Práce na soudu a kariérní růst

Anonymní
19.11.20 09:38

Práce na soudu a karierni růst

Dobrý den, pracuji jako prodavačka v jednom řetězci. Prace v pohodě, kolektiv může být, no všude je něco, jen mám vysokou školu a toužím se někam posunout a švagrová mi nabídla místo zapisovatelky na soudu. Koukala jsem na nabídku a všechno v poho, ale teda ten plat od 16000 do necelých 20000. Prace asi lehčí jako v obchodě, i když možná horší na psychiku, ale ty peníze. Z něčeho člověk musí být živ. Manžel mi říká ať to vezmu, že důležité je se na ten soud vůbec dostat, a mám školu, sice ne práva, tak nevím jestli mi to k něčemu bude, ale že se můžu posunout třeba na místo přísedícího na soudu a tam jsou peníze někde jinde, ale začít se někde musí i za min. Kdežto vím, že na prodejně se moc posunout kde nemám, což mne samozřejmě nemotivuje. Prý zná ženy, co se dostali na místa přísedící i jen se střední školou. Tak se ptám jestli je to možné, jestli to má budoucnost. Moc se na to ptát na pohovoru nechci, jednou jsem tuhle otázku vyvalila na pohovoru v cestovce, viděli, že jsem hodně motivována a nevzali mě, protože se asi obávali o své místečko. Raději se ptám takhle ať vím že zkušenosti jiných co můžu a nemůžu očekávat. Prosím anonym z pochopitelných důvodu. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6114
19.11.20 09:45

No zapisovatelky maji prace jak nasrane. :)

Jinak prisedici u soudu je asi trochu jinak funkce nez si vy myslite. Prectete si napr https://www.praha.eu/…oudu_v.xhtml

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
19.11.20 09:56

Na odborné pozice (soudce, asistent soudce, justiční čekatel) se můžete dostat jen s magisterským titulem z oboru Právo. Jinak se u soudu můžete dostat nejvýš na pozici vedoucí kanceláře, takže pořád administrativní činnost. Přísedící z lidu jsou pouze u trestních řízení u okresních soudů jako laický prvek a z 90% je dělají důchodci jako přivýdělek, je to pár stovek za jednání. Pokud budete pracovat u soudu přísedící dělat nemůžete…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12839
19.11.20 10:24

Zapisovatelka u soudu? No potes koste. Asi nemas predstavu, kolik je u soudu administrativy, ze? Budes uplne vyplivnuta. Ale na druhou stranu, oproti obchodu vikendy a svatky volne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 11:04

Sice ty peníze jako zapisovatelka nejsou velké ale to je začátek, tam se pak přidává podle odpracovaných let za praxi. Pořád je to kancelářská práce a někdy je jí fakt hodně a někdy je to poklidnější. Myslím si, že kariérní postup je možný, záleží jak budete šikovná ale určitě během roku z vás neudělají vedoucí, když nemáte patřičné zkušenosti. Pokud je zájem nabízejí i možnost dalšího vzdělávání třeba na pozici vyšší soudní úředník, což je pak také za jiné peníze. Určitě to stojí za zvážení a jako za ty víkendy a svátky volné to stojí.

• Citovat
  • Nahlásit
947
19.11.20 11:13

Přísedící ale není zaměstnání, dostáváš jen náhradu nákladů. :lol: Jinak, zkusit to můžeš, nějaký posun v administrativě je možný, ale spíš se hledí na odsloužená léta. No, a možná prostuduj něco k tématu, máš v tom dost guláš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
19.11.20 11:14

O práci zapisovatelky u soudu může uvažovat jen člověk, který o tom nic neví. Blízká kamarádka to dělala. Stres, práce jako na kostele a za totální almužnu. Děkuji nechci. Vydržela to dva roky a říkala že už nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
19.11.20 11:17

Především si doplň znalosti v oblasti českého jazyka. Nevím, jakou vysokou školu jsi absolvovala, ale tvoje čeština je mizerná a hrubky otřesné. Zaoisovatelka musí především umět psát česky, to ty zjevně neumíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30340
19.11.20 11:17

Ne, ze zapisovatelky se na prisediciho opravdu neposunes. Prisedici je bud “z lidu” za naprosto minimalni odmenu anebo profi soudce s VS a justicni zkouskou. Zapisovatelja to kancelarska otrocina za malinko penez, ani o tom neuvazuj. Posunes se maximalne na vedouci kancelare za spoustu let a ty delaji prakticky to same.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1332
19.11.20 11:34

Strasne moc prace od toho cekej, sem tam sprda, ze nestihas/delas chyby, plat, se kterym bys sama nevyzila, totalni drbarnu a kariernimpostup tak na misto vedouci kancelare. No neber to! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
19.11.20 11:35

Zapisovatelkau soudu je hrozná dřina, přesčasy, téměř žádné pauzy na záchod, svačinu. Jede se bez pauzy, když má soudce skluz. Navíc ta administrativa je neskutečná! Na soudu se nikam neposuneš. Já bych tam teda nešla. Na soud jsem chodila 3× týdně a bylo mi těch zapisovatelk hodně líto. Máš hodně zkreslenou představu. Spíše bych se zaměřila třeba na práci na úřadě, tam hledají pořád někoho. Navíc je tam stabilita, finanční růst a nenadřeš se tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19080
19.11.20 14:22
@Anonymní píše:
Dobrý den, pracuji jako prodavačka v jednom řetězci. Prace v pohodě, kolektiv může být, no všude je něco, jen mám vysokou školu a toužím se někam posunout a švagrová mi nabídla místo zapisovatelky na soudu. Koukala jsem na nabídku a všechno v poho, ale teda ten plat od 16000 do necelých 20000. Prace asi lehčí jako v obchodě, i když možná horší na psychiku, ale ty peníze. Z něčeho člověk musí být živ. Manžel mi říká ať to vezmu, že důležité je se na ten soud vůbec dostat, a mám školu, sice ne práva, tak nevím jestli mi to k něčemu bude, ale že se můžu posunout třeba na místo přísedícího na soudu a tam jsou peníze někde jinde, ale začít se někde musí i za min. Kdežto vím, že na prodejně se moc posunout kde nemám, což mne samozřejmě nemotivuje. Prý zná ženy, co se dostali na místa přísedící i jen se střední školou. Tak se ptám jestli je to možné, jestli to má budoucnost. Moc se na to ptát na pohovoru nechci, jednou jsem tuhle otázku vyvalila na pohovoru v cestovce, viděli, že jsem hodně motivována a nevzali mě, protože se asi obávali o své místečko. Raději se ptám takhle ať vím že zkušenosti jiných co můžu a nemůžu očekávat. Prosím anonym z pochopitelných důvodu. Děkuji.

no to jsou, je to pár stovek :think: navíc, nemůžeš být zapisovatelka a zároveň přísedící. U nás jsou přísedící většinou důchodci, co to mají jako rozptýlení. JInak u nás teda zapisovatelky makají jak mourovatý, je to celkem stres a peníze nic moc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7348
19.11.20 16:10

Kdysi dávno, po maturitě, jsem přemýšlela, že bych šla taky dělat zapisovatelku. Byla jsem hodně dobrá v psaní na stroji (pravěk, no :mrgreen: ). Nakonec jsem šla do fabriky, kde jsem brala 12 čistýho, kdežto holky, co k tomu soudu šly, braly 4,5 tisíce. Takže asi tak. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat