když přijede i můj otec, aby si to s mou maminkou pěkně užili, tak kupovat min. 5 porcí mi přijde teda moc.

Já vidím můj problém hlavně v tom, že se mi zdá, že to musí být dokonalý. Že když si vymyslím, že jdu do práce, a rodiče jsou tak ochotní, že kdykoli hlídají (co by za to každej druhej nebo i každej první dal), tak prostě musím šlapat brázdu, makat jak černá, protože je to můj výmysl. (No z části je, ale z druhé strany se mi jeví k nezaplacení, že nemusím potom se 4 dětmi hledat práci, ale to vidím hlavně já.)

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
5142
23.5.16 13:03

Napada me bud prehodnotit pristup k zivotu (opravdu musim mit denodenne naklizeno a cerstve navareno, nebo se parkrat babi nezblazni, ze naklizeno nebude, pripadne ze bude ohrivat jidlo ze vcerejska) anebo k praci (opravdu se to tam cele zhrouti jen proto, ze bys Ty vypadla? tomu fakt neverim :think: ), anebo je proste treba zapojit pomocniky (co dela tatinek? muzete vyclenit finance na pomoc do domacnosti? apod.)

A hlavne se nesnaz byt perfekcionistka a byt ve vsech smerech dokonala. Tohle v nas vybudovaly reklamy, media, kecy o tom, jak muze mit zena superkarieru i rodinu a jeste hongat ve volnem case nohama. A pak z toho ma akorat tak mama jako Ty depku a i kdyby mela dusi vyplivnout, tak jen litaod certa k dablu. Zvol tempo, nebo se z toho brzo zhroutis. A nebude to pekne pro rodinu ani pro zamestnavatele.

Příspěvek upraven 23.05.16 v 13:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
23.5.16 13:07

A proč si nenajmeš paní na úklid? Prachy máš, tak co by ne ;-) aspoň trochu by se ti odlehčilo.
EDIT aha, už jsi odpovídala. No to si jenom myslíš, že to nic neřeší, vyzkoušej a pak teprve povídej ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18429
23.5.16 13:11
@Anonymní píše:
Já vidím můj problém hlavně v tom, že se mi zdá, že to musí být dokonalý. Že když si vymyslím, že jdu do práce, a rodiče jsou tak ochotní, že kdykoli hlídají (co by za to každej druhej nebo i každej první dal), tak prostě musím šlapat brázdu, makat jak černá, protože je to můj výmysl. (No z části je, ale z druhé strany se mi jeví k nezaplacení, že nemusím potom se 4 dětmi hledat práci, ale to vidím hlavně já.)
Andrea

Jestli to neni trochu sebemrskacstvi. Partner je rad, ze chodis do prace a prispivas do rozpoctu? Mas jeho podporu? Kupovat tolik jidla by asi bylo drahe, to mas pravdu, ale pokud jsi v praci jen treba 2 dny, neslo varit v ramci vareni na dva dny? Napr. v utery jsi v praci, v pondeli bys musela varit tak jako tak, tak v pondeli udelat vice porci odjednoho jidla i na utery?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 13:12
@JayLee píše:
a co manzelstvi jak vam funguje? a sex např?:think:

Manželství funguje dokonale, dík za optání. :-)

Muž tu není neviditelnej, přijede z práce přede mnou, přebere dítě, má práci venku, máme rozlehlý dům a ještě rozlehlejší pozemek a nějaký to zvířectvo.

Starší děti přiměřeně pomáhají, rozhodně nemůžu říct že se nesnaží.
Všichni se snažíme až extrémně mnoho, mi prostě přijde, objektivně vzato, že té práce je moc.
Já ve svých volných, tedy nepracovních dnech, hlídám dítě, doháním, co se dá.

Musím to zvládnout ještě rok, pak půjde do školky, a budu mít nepracovní dopoledne volná.
Jen se z toho zatím nepo**at do tý doby. :jazyk:

Skutečně chci jen sdílet starost, nechci tu nikoho na úklid.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.16 13:20
@Cuddy píše:
Jestli to neni trochu sebemrskacstvi. Partner je rad, ze chodis do prace a prispivas do rozpoctu? Mas jeho podporu? Kupovat tolik jidla by asi bylo drahe, to mas pravdu, ale pokud jsi v praci jen treba 2 dny, neslo varit v ramci vareni na dva dny? Napr. v utery jsi v praci, v pondeli bys musela varit tak jako tak, tak v pondeli udelat vice porci odjednoho jidla i na utery?

Ti nevím, no. POpíšu min týden.
Práce (12h směny) st + pá + so. V pondělí mám klídek po neděli, kdy jsem byla v práci, ani nevařím, nemám sil. V úterý vařím na út + st, uklízím, ať tu není bordel, za pomoci ostatních dětí, muž je do večera v práci, do toho mám samozřejmě to batole na krku. Ve čtvrtek totéž, vaření na čtvrtek + pátek, něco na zahradě, v sobotu mají z mrazáku.
Neděle návštěva druhých rodičů, oběd jen na neděli. Dnes mám opět trochu volnější den a zítra to zase začne. :jazyk: Do toho praní, skládá dcera, zahrada, vytřít.
No prostě, já nevím, kudy z toho.

V práci se to nezhroutí, i kdybych odešla dnes, ale z výše uvedených důvodů skončit nechci, musím přežít ten rok. :jazyk:
Cizího člověka na úklid nechci, není to o penězích.
Neočekávám zázračný rady, nejsem padlá na hlavu a vidím to tu, no.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
59251
23.5.16 13:21
@Anonymní píše:

Třeba Andrea.

proč tak dřeš doma? pokud nepočítáš každou kačku, tak si zaplať úklid, popř si nech třeba dovézt jídlo.. jako ono je krásné chodit do práce, ale tohle moc dlouho nevydržíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24162
23.5.16 13:22
@Anonymní píše:

Třeba Andrea.

Mám 2 děti, jedno ve školce, jedno doma. Denně chodím na 2h do práce(4-6 ráno)plus sobota (6-12), když je třeba vykrývám dovolené. Jsou dny, kdy padám na hubu a doma je to jak po výbuchu, pak jsou dny kdy nejdu dospat ani ráno, ani po obědě s batoletem. Hodně musí pomáhat manžel, i když nerad, ale je to prostě potřeba. No a snažím se se z toho nepo-rat. Úklid neuteče, důležitý je mít uvařeno, což právě velmi často obstarává manžel. No a taky mít obstaraný děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
23.5.16 13:45
@Anonymní píše:
No a tohle je asi problém. Nežehlím taky, navařeno mám občas do mrazáku, brát jídlo odněkud - no prakticky všichni jedí doma, tedy nás 6 + hlídání, tedy 7-8 lidí, když přijede i můj otec, aby si to s mou maminkou pěkně užili, tak kupovat min. 5 porcí mi přijde teda moc.Andrea

Tomu jídlu moc nerozumím. Když neberu víkend, tak děti jsou na oběd ve školce/škole. A ty a manžel v práci? Takže oběd jen pro hlídání + batole? - To se může někde koupit, ne? A večeře se zas tak hrotit nemusí. Někdo si na teplé potrpí, ale já když nestíhám, máme chleba, vejce, palačinky :nevim: babička by si rychlý oběd uvařit nemohla, když hlídá? Nekoupíš suroviny a pro dva lidi to zvládne?

Zvažovala bych jednou za týden paní na uklid - povrchy, vyluxovat, vytřít, jednou za čas okna. Nebo pomocníky na uklid - třeba robotický vysavač, myčku, sušku (co máte), pokud by to finance dovolily. Pokud ne, tak povolit, protože nač žít ve stresu stále :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama