Práce po mateřské vs teď?

Anonymní
28.3.21 20:46

Práce po mateřské vs teď?

Zdravím maminky, mám dilema ohledně práce, je mi 24 a určitě chci jednou děti, tak kolem 29-30, a přemýšlela jsem co vlastně s prací. Teď dělám práci co je fyzicky náročná a asi bych ji po mateřské už nezvládala. Tak mě napadlo, že bych nastoupila do práce kterou bych byla schopna vykonávat i po mateřské, jenže nemám praxi. Chtěla bych něco v kanceláři nebo prostě něco takhle vklidu. Bojím se že kdybych po mateřské chtěla do práce v kanclu tak že by mě nevzali protože jsem neměla praxi. Má práce mě teď baví a plat je fajn, ale proste chci mít jistotu do budoucna no. Nějaké typy kde bych mohla nastoupit nebo tak? Mám státní zkoušky z Němčiny, Angličtiny a maturitu(Hotelovka).Chtěla bych prostě jít vklidu na mateřskou s tím, že mám praxi v práci co budu mít i po ní. Takže tak, neříkám že do té nové práce bych šla hned, třeba až tak za rok.. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30643
28.3.21 20:57
@Anonymní píše:
Zdravím maminky, mám dilema ohledně práce, je mi 24 a určitě chci jednou děti, tak kolem 29-30, a přemýšlela jsem co vlastně s prací. Teď dělám práci co je fyzicky náročná a asi bych ji po mateřské už nezvládala. Tak mě napadlo, že bych nastoupila do práce kterou bych byla schopna vykonávat i po mateřské, jenže nemám praxi. Chtěla bych něco v kanceláři nebo prostě něco takhle vklidu. Bojím se že kdybych po mateřské chtěla do práce v kanclu tak že by mě nevzali protože jsem neměla praxi. Má práce mě teď baví a plat je fajn, ale proste chci mít jistotu do budoucna no. Nějaké typy kde bych mohla nastoupit nebo tak? Mám státní zkoušky z Němčiny, Angličtiny a maturitu(Hotelovka).Chtěla bych prostě jít vklidu na mateřskou s tím, že mám praxi v práci co budu mít i po ní. Takže tak, neříkám že do té nové práce bych šla hned, třeba až tak za rok.. :)

A co přesně děláš? Práce v kanceláři vypadá fyzicky nenáročná, ale kolikrát je náročnější časově. Záleží na tom, kde děláš a co je potřeba udělat. Jestli umíš jazyky a zvládneš obsluhu PC, tak rozešli životopisy a uvidíš, jestli se ti ozvou. Podle mě zrovna teď moc nabírat nebudou. Já se vrátila po RD na podobné kancelářské místo, ale taky potřebuju občas pomoc babičky, aby dítě někdo pohlídal. Jsem po 12 hodinách docela unavená, ač pracuju „jen“ hlavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2013
28.3.21 21:13

Nechci absolutně házet vidle do vašich představ.. Ale 1)mate pravdu… Pokud chcete dělat nějakou konkrétní práci, tak je načase ji začít hledat teď, ideálně… Zapracovat se.. Ale otázka je zda budete mít štěstí (pac před detma je to samé.. Ahaa takže ona bude chtít děti tu dlouho nevydrží)… 2)pokud do té práce chcete pak se vrátit tak aby to byla taková co vám pak Teda bude vyhovovat i s malým detma (většina kancelář. Práci je např od 9-17 což taky není ideál vracet se domů např o pul 6) 3)neni řečeno že ta práce bude i po RD já takhle přišla o práci u obou RD.. Restrukturalizace prac. Míst… Ale pokaždé jsem si práci našla naštěstí… Ted s 2malyma detma pro mě byl zásadním kritériem čas vs. Plat(abych nebyla doma v 6 a ne dostávala 10tia čistého pomalu)… 4)na druhou stranu je pravda že s 2malyma detma např. Zas uslyšíte.. Ti budou věcné marodit apod a to se taky práce hledá obtížněji5) že zkušenosti teď málokde dávají na neurčito ale spíš rok, prodlouží rok a pak až Teda neurcito…takže opravdu záleží co by jste chtěla dělat..napr. Moje sestra změnila zaměstnání že státního (kde sice měla svoje jistě ale kariérní postup 0 a plat bida a práce ji nebavila) do firmy mezinárodní na pozici účetní(to co chtěla dělat) s tím že min 2 R. Děťátko nechtěla a navíc věděla že je zde možnost pak dělat i částečně home Office při mateřské, úprava prac. Doby atd… Teď má miminko a ví, že se má kam vrátit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1070
28.3.21 21:24

Na to bych se vybodla. Pak dají třikrát smlouvu na dobu určitou a bude ti 30 ani nemrkneš a budeš i tak bez jistoty. Akorát s nějakou praxí, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.21 21:32
@Russet píše:
A co přesně děláš? Práce v kanceláři vypadá fyzicky nenáročná, ale kolikrát je náročnější časově. Záleží na tom, kde děláš a co je potřeba udělat. Jestli umíš jazyky a zvládneš obsluhu PC, tak rozešli životopisy a uvidíš, jestli se ti ozvou. Podle mě zrovna teď moc nabírat nebudou. Já se vrátila po RD na podobné kancelářské místo, ale taky potřebuju občas pomoc babičky, aby dítě někdo pohlídal. Jsem po 12 hodinách docela unavená, ač pracuju „jen“ hlavou.

Dělám v restauraci, vlastní ji kamarádka a její manžel. Já si domluvím směny buď v kuchyni nebo na place jak mi to vyhovuje. Ale vím že bych to prostě později fyzicky nezvládla no. Fyzická práce mi nevadí, nemusí být ta práce nutně jen hlavou, ale tohle je dost náročné i stresově. Napadla mě třeba pokladní někde v C&A nebo tak něco, není to tak náročný i když tam bude plat pravděpodobně menší

• Citovat
  • Nahlásit
2013
28.3.21 21:52
@Anonymní píše:
Dělám v restauraci, vlastní ji kamarádka a její manžel. Já si domluvím směny buď v kuchyni nebo na place jak mi to vyhovuje. Ale vím že bych to prostě později fyzicky nezvládla no. Fyzická práce mi nevadí, nemusí být ta práce nutně jen hlavou, ale tohle je dost náročné i stresově. Napadla mě třeba pokladní někde v C&A nebo tak něco, není to tak náročný i když tam bude plat pravděpodobně menší

Tak zrovna tohle typ práce kdy bůh ví co bude s C&A až se budete vracet z RD… Takže tuhle změnu klidně ano, ale počítejte že pak se dělají víkendy, svátky, celodenní sichty atd… A navíc pochybuji že vám dají hned na neurčito… To už někde místečko kde dobře platej když už (např. Vím o lidlu, Kaufland tam je pár známých spokojených a dá se tam i relativně nějak kariéře růst např. Vedoucí pokladen apod).. Pokud navic máte jazyky tak pak i prac pozice kdy ofiko máte např. Místo v Praze ale pracujete fyzicky např ve svém kraji… Nebo mě napadá jeste začít někde ve větší firmě jako recepční.. Tak se dá taky hezky postupovat pak přes různé pozice (dělala jsem kdysi administrativní práci např. Pro Provident a holky na recepci v Praze měli vyšší plat než my a moc se nepredrely a vetština pak postupovala v rámci firmy na jiné pozice)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
28.3.21 21:58

A baví tě tahle práce? Pokud ano, tak bych se na hledání jiné práce vykašlala, Bůh ví, co bude zítra, natož co bude za 10 let, třeba. Ale pokud nad tím takhle přemýšlíš, tak to v té práci asi není úplně ono a tím pádem se klidně porozhledni po jiné. A jinak jistotu nemáš nikdy v ničem. Jinak Hotelovka není žádná sláva, radši bych popřemýšlela nad doděláním VŠ nebo nějakou rekvalifikaci. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5989
28.3.21 22:21

No, tenhle způsob uvažování je trochu jak cesta do pekla :nevim:

Že nechceš strávit celý život v kuchyni nebo na place v restauraci a obáváš se, jak to skloubit s dětmi, to je naprosto střízlivé a v pořádku… Ale ta vize do budoucna by měla mít mnohem jasnější obrysy. Zaměřit se jen na to, že chceš nenáročnou práci někde v teple, to je fakt to nejhorší. Jednak - přesně tohle si řekne polovina populace, takže na ty blbo-práce v kanceláři je největší nával, ať je to sebevíc hrozná firma/kolektiv/náplň práce. A v důsledku pak na každou pozici připravovačky kávy jsou požadavky jak na leteckého inženýra, protože prostě si to můžou zaměstnavatelé dovolit, mají z čeho vybírat.
Zkus si už teď říct, co by tě opravdu bavilo a zapracovat na tom, co se ještě doučit, jak si zvednout kvalifikaci tak, abys jednou měla jistotu, že o tebe - a tvoje schopnosti - bude určitě zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14014
28.3.21 22:36

Realita je taková, že opravdu velké množství žen má problém se vrátit, jelikož není kam, prostě tě zaměstnavatel nevezme a nazdar.
Jsem učitelka a taky jsem musela hledat jiné místo. A co vidím okolo, fakt je to normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat