Práce ve svátky a proplacení

157
5.12.20 16:17

Práce ve svátky a proplacení

Zdravím Vás, chci se zeptat na proplácení práce ve svátky. Pracuji v týdnu Po-Pá a dvakrát do měsíce služby o víkendu. Mám fixní plat, takže v týdnu svátky ve fixu. Když pracuji o víkendu, tak za to dostanu NV náhradní volno. Když je o víkendu svátek, tak dostanu náhradní volno + 100% platu. To vše je ok.
Ale když je svátek v týdnu a já jdu na službu, tak mi dají jen 100% a náhradní volno už ne, že prý to mám zaplaceno ve fixu, ale to mají zaplaceno všeci a sedí v pohodě doma. Navíc dřív to propláceli, teď zas ne, máme jinou vedoucí…no nezdá se mi to. Vyzná se v tom někdo tady?? Jak to má být? Jak to máte v práci??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
809
5.12.20 16:45

Kdyz sedis doma mas to zaplaceno 1×- takze ve fixu. Kdyz jsi v praci, mas to zaplacene 2×- poprve ve fixu a podruhe jako 100%priplatek. Co se ti na tom nezda?? Chtela bys to dostat proplacene jeste po treti formou nahradniho volna? :mrgreen: Joo, to by se mi taky libilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
5.12.20 16:55

Tyhle starosti bych chtěla mít :lol:
Podívej se, jak máš tyhle věci sjednaný v pracovní smlouvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
5.12.20 17:12
@Kikyna90 píše:
Kdyz sedis doma mas to zaplaceno 1×- takze ve fixu. Kdyz jsi v praci, mas to zaplacene 2×- poprve ve fixu a podruhe jako 100%priplatek. Co se ti na tom nezda?? Chtela bys to dostat proplacene jeste po treti formou nahradniho volna? :mrgreen: Joo, to by se mi taky libilo

No nezdá se mi to, protože ty prachy jedny máš i když nejdeš a maj je všeci. O víkendu je i volno 8 prachy za svátek a navíc to pořád mění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
5.12.20 17:14
@holkazprahy1 píše:
Tyhle starosti bych chtěla mít :lol:
Podívej se, jak máš tyhle věci sjednaný v pracovní smlouvě.

No to právě nikde není. Ve smouvě máš, že odpracuješ 40h týdně.
Tohle musí být daný ze zákona, ale nevím kde to najít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
5.12.20 17:15
@Evička.ok píše:
No nezdá se mi to, protože ty prachy jedny máš i když nejdeš a maj je všeci. O víkendu je i volno 8 prachy za svátek a navíc to pořád mění.

Protože máte fixní mzdu, ty dostaneš + 100% navíc za ten den. Nelíbí se ti to, řekni, že budeš doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6197
5.12.20 17:22
@Evička.ok píše:
No nezdá se mi to, protože ty prachy jedny máš i když nejdeš a maj je všeci. O víkendu je i volno 8 prachy za svátek a navíc to pořád mění.

Tak vikendy jsou navic ne? Proto nahradni volno za obyc smenu a 100% za svatek. Vsedni den je taky jasnej. Normalni plat mate vzdy a kdyz jdete makat o svatku, tak 100% za svatek. Dle me jasny a nevidim problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
782
5.12.20 17:23
@Evička.ok píše:
No to právě nikde není. Ve smouvě máš, že odpracuješ 40h týdně.
Tohle musí být daný ze zákona, ale nevím kde to najít.

V zákoníku práce. Ale podle mě je to správně. Ti kdo sedí doma dostanou 100%, ty pracuješ tak dostaneš 200 %.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
5.12.20 17:27

Tak asi jjo, dík…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
5.12.20 17:28
@Evička.ok píše:

Ano, kdyz jsi o svatku doma, mas to zaplacene jako kdyby jsi byla v praci. Kdyz jsi v praci, tak mas priplatek 100%. To znamena, ze to mas zaplacene 2×. Odpracujes 8 hodin a zaplaceno dostanes 16h. To je pekny, nee?? A kdyz svatek pripadne na sobotu, tak dostanes nahradni volno, ale za sobotu-tu nadelavas navic. Ne za svatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
5.12.20 19:12

Pokud vyjde svatek na vikend a je nepracovni tak prece neni zaplaceny vubec. Pokud pracujes mas mzdu plus priplatek. Nebo se pletu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6197
5.12.20 19:39

@dreamis vsak to uz je napsany vyse a nekolikrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu