Návrat do zaměstnání těhotná
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
Vrátit se můžeš a hlásit nic nemusiš, každopádně já beru jako slušnost říct můžete se mnou počítat 6m a pak odcházím na mateřskou…nevím jak moc specializovaná je tvá pozice…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
No, asi bych se nevracela a zůstala doma do tří let věku dítěte. A potom bych oznámila, že jsem těhotná cca po tom screeningu nebo později.
Pokud se chceš sama vrátit dřív, pak bych jednala na rovinu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@P4ja píše:
No, asi bych se nevracela a zůstala doma do tří let věku dítěte. A potom bych oznámila, že jsem těhotná cca po tom screeningu nebo později.Pokud se chceš sama vrátit dřív, pak bych jednala na rovinu.
asi tak ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem doma na RD, diteti je 2,5 roku. Rodicak mam na 3 roky, ale chtela jsem se vracet do zamestnani uz od prosince nebo od noveho roku, na personalnim jsem to jeste neresila.
Ted jsem zjistila, ze jsem zase tehotna. Do konce 3. mesice a prvniho screeningu se to snad nerika a stat se muze cokoliv. Nevite, zda se muzu vratit, aniz bych tehotenstvi hlasila? Nechci, aby se to rozkriklo po pracovisti, a pak by se neco pos..lo. Anonymne, protoze sem chodi zname.
K tomu, abys to oznámila, Tě nikdo nemůže nutit - nicméně v této situaci by slušný člověk na žádné „do třetího měsíce se to neříká“ neměl hrát… protože jinak je to vůči zaměstnavateli dost podrazácké.
A trošku si tím možná i podřezáváš vlastní větev (pokud se do té práce hodláš vracet i po druhé rodičovské)… kdybych byla v pozici zaměstnavatele, jehož zaměstnankyně se takto zachová, zbavila bych se jí při jakékoli vhodné příležitosti.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Zůstaň doma až do 3 let dítěte a jednej potom narovinu.
Nic podrazackeho na tom nevidím. Známá chtěla 2 děti brzy po sobě. O druhé se začali snažit brzy, prvnímu ještě nebyl ani rok, povedlo se to až v době, kdy se měla vracet do práce. Pozice kvalifikovaná, nikdo ale není nenahraditelný. Smlouva na dobu neurčitou, o nic nejde.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Pokud se chceš vrátit - proč se prostě nevrátíš a rovnou to neoznámíš? Nějak nechápu, proč to tajit tak dlouho.. Mohli by jste se domluvit na kratším úvazku, počítali by s tvojí mateřskou.. Obzvlášť pokud jsi ještě ani neřešila nástup..
Mě to přijde jako podraz - vrátit se a mlčet ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
No a v práci o tebe mají zájem? Pokud máš nahlášenou RD do 3 let, tak bys si musela žádat o předčasné ukončení a pokud místo tebe mají ještě náhradu, tak to nemusí být tak jednoduché. A jinak ze života, já jsem nahlásila těhotenství až po 1. screeningu, zaměstnavatel mě už potřeboval, ale práce je nevhodná pro těhotnou. No, o mimčo jsme přišli v 19tt a teď řeším co dál (RD mám až do října). Tím jen říkám, že nic není jisté
.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Pears206 píše:
Zůstaň doma až do 3 let dítěte a jednej potom narovinu.
Nic podrazackeho na tom nevidím. Známá chtěla 2 děti brzy po sobě. O druhé se začali snažit brzy, prvnímu ještě nebyl ani rok, povedlo se to až v době, kdy se měla vracet do práce. Pozice kvalifikovaná, nikdo ale není nenahraditelný. Smlouva na dobu neurčitou, o nic nejde.
„Podrazacke“ je prave to, ze nema v planu zustat doma do 3 let, ale i jako tehotna ukoncit RD drive. Tim to zamestnavateli dost zkomplikuje ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Sue2008 píše:
No a v práci o tebe mají zájem? Pokud máš nahlášenou RD do 3 let, tak bys si musela žádat o předčasné ukončení a pokud místo tebe mají ještě náhradu, tak to nemusí být tak jednoduché. A jinak ze života, já jsem nahlásila těhotenství až po 1. screeningu, zaměstnavatel mě už potřeboval, ale práce je nevhodná pro těhotnou. No, o mimčo jsme přišli v 19tt a teď řeším co dál (RD mám až do října). Tím jen říkám, že nic není jisté.
To je mi líto
Já znám příběhy, kdy mimčo zemřelo těsně před porodem nebo v prvních týdnech života na SIDS. A to je potom větší mazec. Paní, která přišla o miminko, se chce vrátit do práce, doma by jí hrablo, už je přijaty zástup, který má smlouvu po dobu RD a počítá s tím.
Nejsem zaměstnavatel, ale mám na té pozici rodinu i známé, kteří to řeší.
Vím, že je to situace nepříjemná, je fajn jednat na rovinu, ale uvažovat tak, že si pod sebou zakladatelka podrezava větev a že by se jí měl zaměstnavatel zbavit při první příležitosti, mi přijde mírně zvrácené ![]()
Koneckonců i já jsem chtěla menší rozestupy mezi dětmi, než příroda dovolila. Toto jsou věci, které nejdou naplánovat.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@cecetka píše:
„Podrazacke“ je prave to, ze nema v planu zustat doma do 3 let, ale i jako tehotna ukoncit RD drive. Tim to zamestnavateli dost zkomplikuje
Asi tak. Jako může zkusit dojít, že by se chtěla vrátit dřív, ale, že je těhotná. To by mně přišlo fér. Jinak kamarádka se taky vracela dřív, aby pak šla za měsíc na PN, protože už by jí RP nevyšel.. A udělali s ní krátký proces.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Pears206 no právě podrazácké je, že se chce vrátit dřív a neříct, že je znovu těhotná
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Pears206 píše:
To je mi lítoJá znám příběhy, kdy mimčo zemřelo těsně před porodem nebo v prvních týdnech života na SIDS. A to je potom větší mazec. Paní, která přišla o miminko, se chce vrátit do práce, doma by jí hrablo, už je přijaty zástup, který má smlouvu po dobu RD a počítá s tím.Nejsem zaměstnavatel, ale mám na té pozici rodinu i známé, kteří to řeší.
Vím, že je to situace nepříjemná, je fajn jednat na rovinu, ale uvažovat tak, že si pod sebou zakladatelka podrezava větev a že by se jí měl zaměstnavatel zbavit při první příležitosti, mi přijde mírně zvrácené
Koneckonců i já jsem chtěla menší rozestupy mezi dětmi, než příroda dovolila. Toto jsou věci, které nejdou naplánovat.
Tak, pokud se na vlastní žádost vrátí dřív a za měsíc jim řekne, že je těhotná, tak to zvrácené není??
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj, jsem doma na RD, diteti je 2,5 roku. Rodicak mam na 3 roky, ale chtela jsem se vracet do zamestnani uz od prosince nebo od noveho roku, na personalnim jsem to jeste neresila.
Ted jsem zjistila, ze jsem zase tehotna. Do konce 3. mesice a prvniho screeningu se to snad nerika a stat se muze cokoliv. Nevite, zda se muzu vratit, aniz bych tehotenstvi hlasila? Nechci, aby se to rozkriklo po pracovisti, a pak by se neco pos..lo. Anonymne, protoze sem chodi zname.