Práce vychovatelky v ŠD

Anonymní
30.4.16 10:40

Práce vychovatelky v ŠD

Ráda bych pracovala ve školní družině jako vychovatelka, dodělávám si Bc studium - nepedagogického směru a po té bych si udělala kvalifikační kurz pro práci vychovatele.
Je těžké najít uplatnění? SŠ, VŠ chrlí určitě mraky absolventů tohoto oboru každý rok. Tak se trochu obávám, aby moje investice do kurzu nebyla zbytečná :oops:

děkuji za zachování anonymity

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
623
30.4.16 10:48

Otázka je, zda ti absolventi nakonec v oboru zůstanou. Co mám známé, tak ani jedna nakonec v ŠD dlouho nevydržela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.16 10:59
@Bonulinka píše:
Otázka je, zda ti absolventi nakonec v oboru zůstanou. Co mám známé, tak ani jedna nakonec v ŠD dlouho nevydržela.

z jakého důvodu?

zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
623
30.4.16 11:05

Neočekávaly, že práce s dětmi bude tak náročná. V družině jsou děti hlučnější, divočejší…našly si klidnější zaměstnání za více peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
30.4.16 11:20

Já jsem si také dělala kurz pro vychovatele(měla jsem střední nepedagogického směru) a když jsem ho dodělala, tak mi řekli, že je mi k ničemu, že bych měla mít Bc. vychovatelství, takže jsem si musela dodělat i to. Ale 90% lidí v mým ročníku na VŠ neměli v plánu pracovat ve školství. Byli to samý policajti, hasiči, vězeňská služba…
Ve ŠD pracuji už skoro 10let, mně se ta práce líbí, je pravda, že je to někdy náročnější…A platově si nevedu taky nejhůř - v průměru tady u nás na vesnici :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.16 11:26

Když jsem nesehnala praci jako učitelka( druhý stupeň) šla jsem do družiny, kde jsem byla brána jako kvalifikovana. dělalo to mezi 11 a 12 čistého měsíčně. Hodně učitelek co nesezenou místo jdou do družiny, nebo asistenta pedagoga.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.16 11:44
@Anitram2 píše:
Já jsem si také dělala kurz pro vychovatele(měla jsem střední nepedagogického směru) a když jsem ho dodělala, tak mi řekli, že je mi k ničemu, že bych měla mít Bc. vychovatelství, takže jsem si musela dodělat i to. Ale 90% lidí v mým ročníku na VŠ neměli v plánu pracovat ve školství. Byli to samý policajti, hasiči, vězeňská služba…
Ve ŠD pracuji už skoro 10let, mně se ta práce líbí, je pravda, že je to někdy náročnější…A platově si nevedu taky nejhůř - v průměru tady u nás na vesnici :) :)

kurz k nicemu? nasla jsem kvalifikovany kurz - akreditovany MŠMT - na pedagogicke skole. podmínkou je mít ukoncene VOS nebo VS vzdelani.
takze doufam, ze to jako kvalifikace stací :nevim:

zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
54793
30.4.16 11:56

U nás jsou obě druzinarky od mateřské, obě už oslavily 50r. drží se zuby nehty :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
30.4.16 11:59

Tak to bude jiný kurz, k tomu, co jsem dělala já, stačila maturita…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.16 12:03
@Kelsey píše:
U nás jsou obě druzinarky od mateřské, obě už oslavily 50r. drží se zuby nehty :)

toho se právě bojím, že sehnat místo bude velmi těžké :oops:

zakl

• Citovat
  • Nahlásit
M-A
689
30.4.16 13:33

Pracuju ve družině od září, a jsem spokojená. Před mateřskou jsem pracovala ve školce, ve školce to bylo něco jiného, vpodstatě mi nevadila ani jedna pozice, ale pokud to půjde budu radši ve družině :)
jinak obě mé kolegyně jsou víc jak 10 let, máme tři oddělení a to je taky dle počtu dětí. Jinak i obecně jsem spokojená, sice je to někdy dost náročné psychicky, mám dopoledne volno, relativně fajn plat, 40 dní dovolené…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.16 18:29

@M-A jak jsi k praci prisla? jde to i bez známosti? :oops:

zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.16 20:18

Zakladatelko, odkud jsi? V Praze je vychovatelek nedostatek, my meli uz loni problem najit nekoho normalniho, na pristi rok nam pribude daksi oddeleni, navic jedna kolegyne odchazi do duchodu, takze opet budeme shanet..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.16 21:40

Taky pracuji v družině
Prace je fajn, jen rodiče jsou někdy na zabití :mrgreen: kolikrát koukám, co všechno musíme řešit, na co si stěžují :zed:
Práci mam před barákem, což je super
Peníze taky celkem fajn, ale zase hodně suplujeme na prvním stupni a když jdu 2-3 dny po sobe, tak jsem fakt ko.
111

• Citovat
  • Nahlásit
M-A
689
1.5.16 06:30
@Anonymní píše:
@M-A jak jsi k praci prisla? jde to i bez známosti? :oops:zakl.

Upřímně asi diky tomu, ze teta učí na prvním stupni a je fakt skvela tak si asi paní ředitelka myslela ze budeme podobne, ale bydlime na maloměstě :) ale teta za me nijak orodovat nechodila, v tom máme svědomí ciste ;) přede mnou tam nevydrželi dyl jak pul roku… Asi dost zalezi na miste bydliste. Mám třetí a čtvrtou třídu, 28 děti z toho 22 kluků, někdy docela nářez, ještě jsem mlada 24 let tak si ze me tolik asi nedělají ale pak me těší když jsem byla týden doma s prckem a oni už se ptali kdy už přijdu že se na me těší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat