Práce v korporátu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 09:42
Práce v korporátu

Ahoj holky, prosím Vás pracujete některá v korporátu? Chtěla bych vědět jaké jsou podmínky pro tuto práci, mluvím anglicky ale nemám vůbec zkušenosti v této sféře. Třeba vysokou školu nebo stačí kurzy IT? Jaké bych měla mít předpoklady?
Děkuji :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vulpes
Kelišová 5143 příspěvků 12.08.19 09:46

Trochu široký pojem „práce v korporátu“
V korporátu lze dělat také uklízečku nebo vrátnou a nočního hlídače… Na to pak není potřeba asi nic ze zmíněného.

Lalelale
Kelišová 5428 příspěvků 12.08.19 09:47

Tak musíš napsat, o jakou pozici jde. Podmínky jsou obvykle psané už v inzerátu a liší se u každé pozice, což se tak nějak dá čekat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 09:47

@vulpes Promiň :) Myslela jsem práci spíše v administrativě.

jkra
Nadpozemská drbna 29504 příspěvků 12.08.19 09:47

Pracuji pro americky korporat.Home office, 6 tydnu dovca, bonusy.
Celkem dobry, ale jsem tu uz dlouho, na zacatku ti tezko daji takove podminky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 09:49

Chtěla bych spíše práci v administrativě, mám jenom maturitu, vysokou školu ne. Plánuji si udělat kurzy třeba programování, nebo Java kurz.

jkra
Nadpozemská drbna 29504 příspěvků 12.08.19 09:50
@Anonymní píše:
Chtěla bych spíše práci v administrativě, mám jenom maturitu, vysokou školu ne. Plánuji si udělat kurzy třeba programování, nebo Java kurz.

no, tak to zkus. zalezi v jakem korporatu. obecne Ti moc poradit nejde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 09:51

@jkra Já třeba koukala na nabídky práce v Okinu, Siemens..

jkra
Nadpozemská drbna 29504 příspěvků 12.08.19 09:52
@Anonymní píše:
@jkra Já třeba koukala na nabídky práce v Okinu, Siemens..

no musis to zkusit. je dobre umet jazyk a tak.
ted je jeste dobra doba, zkus to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 09:55
@Anonymní píše:
Chtěla bych spíše práci v administrativě, mám jenom maturitu, vysokou školu ne. Plánuji si udělat kurzy třeba programování, nebo Java kurz.

Tak pokud chces v administrative, coz je nejaka asistentka/office managerka tak urcite anglictina, idealne nemcina.
Co se tyce prace v IT a ted se te nechci dotknout, na to obvykle nestaci udelat si kurz. Pokud chces do IT pak hledej nejaky trainee program ve velke firme, vyskoli si te a vetsinou nabidnou fajn podminky. Ale taky ocekavaji ze budes makat v praci i na sobe.

Lalelale
Kelišová 5428 příspěvků 12.08.19 10:01
@Anonymní píše:

Na práci v administrativě je obojí hodně mimo. Najdi si pozici, kterou bys chtěla dělat, a u ní budeš mít vypsané, co se požaduje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 10:04

Tak jdi na pohovor a uvidíš. Někdo na vzdělání extra bazíruje, někomu je to jedno a kouká na znalosti a zkušenosti, někde jsou tak hladoví po lidech, že vezmou každýho. Ale popravdě myslím, že ani na jednoho neuděláš dojem kurzem programování v CV. Pojem administrativa je tak širokej, že na nějakou asistentskou nebo juniorní pozici by tvé znalosti stačit mohly. Koukej po inzerátech a zkoušej to. Já osobně bych po x letech v korporátu do tohohle prostředí už nešla, ale já na to nějak nemám dostatečně korporátní náturu asi, zcela nadšených kolegů jsem tam měla dost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 10:06

Anonym, jelikož v OKINu pracuji (nebo jsem pracovala před mateřskou) a nechci aby mě odhalili :)
OKIN je super, protože nabere téměř každého kdo umí obstojně anglicky, pokud umíš další jazyk tak jenom plus.
Výhody nečekej žádné, po 5 letech nám konečně dali 80kč stravenky :D Pokud si na začátku hned nevyhádáš dobrou mzdu tak čekej že se ti bude zvedat hodně pomalu a vždycky to bude strašlivý boj.
Nicméně já tam nastoupila hned po výšce, měla jsem nulovou praxi a neměli ani jistotu, že tam vydržím. Práce mě bavila, i když samostatně fungovat začneš tak nejdřív po půl roce (kvůli množství věcí co je třeba se naučit). Je tam obrovský tlak na výkon, jako v každém korporátu. Ve starém týmu, který se zrušil bylo běžné vidět nováčky brečet přímo u počítače, protože to prostě psychicky nezvládli.
Takže: práce v korporátu je super, máš pět miliard pomocníků z každé strany, na všechno je tam nějaký tým, postupy, podpora. Časem se dohrabeš k dost slušné výplatě, kterou jinde nedostaneš. Ale pokud nezvládáš stres, tak tam dlouho nevydržíš.
Navíc je to opravdu práce pro mladé lidi bez závazků a nebo pro ty co už mají odrostlé děti. Velmi často se stane, že člověk musí zůstávat přesčas (když máš štěstí, tak ti ho i proplatí :D ).
Home office v OKINu téměř neexistuje, chtějí to úplně zrušit. Sick days taky neexistují. Máš tam 25 dní dovolené a budeš ráda když si seženeš zástup aby sis je vůbec mohla vybrat :D
Ale OKIN mi toho dal fakt hodně, jsem ráda, že jsem tam pracovala a doufám, že se tam budu moct vrátit. Jak jsem tam nastoupila jako naprosto vyplácaná absolventka, tak po 5 letech jsem úplně ale úplně někde jinde :) Ale práce až do důchodu to opravdu není. Spíše tak na nahnání praxe, zkušeností, trochu se otřískat a pak zdrhnout někde kde z tebe nebudou chtít sedřít kůži :) Což ale znamená hledat mimo korporáty :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 10:10
@Anonymní píše:
Anonym, jelikož v OKINu pracuji (nebo jsem pracovala před mateřskou) a nechci aby mě odhalili :)
OKIN je super, protože nabere téměř každého kdo umí obstojně anglicky, pokud umíš další jazyk tak jenom plus.
Výhody nečekej žádné, po 5 letech nám konečně dali 80kč stravenky :D Pokud si na začátku hned nevyhádáš dobrou mzdu tak čekej že se ti bude zvedat hodně pomalu a vždycky to bude strašlivý boj.
Nicméně já tam nastoupila hned po výšce, měla jsem nulovou praxi a neměli ani jistotu, že tam vydržím. Práce mě bavila, i když samostatně fungovat začneš tak nejdřív po půl roce (kvůli množství věcí co je třeba se naučit). Je tam obrovský tlak na výkon, jako v každém korporátu. Ve starém týmu, který se zrušil bylo běžné vidět nováčky brečet přímo u počítače, protože to prostě psychicky nezvládli.
Takže: práce v korporátu je super, máš pět miliard pomocníků z každé strany, na všechno je tam nějaký tým, postupy, podpora. Časem se dohrabeš k dost slušné výplatě, kterou jinde nedostaneš. Ale pokud nezvládáš stres, tak tam dlouho nevydržíš.
Navíc je to opravdu práce pro mladé lidi bez závazků a nebo pro ty co už mají odrostlé děti. Velmi často se stane, že člověk musí zůstávat přesčas (když máš štěstí, tak ti ho i proplatí :D ).
Home office v OKINu téměř neexistuje, chtějí to úplně zrušit. Sick days taky neexistují. Máš tam 25 dní dovolené a budeš ráda když si seženeš zástup aby sis je vůbec mohla vybrat :D
Ale OKIN mi toho dal fakt hodně, jsem ráda, že jsem tam pracovala a doufám, že se tam budu moct vrátit. Jak jsem tam nastoupila jako naprosto vyplácaná absolventka, tak po 5 letech jsem úplně ale úplně někde jinde :) Ale práce až do důchodu to opravdu není. Spíše tak na nahnání praxe, zkušeností, trochu se otřískat a pak zdrhnout někde kde z tebe nebudou chtít sedřít kůži :) Což ale znamená hledat mimo korporáty :D

Tak nevím, dcera tam poměrně čerstvě pracuje. Hned dostala stravenky, pokud zůstane přesčas, může si to během tří měsíců bez problémů vybrat, bez problémů dostala 14 dní dovolené a to pracuje na projektu, který hoří.

Alkata
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 12.08.19 10:26
@Anonymní píše:

Vyhozený peníze. Programovat kor v Javě se nenaučíš na nějakém kurzu. Kdyby to bylo tak jednoduchý nebude nástupní plat java programátora kolem 100 tisíc.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama