Práce zapisovatelky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 11:17

Práce zapisovatelky

Dobrý den,
nastupuji na soud jako zapisovatelka. Nejdřív jsem měla radost, ale teď se dost bojím a jsem ve tresu. Můžu se zeptat, kdo také pracuje na této pozici, jak ta práce přesně probíhá? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6509
26.10.21 11:33

Jestli umíš rychle a správně psát a dobře česky, tak OK ;)
osvěž si češtinu (malá-velká písmena, mě-mně, shody přísudku s podmětem a čárky ve větách, bývají fakt dlouhé :-D)

já bych to za ty peníze nedělala, ale snad se časem nějak vypracuješ, to ohodnocení je fakt mizerné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.10.21 11:41

A čeho konkrétně se tam bojíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 11:43
@ábécédé321 píše:
A čeho konkrétně se tam bojíš?

Tak obecně, že mi to nepůjde, nebudu stíhat.

• Citovat
  • Nahlásit
10903
26.10.21 11:47
@Anonymní píše:
Tak obecně, že mi to nepůjde, nebudu stíhat.

Tak že začátku určitě, však je to nové zaměstnání a chvíli trvá než se zapracujes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 11:48

Zadny uceny z nebe nespadl, i soudci jsou jen lidi. Az pujdes poprve psat do soudni sine, omluv se a popros, jestli by nemohl diktovat pomaleji, ze jsi nervozni. Vetsina soudcu to pochopi. Neboj, zvyknes si rychle! A kdyz ne, je to jen prace, o nic nejde. 🍀 Opras psani vsemi deseti a pravopis. Se zbytkem ti poradi kolegyne. :wink: Hlavne zadne zmatky, proste pis, chyby opravis, az bude pauza v diktovani. To ale urcite znas.

• Citovat
  • Nahlásit
190
26.10.21 11:50

Záleží na tom, kde tu zapisovatelku budeš dělat, taky na jakém oddělení. Dělala jsem zapisovatelku na civilním oddělení a tam se třeba nechodilo zapisovat k soudu. To se chodí snad jen na trestu. Na civilu jsme přepisovaly z diktafonových nahrávek a to si můžeš i stopnout a zkontrolovat po sobě. Ta práce ale obnáší mnoho další práce, kterou na tebe soudci nahází, takže nežij pouze v tom, že budeš jen a pouze přepisovat. Je tam té práce hodně. Mě třeba ta práce fakt bavila, akorát to finanční ohodnocení je fakt žalostné, za tolik práce je to až hnus, když víš, kolik pak nad tebou berou ty soudci peněz. Kdyby tě něco zajímalo, tak písni. Je to sice už asi 5 let, co jsem u soudu dělala, ale mě se líbilo a jako pro začátek po škole super praxe :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10903
26.10.21 12:08

@lumpicka no jako srovnávat zapisovatelku a soudce ohledně platu? :mrgreen:

Zapisovatelka - může dělat prakticky kdokoliv, kdo není úplný tupan, prošel nějakou SŠ, umí psát na klavesnici a umí češtinu. Vylezeš střední a jdeš to dělat.

Soudce - vysokoškolské vzdělání patřící k těm nejtěžším, odborná justiční zkouška, věk, další spousty požadavků, je to klidně 10 let tvrdé práce a přípravy, neli déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
26.10.21 12:26

Já pracovala nejdříve na opatrovnickém, kde se chodilo zapisovat do soudní síně, ale také se přepisovalo z diktafonu v kanclu. Byla to fajn práce.

Naposledy jsem pracovala na trestu. Do soudní síně jsem chodila na takové v podstatě náslechy. Moje kolegyně mi ukazovala co a kde najít, co zapnout, atd… Ale u trestu se to i nahrávalo na CD. Po cca dvou týdnech jsem šla zapisovat sama.

Za sebe musím říct, že na trestu jsou sice lepší peníze, než na opatru, ale je to větší nářez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
26.10.21 12:32

Výplata za vyliž, akorát tak na živoření. Soudci, někteří jsou rození grammar náckové a hrubky řeší zjebem, jiní jsou v pohodě. Někdy je ulejvárna, jindy děláš pod časovým presem. Kolektiv pomlouvačný slepičinec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 17:02

Děkuji moc za všechny postřehy, zkušenosti a názory. Mám ještě jeden dotaz. Docela mě překvapilo, že jsem byla pozvána na pohovor a následně dokonce přijata, i když neovládám psaní všemi deseti. I u pohovoru jsem psala tak, jak umím. Psaní všemi deseti trénuji, ale ještě ho naplno neovládám. Přitom jsem měla za to, že je to jedna z hlavních podmínek.

• Citovat
  • Nahlásit
7242
26.10.21 17:36

V nejhorším to můžeš mít jako fajn praxi k hledání dalšího zaměstnání v administrativě, pokud bys tam nebyla spokojená. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11989
26.10.21 18:02
@Anonymní píše:
Děkuji moc za všechny postřehy, zkušenosti a názory. Mám ještě jeden dotaz. Docela mě překvapilo, že jsem byla pozvána na pohovor a následně dokonce přijata, i když neovládám psaní všemi deseti. I u pohovoru jsem psala tak, jak umím. Psaní všemi deseti trénuji, ale ještě ho naplno neovládám. Přitom jsem měla za to, že je to jedna z hlavních podmínek.

Tak to teda taky zírám. To už to fakt nikdo nechce dělat, že se nenajde rychlý člověk, který píše všemi deseti? Já když si ze psaní na stroji dělala státnici v roce 1998, tak se bralo pro profesi soudní zapisovatelky jako minimum tak 220-240 úhozů a psaní všemi deseti byla nutnost. Touto optikou já se moc nedivím, že jsou tam tak nízké mzdy, vždyť přeci to psaní poslepu a určitou rychlostí je určující pro tu efektivitu práce, ne? Tobě práci samozřejmě přeju, nemyslím to zle, jen se tomu divím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 18:58
@zrcadlo píše:
Tak to teda taky zírám. To už to fakt nikdo nechce dělat, že se nenajde rychlý člověk, který píše všemi deseti? Já když si ze psaní na stroji dělala státnici v roce 1998, tak se bralo pro profesi soudní zapisovatelky jako minimum tak 220-240 úhozů a psaní všemi deseti byla nutnost. Touto optikou já se moc nedivím, že jsou tam tak nízké mzdy, vždyť přeci to psaní poslepu a určitou rychlostí je určující pro tu efektivitu práce, ne? Tobě práci samozřejmě přeju, nemyslím to zle, jen se tomu divím.

Taky jsem se divila. Ale je pravda, že i bez všech deseti umím psát dost rychle.

• Citovat
  • Nahlásit
1260
26.10.21 19:02
@Anonymní píše:
Zadny uceny z nebe nespadl, i soudci jsou jen lidi. Az pujdes poprve psat do soudni sine, omluv se a popros, jestli by nemohl diktovat pomaleji, ze jsi nervozni. Vetsina soudcu to pochopi. Neboj, zvyknes si rychle! A kdyz ne, je to jen prace, o nic nejde. 🍀 Opras psani vsemi deseti a pravopis. Se zbytkem ti poradi kolegyne. :wink: Hlavne zadne zmatky, proste pis, chyby opravis, az bude pauza v diktovani. To ale urcite znas.

Se snad nahravaji ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat