Práce z domova 2021

2
2.3.21 15:20

Práce z domova 2021

Dobrý den. Delší dobu hledám jakoukoliv práci z domova..zkoušela jsem napsat dosti inzerátů a hledat různý přivýdělek z domu. Většina je katalogový prodej a nebo investice dopředu. Budu moc vděčná za všechny možné nabídky - ověřené. " Umím na PC, psaní článků, manuální práce, mám čas každý den a rychle se učím.. :srdce: :kytka:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14019
2.3.21 15:51

Pokud mas alespon nejake vzdelani a selsky rozum, zkus se dostat do IT na manualni testovani - vetsina techto firem ted funguje na HO.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
7495
2.3.21 18:23

@SonKa0 z domova chce dělat každej a nabídka není. Zkus se pidit po práci co jde vykonávat momentálně formou HO.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2
3.3.21 14:02

Práce z domu.

Dobrý den. Mám to složité. Každopádně - Kdyby jste věděli o nějakém přesnějším přivýdělku - poprosím odkaz či kontakt. Moc děkuji :kytka:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
18
4.3.21 12:43

Každý by chtěl dělat z domu, ale poptávka je malý :D hlavně pokud nemáš nějakou dobrou špecigfikáciu na IT, jako programování a podobné, tak si velmi těžko najdeš nějakou dobrou práci na doma

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
15197
4.3.21 15:35
@SonKa0 píše:
Dobrý den. Delší dobu hledám jakoukoliv práci z domova..zkoušela jsem napsat dosti inzerátů a hledat různý přivýdělek z domu. Většina je katalogový prodej a nebo investice dopředu. Budu moc vděčná za všechny možné nabídky - ověřené. " Umím na PC, psaní článků, manuální práce, mám čas každý den a rychle se učím.. :srdce: :kytka:

Jestli umíš anglicky, umíš na PC a dobře se učíš, tak se nauč tohle a urvou ti ruce, budou se o tebe rvát headhunteři.

Jo, ale upozorňuju, že je to větší fuška, než to vypadá na první pohled. Aplikaci „Hello word“ vytvoříš za 5 minut, ale pochopit to všecko…

Jinak, já dělám ve vývojovém prostředí Visual Studio Community 2019, ale je mám dojem, že tam doporučují ještě jiné vývojové prostředí.

Všecko je to pro samostatné vývojáře zdarma a můžeš tím vytvářet své vlastní bezplatné i placené aplikace.

Používám NuGet Packages, což jsou balíčky, kódu, které vymyslel někdo jiný. Je potřeba dávat pozor na licenci. Licence MIT je bezplatná a stažené balíčky je možno použít k vlastním bezplatným i placeným aplikacím s tím, že se někde uvede původní autor balíčku a je to „as is“. Těch licencí je víc a je potřeba se s tím seznámit.

Tady máš něco: https://www.itnetwork.cz/

Ten plat 160 tisíc měsíčně ber s rezervou! Je to zaplacené strašnou dřinou při učení a je to jen pro nejlepší, kdo umí i architekturu a přesvědčí o tom toho, kdo tu architekturu zaplatí.

Edit: Jo, tohle je alternativa k Visual Studio 2019 Community, ale zkušenosti s tím nemám, dělám ve VS 2019 Community.

Pro úplnost, vím to odtud, odstavec Prostředí IDE, tedy Integrated Development Enviroment.

Doporučoval bych jazyk C#, myslím, že ho znám dobře, ale zatím jen verzi 7.3 a přecházím na verzi 9 a zítra se budu učit tohle: https://docs.microsoft.com/…razor-pages/?…

Znám tedy ASP NET MVC pro. NET Framework, HTML5, CSS3, trochu javascript a Typescript, jQuery a Bootstrap, zdroje jsou zde: https://www.w3schools.com/

jQuery je vynikající pro psaní neobtruzivního javasriptu (dělám to přes příjemnější TypeScript, ale v. NET5 Blazoru jsem zahlédl cosi ve smyslu, že se to dá dělat i v C#, dokonce na straně klienta, nemám to ozkoušené, zítra jdu na to). Neobtruzivní javascript (nebo vůbec, neobtruzivní kód) znamená, že se odděluje struktura HTML stránky od chování - tedy od akcí napsaných třeba v javascriptu: Do HTML značek se umístí stylové třídy a atributy a javascript pomocí jQuery pak třeba vybere všechny elementy vyhovující určitému kritériu, dá je do kolekce a javascript pak s nimi může pracovat.

Stejně tak se odděluje struktura HTML od vzhledu (ten se řídí CSS třídami).

Další on-line učebnice, i s testy znalostí: https://www.tutorialsteacher.com/

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
15197
5.3.21 11:41

Tak první problém: I když postupuju podle tutoriálu, tak mi nefunguje scaffolding https://docs.microsoft.com/…-pages/model?…, krok 4.

Hlásí to, že mám nainstalovat balíček Microsoft.VisualStudio.Web.Codegeneration. Design, ale ten mám nainstalovaný, přesto to nefunguje.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
15197
5.3.21 17:06

Provádím reinstalaci VS Studia 2019, možná nemám všechno pro vývoj pro. NET Core. Je to úplně poslední položka (vpravo dole).

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
15197
5.3.21 18:45

Bylo třeba zaškrtnout, stáhnout a potom aktualizovat poslední položku.

A v pondělí začínám zde: https://docs.microsoft.com/…pp/start-mvc?…

To jest, nový projekt Asp.NET Core Web App (Model-View-Controller).

Ještě doporučuju se podívat na nějaký kurs o objektově orientovaném programování. Kromě základů (dědičnost, zapouzdření, polymorfismus) taky rozhraní (interface), delegáty a události. Dál - generika (generické metody a třídy), algoritmy, kolekce. Návrhové vzory (hlavně továrna tříd - class factory, abstraktní továrna abstract factory a jedináček - singleton). Princip DRY a softwarové architektury - principy SOLID. Injektáž závislostí (tedy inverrze závislostí, ta je přímo součástí. NET Core a vygenerovaný pattern první aplikace to tam používá, jak jsem si všiml; je to nutné, když se projekt rozrůstá, aby nebyl „ztuhlý a křehký“, tedy aby to nebylo tak, že „vše souvisí se vším“, výklad je zde: https://www.tutorialsteacher.com/…introduction).

Balíček Unity, na kterém je to vyloženo, potřebovat nebudeme. Je to přímo součástí základních knihoven a jsou tam drobné odlišnosti.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
15197
6.3.21 08:20

Ten modul se jmenuje „Vývoj multiplatformních aplikací pomocí rozhraní. NET“ s podtitulem „Umožňuje sestavovat multiplatformní aplikace pomocí rozhraní. NET Core, ASP.NET Core, HTML/Javascript,…“, večer jsem to stáhl a protože se v installeru objevilo tlačítko „Aktualizovat“, tak jsem to aktualizoval. Přes noc.

A vypadá to dobře, ta šablona, co tam chyběla, už tam je, tak už to snad bude fungovat podle tutoriálu.

A pokračuju zrovna zde: https://docs.microsoft.com/…pp/start-mvc?…, protože to je ta technologie, o kterou mi jde.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
15197
10.3.21 11:14

První vážný problém, kapitola 9: https://docs.microsoft.com/…p/validation?…

Zaprvé: Atribut [Required] sloupce Rating vyžaduje migraci, protože se promítá do struktury tabulky v databázi (znamená totiž taky, že v tomto sloupci nejsou povoleny null hodnoty). A když vytvoříte migraci, tak vás to upozorní, že aktualizace dat touto migrací může vést ke ztrátě dat. A to proto (a to tehdy, když) máte nějaký řádek, s null hodnotou v tomto sloupci. Před migrací je tedy potřeba buď doplnit hodnoty v tomto sloupci do všech řádků, nebo upravit migrační metodu tak, aby tam ty hodnoty doplnila.

Zadruhé: Problémy s lokalizací do češtiny. Máme prohlížeč s preferovaným jazykem čeština cs-CZ, že? V češtině nepíšeme desetinnou tečku, ale čárku. A to je problém a jako řešení ukazuje začátek kapitoly 9 sem: https://github.com/…/issues/4076
Ale je to složitější, ti diskutující narážejí na problém s instalací, musím to pročíst, snad už to vyřešili. Viděl bych to na instalaci balíčku NuGet s identifikátorem jQuery. Validation. Globalize, podívám se, jestli už jim to funguje a možná jej už mám i ve zkušebním projektu ASP.NET MVC pro. NET Framework.

V každém případě si myslím, že platí obecná zásada, že databáze není ve vlastnictví aplikace. Nad jednou databází může fungovat n aplikací. A tudíž, v SW firmě, kde pracuje x lidí se asi jeden bude věnovat migracím a bude mít aplikaci specializovanou na migrace („code first“ model), zatímco ostatní budou na něj případně vznášet požadavky na změnu struktury a budou dostávat sdělení o změně struktury s termíny pro přizpůsobení aplikací, což předpokládá po určitou dobu redundanci ve struktuře a taky, že další aplikace (až na tu jednu specializovanou na migrace) budou založeny na modelu „code first with existing database“.

Ti v Microsoftu jsou fakt šílenci: V jejich dokumentaci, v kurzu pro začátečníky, je problém, a jako řešení odkazují na diskusní fórum kde ani po letech to nejsou schopni uzavřít nějakým řešením pro začátečníky! Tak na tomhle se zas na nějakou dobu zasekám. :,(

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
10.3.21 15:18

Ahoj,

Několikrát se tady objevilo IT, proto si dovolím reagovat, protože s ním mám zkušenosti (VŠ - softwarové inženýrství, práce v oboru asi 7 let).

Říká se, že je IT dobře placený obor. Bohužel to nejde takhle obecně říct, protože ten obor je strašně rozsáhlý. Je to stejné, jako říct například, že hodně peněz je ve zdravotnictví. Ano, jako špičkový specialista můžeš mít obrovské peníze, ale taky můžeš dělat zdravotní sestru za podprůměrnou mzdu. Když uvidíš inzeráty, kde slibují vysokou mzdu, tak je to většinou velice specializovaná pozice, kde se vyžaduje dobrá angličtina, vedení lidí, vynikající znalost dané technologie a dost často i VŠ nebo nějaká certifikace. Navíc všechno má svá negativa. U IT je to například to, že celý den sedíš u PC, což nemusí každému vyhovovat. Je potřeba si uvědomit, že každý má buňky na něco jiného a IT ti prostě nemusí sednout.

Pokud chceš s IT začít, rozhodně není cesta to, o čem se tady detailně (a pro mě hodně zmateně) rozepsal/a eumedon. Je vidět, že sem dává různé pojmy tak, jak mu přijdou pod ruku. Vzít si nějaký tutoriál a jenom dělat to, co se v něm píše, je k ničemu. Je to jako podle návodu transplantovat srdce, aniž by člověk věděl, jak srdce funguje.

Pokud by jsi opravdu chtěla začít v IT, je nejdůležitější si vyjasnit, co bys chtěla dělat konkrétně. Jestli kódovat HTML stránky, programovat mobilní aplikace, testovat, atd. Na základě toho se pak rozhodneš, co se učit. Ale v každém případě je základem porozumět, jak dané věci fungují. Také existuje hodně rekvalifikačních kurů, některé placené pracákem, které mně připadají jako dobrá cesta.

Pokud se do IT pustíš, tak přeji hodně štěstí, klidně se na mě obrať, pokud bys něco potřebovala. Každopádně se připrav, že to bude dřina a běh na dlouhou trať.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
15197
11.3.21 18:17

@uzivatel666 Můžu se poradit i já?

Já bych - teda pokud chce někdo dělat webdesign včetně ASP.NET MVC Core, asi doporučoval začít od HTML5 a CSS3 - Základy webdesignu. Pak možná javascript a responzivní webdesign.

Protože to je to, co chceme dostat ke klientovi a co má u něj fungovat.

Tedy - i pro ty, kteří budou pracovat na pozadí, něco o front-endu. Leda by někdo řešil BLL nebo datovou vrstvu a od klientské strany byl úplně odříznutý.

Pokud jde o ten kurs, tak jsem ho přerušil a nejdřív se musím prokousat lokalizací a globalizací v ASP.NET MVC Core a našel jsem k tomu instruktážní video na youtube: https://www.youtube.com/watch?…

Edit: No není tam, co potřebuju. To je o vícejazyčných textech (řetězcích) ze souborů zdrojů, ne o národním formátu desetinného čísla. :?

Edit: Tady někdu přišel s řešením, zdá se: https://stackoverflow.com/…asp-net-tuto

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
15197
15.3.21 16:14

Tohle funguje: https://stackoverflow.com/…asp-net-tuto

Ještě vyzkouším, co z toho je opravdu potřeba. Postupně budu odstraňovat jednotlivé soubory, které jsem zkopíroval do podsložek wwwroot podle toho návodu. Myslím, že k fonkci jsou potřeba jen soubory js odkazované z _ValidationScriptsPartia. cshtml plus tam nechám informace o licenci.

Edit: Takže je to tak, jak jsem předpokládal. Navíc - prostředí Visual Studio 2017 a 2019 lze vylepšit jedním zásuvným modulem, a to tímhle: https://marketplace.visualstudio.com/items?…

Po instalaci je možné js a css soubory minifikovat, čímž se zmenší jejich velikost (jsou posílány klientovi a tam drženy v mezipaměti prohlížeče). Pro ladění js souborů jsou dobré neminifikované verze, pro produkční prostředí minifikované.

Vstup HTML5 typu currency nepoužívám, místo toho používám dva údaje: Bezrozměrné číslo a jednotku (měny). Zaručí mi to, že mohu zadat peníze v jakékoliv měně, aniž by byly USD nebudou překládány na CZK, EUR ani GBP jen na základě výběru národního prostředí (což je samozřejmě nežádoucí, protože 5 USD je pořád 5 USD, a ne 5 CZK, a to i v případě, že si vyberete, že chcete formulář vidět v češtině).

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat