Práce pro profipodklady.cz ?

1087
20.3.17 16:55

Práce pro profipodklady.cz ?

Ahoj,

máte někdo zkušenosti s prací pro portál profipodklady. cz? Celkově to na mě působí důvěryhodně, ale chtějí poslat sken OP ještě předtím, než se navzájem dohodneme, tak to na mě působí trochu varovně, nerada bych naletěla a dávala někomu svoje údaje…
Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6564
20.3.17 17:07

Kopii OP bych nikdy nedal, nedal jsem ji ani v autopůjčovně, a ti se už hodně snažili:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
20.3.17 17:12
@jakanas píše:
Kopii OP bych nikdy nedal, nedal jsem ji ani v autopůjčovně, a ti se už hodně snažili:-)

Ja jsem na ni prave taky opatrna, mela jsem problem i kdyz si chtel OP nechat pruvodci v nocnim vlaku do Italie, ze ho vrati rano. Sice je to bezna praxe, ale ja jsem na tohle az paranoidni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13459
20.3.17 19:11

@anivbl Kopii dokladu totoznosti - at uz pas nebo op, bych nedala…a uz vubec ne takhle pres internet. Fakt ne. Je to strasne snadno zneuzitelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 13:40

@anivbl
Tak ona už i ta práce psát za někoho závěrečnou práci smrdí. Sice tvrdí, že jsou to podklady, ale věř, že to mnohdy nejsou jen podklady, ale prostě celá (čí část) práce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14728
21.3.17 20:45
@anivbl píše:
Ja jsem na ni prave taky opatrna, mela jsem problem i kdyz si chtel OP nechat pruvodci v nocnim vlaku do Italie, ze ho vrati rano. Sice je to bezna praxe, ale ja jsem na tohle az paranoidni :)

Tak dávat OP průvodčímu, že vám ho vrátí ráno, to se ani nesmí. Zakazuje to zákon o občanských průkazech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 21:09
@eumedon píše:
Tak dávat OP průvodčímu, že vám ho vrátí ráno, to se ani nesmí. Zakazuje to zákon o občanských průkazech.

Ona je toto třeba běžná praxe na hotelech (recepcích obecně). A když nechceš dát, tak to je povyku :nevim:
Jako to mám být v cizí zemi bez dokladu? Prý že ho nepotřebuju - jak oni ví, co tam chci dělat (půjčit si auto, dát si alkohol)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
21.3.17 21:50

@eumedon no koukali na nas divne i spolucestujici, nechapali, ze s tim mame problem. Ale pak se nad tim zamysleli a dali nam za pravdu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14728
22.3.17 07:04
@zvidavajanca píše:
Jako to mám být v cizí zemi bez dokladu? Prý že ho nepotřebuju - jak oni ví, co tam chci dělat (půjčit si auto, dát si alkohol)

V cizí zemi byste doklad už vůbec neměla dát z ruky. To byste mohla taky skončit jako bílé maso. Obchodníci s bílým masem jako první zabavují doklady. Kdo vám na základě čeho bude věřit, že jste občanka EU?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
22.3.17 07:24

@eumedon tak nocni vlak funguje tak, ze se zamyka a kazdy vagon ma sveho pruvodciho. Ale ano, ja s tim souhlasim, doklady jsme nedali z ruky. Jen je to zabehnuta praxe a nikdo o tom moc nepremysli (jde o to, ze se v noci prejizdely hranice a oni to berou jako ulehceni pro cestujici, ze je nemusi budit). Teda bylo to tesne pres migracni krizi, treba to ted uz nejde a kontroluji se vsichni osobne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14728
22.3.17 07:29

@zvidavajanca @anivbl Zákon 328/1999 o občanských průkazech

§ 14

(1) Občan je povinen

1. s přihlédnutím ke všem okolnostem a poměrům chránit občanský průkaz před poškozením, zničením, ztrátou, odcizením nebo zneužitím,

(a není tam napsáno, že to neplatí v zahraničí).

§ 15a Nakládání s občanským průkazem

(1) Občanský průkaz je zakázáno přijímat jako zástavu a odebírat jej při vstupu do objektů nebo na pozemky.

(2) Je zakázáno pořizovat jakýmikoliv prostředky kopie občanského průkazu bez prokazatelného souhlasu občana, kterému byl občanský průkaz vydán, pokud zvláštní zákon nebo mezinárodní smlouva, kterou je Česká republika vázána, nestanoví jinak.

Ovšem, bohužel, pro občany cizích zemí na cizích územích se tyto zákazy nevztahují. Nicméně tím spíš by občan ČR pobývající v cizí zemi měl svůj OP chránit (mimoto je taky zranitelnější, než doma).

§ 16a Přestupky
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že
b) poruší povinnost chránit občanský průkaz před ztrátou, odcizením, poškozením, zničením nebo zneužitím,

j) požaduje nebo přijme občanský průkaz jako zástavu nebo odebere občanský průkaz při vstupu do objektu nebo na pozemek,

k) pořídí kopii občanského průkazu a neprokáže souhlas občana podle 15a odst. 2,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14728
22.3.17 07:32
@anivbl píše:
@eumedon tak nocni vlak funguje tak, ze se zamyka a kazdy vagon ma sveho pruvodciho. Ale ano, ja s tim souhlasim, doklady jsme nedali z ruky. Jen je to zabehnuta praxe a nikdo o tom moc nepremysli (jde o to, ze se v noci prejizdely hranice a oni to berou jako ulehceni pro cestujici, ze je nemusi budit). Teda bylo to tesne pres migracni krizi, treba to ted uz nejde a kontroluji se vsichni osobne :nevim:

Aha, takže nabídka jakési služby. Řekl bych, ať mě na hranicích klidně vzbudí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
6.11.17 07:42

Dobrý den, já mám zkušenosti s touhle firmou…

Příspěvek upraven 07.11.17 v 22:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.17 22:05

@MP2010 A kvůli tomu si zakládáš účet? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
7.11.17 22:15

A proč ne? Od toho jsou přece diskuze…