Práce v hospodě

3
13.8.21 11:58

Práce v hospodě

Zdravím ženy, mám takový dotaz. Jsem v 6tt a dělám jako servírka v hospodě. Je to docela náročná práce ale chtěla bych tu dělat, dokud to budu zvládat. A chtěla bych o tom říct nadřízenému, jenže mě končí v září smlouva( já i nadřízený počítáme s tím, že ji prodloužíme) a já se bojím, že by mi smlouvu neprodloužil, když mu to řeknu. Ale na druhou sranu bych mu to řekla ráda, protože mi furt dává směny na víc a jsem tu třeba 15 hodin a to nezvládám takhle dlouho.. :D :( Tak jsem se chtěla zeptat, zda se s tím tady někdo už setkal a jak to řešit? Snad to není blbý dotaz a napsala jsem to nějak srozumitelně. :D Předem díky moc za rady!:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1138
13.8.21 12:05

Pockala bych, az by ti prodlouzil smlouvu. Zari je za chvilku. Jinak riskujes, ze budes bez prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
13.8.21 12:10

Já bych to nadřízenému netajila, protože bych se cítila blbě. Hlavně on pak někoho bude muset shánět atd. Jestli spolu máte dobrý vztah, tak tě tam nechá, vše je o domluvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24588
13.8.21 12:14

Tak to 2 tydny vydrz a oznam to v září. Ti teď ani nikdo nedokáže, že už o tom víš. Navíc stát se může cokoliv, abys pak nebyla v září bez práce. Zas když nepůjdeš na neschopenku hned jak podepíšeš novou smlouvu, tak bude mít dost času si hledat nahradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
13.8.21 12:18

Taky bych to oznámila až po prodloužení smlouvy. Pokud z toho teda nepadáš na ústa. Ale je to už za pár a skončit bez práce na začátku těhotenství je naprd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17338
13.8.21 12:27

Zaleží jak o zvládneš ty, ja kdybych tohle udělala, tak bych se na sebe nemohla ani podívat do zrcadla. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24588
13.8.21 12:30
@debra.morgan píše:
Zaleží jak o zvládneš ty, ja kdybych tohle udělala, tak bych se na sebe nemohla ani podívat do zrcadla. :poblion:

A co bys dělala? Zůstala doma zadarmo? Nebo se ještě teď v srpnu hodila marod a brala nemocenskou až do porodu? Když tam bude třeba ještě půl roku pracovat, tak v čem je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
13.8.21 12:31
@lklk píše:
Já bych to nadřízenému netajila, protože bych se cítila blbě. Hlavně on pak někoho bude muset shánět atd. Jestli spolu máte dobrý vztah, tak tě tam nechá, vše je o domluvě.

Tak v práci po prodloužení smlouvy, může ještě týden počkat a teprve to oznámit. Někdo na těhotenství může přijít později (ne všichni testují ještě před vynecháním), protože když má někdo rozházené cykly, tak mu to divné nepřijde. ;)
Pořád lepší tohle než být bez práce.. A hrát chvilku překvapenou může a pokud mají dobrý vztah, tak se zlobit nebude tak jako tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24808
13.8.21 12:32

Taky bych to ty dva týdny vydržela…skončit bez práce, navíc těhotná, žádná láce…
směny navíc, pokud to není nezbytně nutné, bych zkusila odmítnout (třeba kvůli rodině, partnerovi, jsou prázdniny, výlet,…) a nějak to do září doklepat. Pak už se normálně domluvit, že jako těhule patnáctky asi nezvládneš, ale pracovat chceš dál.

Příspěvek upraven 13.08.21 v 12:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12049
13.8.21 12:33
@debra.morgan píše:
Zaleží jak o zvládneš ty, ja kdybych tohle udělala, tak bych se na sebe nemohla ani podívat do zrcadla. :poblion:

A to jako proč? Není její povinost těhotenství oznamovat. Hlavně, ona pracovat chce, tak kde je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24808
13.8.21 12:35
@debra.morgan píše:

a proč? Pracovat bude dál, zřejmě dalších půl roku, takže času na nalezení zástupu bude mít dost), jen chrání sama sebe, aby ji on „nevyhodil“ jen proto, že není schopen jí dát smlouvu na dobu neurčitou a s tím spojenou zákonnou ochranu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10967
13.8.21 13:18

Před prodloužením smlouvy bych to určitě neříkala. Ideálně až po prvním screaningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5523
13.8.21 13:22
@arinecka píše:
A to jako proč? Není její povinost těhotenství oznamovat. Hlavně, ona pracovat chce, tak kde je problém?

No protoze je dost velka pravdepodobnost, ze to zahy v tom zari zabali uplne, prace servirky pro tehule neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12049
13.8.21 15:35
@lilith1 píše:
No protoze je dost velka pravdepodobnost, ze to zahy v tom zari zabali uplne, prace servirky pro tehule neni.

To ale nemůže nikdo vědět, možná jo, možná ne. Byla by hloupá, kdyby to řekla tedˇ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.21 16:32

Před čtvrtým měsícem bych nikomu nikde nic neoznamovala… Takže bych tohle neřešila.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat