Práce s vyučením bez maturity

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 19:46
Práce s vyučením bez maturity

Dobrý den. Zdá se mi to, nebo je to pravda, že mají skoro všichni v této době maturitu?. Šla jsem na nástavbu s tim že bych chtěla dělat u pčr, ale prostě mě motivace nějak přešla, učit už se nemohu přinutit, tak tam teď nechodím a přemýšlím co bych mohla dělat..hlavně mě jedna učitelka totálně štve jak se k nám chová (bojim se k ni doslova chodit na hodiny). Dá se v téhle době najít uplatnění jen s vyučením? přemýšlím o rekvalifikaci na nějaké mužské řemeslo.. např..
Budu ráda za každou radu a názor. :andel: :kytka: :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Alkub
Povídálka 38 příspěvků 17.01.19 19:50

Samozřejmě, všichni chtějí praxi a tu díky vyučení máš. Je pravda že i lidi s maturitou se shání, do kanceláří atd. Takže práce je určitě :)

Kriss Tina
Echt Kelišová 7876 příspěvků 17.01.19 19:53

Já nemám maturitu, jsem vyučená kadeřnice, tenhle obor ale nedělám. Chvíli sem prodávala, dělala v kuchyni, to mě ale moc nebavilo a nakonec sem skončila ve zdravotnictví a sem spokojená :)

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 3470 příspěvků 17.01.19 19:56

@Kriss Tina jsme na tom podobně. Vyučená kadeřnice, hned po vyučení jsem nastoupila do zdravotnictví, pak jsem dělala rok ve fabrice a vrátila se s radostí ke svým dědouškům. Nikdy jsem neměla problém v tomhle oboru sehnat práci a na plat jsem si taky nestěžovala. Byla jsem tedy v ČR v soukromém zařízení.

Zoe1
Kecalka 347 příspěvků 17.01.19 20:00

Tak určitě dá, ale čeká tě v tom případě spíš práce rukama než hlavou… ale práci asi seženeš vždycky, dneska už má hodně lidí vejšku a není moc lidí, co by dělali dělnické nebo řemeslnické práce. Po takových zaměstnancích je velká sháňka. Akorát takové práce jsou méně ohodnocené, ale pokud bys šla makat sama na sebe a byla šikovná, tak by asi nebyl problém vydělat pěkný peníze.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 20:01

@Kriss Tina a to dělaš sanitářku nebo co ? Tak snad něco najdu.. Sice mám 4 měsíce do maturity, ale nejde to prostě z mé strany nejak zvladnout,, ajiny bych se nebála, ale čeština, na literární díly jsem se ani nekoukla.. a ta učitelka jak pořád kouká jaký jsem debil, jsem na ní skoro alergická :)

Uju
Kelišová 6591 příspěvků 17.01.19 20:02

No, já jsem taky jen vyučená/dámskou krejčovou. V oboru jsem nikdy nedělala a nechci, takže hákuju jako dělník, jsem +- spokojená a nijak mi to nevadí,ale přiznám se, že když jsem hledala práci po mateřské(přes­těhovala jsem se a musela hledat jinou) tak jsem až nevěřícně zírala na jaké pozice chtějí maturitu a asi jsem i zalitovala že jsem 3měsíce před maturou ze školy zdrhla. Bez matury je vzácnost mít práci na jednu směnu ,víkendy volné a ještě k tomu trochu slušně zaplacené(víc než je minimálka) takže mě se těžko hledalo :-/

Kriss Tina
Echt Kelišová 7876 příspěvků 17.01.19 20:06
@Anonymní píše:
@Kriss Tina a to dělaš sanitářku nebo co ? Tak snad něco najdu.. Sice mám 4 měsíce do maturity, ale nejde to prostě z mé strany nejak zvladnout,, ajiny bych se nebála, ale čeština, na literární díly jsem se ani nekoukla.. a ta učitelka jak pořád kouká jaký jsem debil, jsem na ní skoro alergická :)

Dělám ošetřovatelku v domově důchodců, plat slušný, práci dělám víceméně jako sestra v nemocnici, protože v soukromém sektoru máme jenom jednu sestru dopoledne a zbytek si musíme poradit sami. Předtím jsem dělala v nemocnici sanitářku, to bylo fajn jenom mi moc nevyhovovaly směny. Ale tu maturitu bych zkusila když ti zbývají 4 měsíce, když ji neuděláš jsi tam kde teď, když jo bude to jedině plus.

Zoe1
Kecalka 347 příspěvků 17.01.19 20:07

Ty jo, 4 měsíce do matury, věčná škoda to nedodělat. Jednou můžeš dost litovat. A na nějakou učitelku bych se mohla, kvuli jedny učitelce zahodit roky studia na maturu, to není vůbec rozumný. Co rodiče? Mně by naši pěkně dali, kdybych nedodělala maturu. Už je to teda 12 let, stihla jsem i dálkově vejšku a taky tam na mě někteří profesoři koukali jak na blbku, ale já jsem to neřešila, abych si kvůli nim zkazila budoucnost, to teda ne.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29769 příspěvků 17.01.19 20:10
@Zoe1 píše:
Ty jo, 4 měsíce do matury, věčná škoda to nedodělat. Jednou můžeš dost litovat. A na nějakou učitelku bych se mohla, kvuli jedny učitelce zahodit roky studia na maturu, to není vůbec rozumný. Co rodiče? Mně by naši pěkně dali, kdybych nedodělala maturu. Už je to teda 12 let, stihla jsem i dálkově vejšku a taky tam na mě někteří profesoři koukali jak na blbku, ale já jsem to neřešila, abych si kvůli nim zkazila budoucnost, to teda ne.

Tu maturitu totiž dělá pro sebe, ne milost pro učitelku.Jen to holce nedochází.

tatrovka
Nováček 8 příspěvků 17.01.19 20:15

Tak zapíchnout školu 4 měsíce před maturitou je velká škoda, už jsi blízko cíle a v životě budeš mít víc možností s maturitou než bez ní. Na tvém místě bych se snažila averzi k učení i učitelce překonat. Čeština není nic, co by se nedalo naučit.
Rekvalifikovat se můžeš i po maturitě, ta tě nijak neomezí, naopak časem ti může být jen k užitku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 20:16

@Zoe1 všichni mi říkaj, že je to škoda, ale já mám z té školy hrozné nálady a hlavně už mám velkou absenci, takže jsem si to pokazila sama a už s tim nic moc neudělam :( Jste dobrá, že jste udělala dálkově vysokou školu, tu jsem taky kdysi chtěla.. Říkám si, že v nejhorším si mohu udělat déle dálkově ještě maturitu.. :nevim:

DalsiSycekObecny
Kecalka 163 příspěvků 17.01.19 20:19

Dodelejte to, formalne vam to otevre vice moznosti. V danem pripade to neni o tom se neco vylozene naucit, ale ukazat ze dokazete ohnout hrbet a cilevedomne zapracovat.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17718 příspěvků 12 inzerátů 17.01.19 20:21

Vzdelani otevira moznosti. S maturitou se k nizsi pozici muzes vratit vzdycky. Bez maturity mas proste dvere zavrene a vyber zamestnani a moznosti dalsiho profesniho rozvoje dost zuzeny. Ted je nedostatek lidi, takze na pozice, kde chteli pred 5 lety VS staci kolikrat SS. Jenze tahle situace na trhu prace nebude trvat vecne a za par let bude treba ten papir s maturitou potreba i na misto u pasu.
Vysvedceni sice neni vsechno, ale zamestnavateli to minimalne naznaci potencial budouciho zamestnance.
Takze doporucuji zatnout zuby a odmaturovat, i kdyby to meli byt se samymi ctyrkami.

Uživatel je onlineJagwa
Kecalka 301 příspěvků 17.01.19 20:21

Já mám jen základku a pracuji jako pečovatelka. Je to fajn práce a po pečovatelích je pořád poptávka.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >