Práce na recepci

7
13.11.19 13:22

Práce na recepci

Zdravím,
pracuje tady někdo na recepci v hotelu?
Jak vypadá takoý běžný den recepční?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.11.19 13:26
@Maru7 píše:
Zdravím,
pracuje tady někdo na recepci v hotelu?
Jak vypadá takoý běžný den recepční?

Zalezi na velikosti hotelu a na konkrétní náplni práce a také na obsazenosti hotelu. Pracovala jsem v hotelu s 50 pokoji. Ráno se řešilo rezervace a check-out lidi, dopoledne jsem někdy skládala ručníky případně řešila rezevace nebo někdy pomáhala uklidit restauraci po snídani. Po obědě už často najížděli noví hoste, takže se řešilo jejich ubytování apod. pak večeře. Měla jsem celkem pohodu, ale taky málo peněz. V noci jsme mohli spát.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.11.19 13:51

Pracovala jsem rok v hostelu, který byl určený víceméně pro batůžkáře, a rok v menším hotelu, který byl záměřený spíš na business klientelu. Obojí mě bavilo, ale obojí mělo i svoje mouchy. Běžný den vypadal tak, že ráno probíhají snídaně (možná se o ně budeš muset starat, možná ne, každý hotel to má jinak), po snídaních check-outy, po check-outech administrativa - udělat pořádek v dokladech, pokud to neděláš automaticky, možná poklidit po snídaních, pokud to budeš mít v náplni práce, postarat se o to, aby bylo vše nachystané na check-iny pro odpolední směnu. Na odpolední se postarat o přijíždějící hosty. Na noční se v hostelu i v hotelu chystaly snídaně na další den, dělal průběžný úklid. Nejlíp mi utíkaly ranní směny, protože bylo nejvíc práce a pořád nějaký ruch, na odpoledních jsem zvládla během pár měsíců napsat bakalářku.
Zkušenost to byla dobrá, hodně jsem si zlepšila cizí jazyk, ale peníze nic moc. Kdyby nebylo zbytí, asi bych do toho ještě jednou šla, ale s dětmi už by to na směny bylo složitější. Obecně bude nejvíc záležet na vedení, jestli si sednete nebo ne. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
539
13.11.19 13:57

Pracovala jsem v petihvezde. Můj den vypadal asi takto: ráno check outy byznysmenu, komunikace s portyrem ohledně aut, vyřizování telefonátu. Poté cca do poledne vyřizování check outu běžných lidí ci turistů. Cca ve 12 se začali ubytovávat hosté (i když byl check in až ve 2). Takže komunikace s pokojskymi aby bylo vše připraveno co nejdříve, vyřizování telefonátu. Celé odpoledne ubytovávání hostů, řešení stížnosti, rezervaci, vyřizování telefonátu, do toho ještě řešení pronájmu prostor v hotelu(školení, přednášky)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
13.11.19 18:27

@Maru7 hotel je široký pojem. Já mám 15 letou praxi v luxusních pražských hotelích. V životě jsem nebyla pomáhat ani pokojskym ani na restauraci, to si dovedu představit tak v 3 hvězdě, který nemá vysokou úroveň. V mých hotelech by bylo krajně nevhodné, aby mě hosté viděli v jiné pozici. Záleží na tom, jestli je recepce samostatná nebo spojená s concierge. Je důležité si uvědomit svou jazykovou vybavenost, já bych se bez perfektní angličtiny a němčiny neobešla. Práce recepční nebo- li FOA, (recepční se v luxusních hotelech používá už jen hovorově mezi personálem), totiž obnáší i komunikaci s hosty o čemkoliv.
Po těch 15 letech jsem ale pocítila vyhoření a změnila obor úplně od základů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
13.11.19 18:30

Ještě doplním, že jsem dělala v hotelích s cca 350 - 400 pokoji a vždy šlo o mezinárodní řetězce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama