Reklama

Práce....za minimum...mám ji vzít?????

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 30.11.08 22:44
Práce....za minimum...mám ji vzít?????

Potřebuji poradit.jak už jsem jinde psala,přestěhovala jsem se do Unhoště a od září scháním práci.Jelikož mi malou ve zdější školce nevzali,vozím ji do školky na Braškov.Měsíčně mě busy vyjdou na 800kč,ale neplatím školkovné,jelikož je předškolák.Nemám tu babičky,aby mi pomohli a přítel má nepravidelné pracovní směny.Jsem proto pořád na úřadě práce.Obvolávám všechny firmy v okolí a scháním práci s takovou pracovní dobou,abych zvládla vozit malou do školky a zpět.A pokaždé narazím.Pracovní doba od šesti nebo od sedmi,ale až do pěti odpoledne a školka funguje od sedmi do tří…prostě bludný kruh.ted se mi podařilo sehnat práci na noční od deseti do šesti ráno a střídalo by se to s ranní od deseti do tří..parádní pracovní doba!!!!Ale má to háček.Slíbili mi po telefonu 10000 čistého ,ale po osobním pohovoru se ukázalo,že po odpracování požadovaných směn ,dostanu 9000 hrubého.To by čistého dělalo tak 6500kč..víc asi ne..a ještě bych projela měsíčně do práce 1000kč…Ted jsem na podpoře za 7700kč a v únoru mi končí.V březnu moje maminka nastoupí do důchodu a slíbila mi pomoc.A já ted nevím jestli si mohu dovolit odmítnout práci za tak malou mzdu. A zároven nevím jestli si mohu dovolit tu práci vzít.Řešíme finační krizi a proto potřebuji rychle práci,ale pokud nastoupím do téhle..budeme mít měsíčně ještě o dva tisíce méně.Jsem opravdu zoufalá.Říkám si jestli nemám vydržet do konce na podpoře a nastoupit do lépe placené práce s pomocí babičky až v březnu.Prosím napiště mi své názory…Nechci být doma,potřebujeme peníze …tohle je první místo kde mi umožnují takové směny ,abych se postarala o děti…ale budou nám chybět dva tisíce do rozpočtu…jsem asi cvok nebo mám pravdu,že to je to blbost?!Podotý­kám,že dva tisíce navíc v současné době nikde nevyždímu…Ale připadám si jako že snad nechci pracovat,pokud odmítnu možnost někam nastoupit.....je to fakt na hlavu…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pisklatko
Kelišová 6643 příspěvků 30.11.08 22:54

Ahoj,

už jsem Ti jednou psala… Dle toho, co píšeš bych se na tuhle práci vyprdla… Počkala bych do toho března, kdy bude k dispozici babička a děti ze školky, školy vyzvedne, postará se do té doby, než přijdeš… a našla bych si něco, co bude odpovídat Tvému vzdělání, finančně na tom budeš při nejmenším stejně, jako nyní… Rozhodně prosím zapomeň na pocit, že si připadáš, jako, že nechceš pracovat… To tak vůbec není, chováš se tržně, chováš se jako matka, které jde o to uživit své děti, najít nejlepší podmínky pro „přežití“…
Přeji Ti mnoho štěstí a síly!!!
 P.

Meduza
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 30.11.08 23:05

Ahoj,
asi je těžké radit takhle od stolu a v jiné situaci, ale z toho, co píšeš, bych se rozhodla, že tedy nee! Za šest a půl plný úvazek??? To je vůbec možné? Navíc když Ti pak další tisícovku vezme jízdné, tak už je to opravdu málo. Ani si nechci znovu připomínat, kolik dostávají někteří na podpoře a přídavcích a nemají snahu si peníze vydělat.
Ta otvíračka školky je nehorázná, ale bohužel na vsi běžná, takže hledat práci podle toho je těžké, ale já bych na Tvém místě zkusila ještě počkat a hledat dál. Vždyť kdybys jen někde uklízela, tak budeš mít víc. A třeba uklízečky mají dost často úklid brzy ráno nebo po večerech, kdy by zase mohla hlídat maminka. Ale to je jen příklad. Já pořád věřím, možná naivně, že větší peníz se dá sehnat.
Navíc noční směny na střídačku s denní by Ti daly dost zabrat a když se pak ráno vrátíš strahaná z práce a holčička si tě bude chtít užít… Já bych se bála, že bych pak byla velkou část dne mrtvá. A když píšeš, že přítel má nepravidelné pracovní směny, tak co když mu nevyjde hlídání na noc? Je jisté, že bude moct Tvoje maminka kdykoli hlídat?
No pokud chceš radu, tak za sebe bych hledala dál.
Pokud bude moct Tvoje mamka pomáhat s odpoledním vyzvedáváním, tak prostě hledat něco, kde se začíná co nejdřív, ale bohužel až po otevření školky, ale abys byla prostě co nějdřív pak doma.
Já prostě nechápu, jak může mít školka otevříno sedm hodin, když obvyklá pracovní doba je osm + dvě cesty :roll:
A co třeba práci ve školce? Nemají náhodou místo? Tady kolem hledají ve školkách v jednom kuse učitelky. Je jich málo. Tam asi taky nebudou závratné peníze, ale zbavíš se hledání hlídání a tak.
Přeju Ti, ať brzy něco vhodného najdeš!!!!!

ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 30.11.08 23:13

Děkuji.....za názor a slova útěchy…Je to opravdu těžká životní situace.Ano pokud zůstanu s dětmi do konce podpory doma,budu na tom defakto finančně líp, než pokud nastoupím do této práce.Je to naprostá ironie a opravdu …kdyby mi moje maminka nenabídla pomoc,bych ji musela vzít.......Říká se,že kdo chce práci má.......ano má…ale nic není černobílé…Jsem ráda,že si mě podpořila .....Každopádně nezahálím a budu se pokoušet do března něco sehnat......babičku si nechám jako rezervu.Musela by sem dojíždět,ale jsem ji velmi vděčná za nabídku.Pro mě je to příslib do budoucna,že hlady neumřeme…a budu moct jít pracovat za slušnou mzdu!

ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 30.11.08 23:25

Omlouvám se školka je otevřená od půl sedmé do čtyř......ale to mi nijak nepomůže.Obvyklá pracovní doba bývá od šesti a pokud je třeba od osmi tak se pro změnu končí kolem páté …šesté…A k tomu místu co jsem chtěla vzít.....nebyl by to plný úvazek…noční od desíti do šesti…,ale ranní jen od desíti do tří…tedy 5h.....proto ten plat…Po telefonu mi slíbili víc než na osobním pohovoru.A ano bojím se,že k tomu všemu bych chodila domů strhaná a unavená a neměla myšlenky na děti a to vše za tak malé peníze…Moje maminka tu nebydlí,aby hlídala musí sem dojíždět…je to od ní opravdu mooooc milé,že mi i tak nabídla pomoc…Někdy by tu asi i musela přespat,pokud by jsme já i přítel pracovali od šesti…Našla jsem firmu kde je pracovní doba podobná té ,kterou jsem dělala dřív..4.dny práce a 4 dny volno…Je to náročné,ale vím ze zkušenosti,že to jde ,když jsou babičky a navíc by se mi to finančně vyplatilo..Ale jak říkám,bez babičky bych neměla vůbec šanci.Pracovala bych na směny,denní -noční…12h ale pak 4 dny volna kdy to dětem vynahradím!!!!A mo­hu se pokusit to zkloubit s přítelem tak ,aby babička nemusela hlídat celé 4 dny......Bude to náročné…ale po tříměsíčním zoufalém hledání práce…jediné možné řešení…

jargova
Ukecaná baba ;) 2104 příspěvků 30.11.08 23:37

Ahojky, asi moc neporadím, ale není v okolí nějaká paní, která by mohla dítko vyzvednout ze školky, pokud bys to nestíhala a případně jí do té školky i ráno odvést. Na té vesnici by to nemusel bát takový problém. Sehnat nějakou takovou paní a ty by sis mohla hledat místo už ted a za lepší peníz, než nabízejí ti vydřiduši. To je nehorázné.

ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 30.11.08 23:55

Bylo by to naprosto skvělé…ale já bohužel neznám nikoho ani z Unhoště,ani z Braškova...­...A i kdybych se s někým seznámila..nemohu mu hned šoupnout dítě.A pak kdo by byl ochotný mi ji nejen vyzvedávat ale i vozit domů......nebo za ní dojet na Braškov.....Vím o čem mluvíš,na Tmani kde jsem bydlela by to nebyl problém…znala jsem tam všechny a školka byla ve vesnici 5min od domova.Ale tam jsem to ani nepotřebovala,je­likož tchyně bydlela s námi v rodiném domě…Tak jsem bez problémů po mateřské nastoupila do práce.Ale to už je ted minulost.Rozpad manželství a nucený odchod …stěhování sem.....Manželství se rozpadlo a i když to nebylo mou vinou ,odejít jsem musela já…dům byl manžela.Zůstala bych na vše sama..pokud bych nepoznala svého přítele…Tak mi může být útěchou ,že všechno zlé je pro něco dobré…Ale je to opravdu strašně těžké začínat od začátku bez přátel a dostupných babiček......

Sany
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 01.12.08 10:31

Píšeš že nutně potřebujete peníze, proč tedy vůbec uvažuješ o nastoupení do práce kde bys měla míň peněz než když budeš doma-na ÚP…

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.08 10:57

AHoj,
a tvoje starsi dcera nemuze malou vyzvedavat? Jinak Unhost je kousicek od Prahy, tak bych hledala tam, nevim sice, jake mas vzdelani a zkusenosti, ale 6500 Kc u Prahy za jakoukoli praci na HPP se mi zda strasne malo penez, z toho bych ani ja nezaplatila najem......
 Radka

ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 01.12.08 14:27

Jak mám jezdit do práce do Prahy a stíhat vozit malou do školky opačným směrem na Braškov…Jak to zkloubit z prací?Co se týká starší dcery…je jí 9 let…nemohu jí svěřit každé ráno 5 letou sestru, at s ní sedne na bus a odveze jí do školky a každé odpoledne opět sedne na bus,dojede pro ní a opět s ní na bus a jet sem do Unhoště.Vlastně mám pocit,že školky umožnují vyzvedávání sourozenců až od desíti let.Kdyby malá byla ve školce tady,asi by nebyl problém..je to v místě.Ale na Braškově všichni moc dobře vědí,že jsme z Unhoště.....Co se týká toho že vůbec uvažuji o práci za tako málo peněz......no jde o to,že je to jediná práce,kde mi umožnují takovou pracovní dobu.Asi proto ten plat…měla bych plný zkrácený úvazek…ani jsem netušila,že to existuje.Nic méně bych se musela odhlásit z pracovního úřadu a tím pádem bych na tom byla hůř než ted.Na klasický plný úvazek v současné době nemůžu…ne s dítětem ve školce na Braškově a bez nikoho kdo by mi pomohl s vyzvedáváním…O­pravdu jsem i chvíli uvažovala o tom,že využiju starší dceru a nechám ji na starost mladší sestru…Ale vůbec si to neumím představit..s do­jížděním…Asi jsem proto histerka?Můžu se zeptat ve školce jestli by mi to vůbec povolili…9 let je na zodpovědnost prostě málo…

Sany
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 01.12.08 14:53

Já prostě nepochopim to že chceš jít do práce jenom proto že ti výjde v poho pracovní doba ale finančně na tom budeš hůř než když nebudeš dělat „nic“… Zvlášť když si psala že jde o finance. Kdybys napsala že prostě pracovat chceš, že finance nejsou podstatný tak to pochopim.
Co se týče vyzvedávání ze školky. Pověsit malý děcko na krk staršímu sourozenci navíc pouze 9l je podle mě nesmysl. Sama mám podobný model doma a todle bych nikdy nedopustila, nejde jen o šoupnutí mladšího sourozence staršímu s tím starej se, když vím co ty moje dokážout občas vymyslet za blbiny tak bych se i bála ( a to mam jak se řiká zlatý děti ).
A jak skloubit práci ze školkou, já myslím že to zas takový problém není, sama si práci sehnala a skloubila to.

ave
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 01.12.08 16:37

Dělat za minimální směnu noční je, dle mého názoru, naprostá nehoráznost zaměstnavatele a já bych tomu neříkala zaměstnání, ale buď charita nebo otročení (to spíš).
A zkoušela jsi někdy pracovat na noční? Já jo, a byl to fakt záhul. Ikdyž jsem byla placena, víc než dobře, po čase jsem toho nechala, protože jsem buď byla v práci anebo spala. V té době jsem byla bezdětná a noční jsem měla jednou za 3 týdny. Prostě si moje tělo na to nemohlo zvyknout.
Měla jsem představu, že příjdu ráno, 6-7 hod. se vyspím a potom budu normálně fungovat. Jenže já spala třeba i 10 hod. a fungovat jsem nedokázala.
Takže moje odpověď - s dětmi noční a za almužnu - nikdy.

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 01.12.08 17:35

Ahoj, tak takovou práci jistě ne… To bych rozhodně počkala 8O

ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 04.12.08 09:36

Ano už jsem to přehodnotila,s pří­telem jsme se domluvili,tuhle práci rozhodně NE!!!Věděla jsem to hned jak mi řekli jaká by mě čekala výplata.Ale pořád jsem se cítila vinna,že nedokážu najít práci a zvládnout děti.Přišlo mi to nefér…a chtěla jsem vědět Vaše názory.A co se týká toho,že bych starší dceři vrazila na krk malou sestru.....o tom jsem rovnou psala,že je nemožné......A že jde zkloubit práce a děti.....No ano jde…já se o to ale snažím už tři měsíce a jediný výsledek, byla tahle práce za nic.Asi jsem neschopná ,tak tedy díky za povzbuzení.Jinak noční už jsem dělala,je to záhul,ale jde to.Zatím jsem zrušila nástup do práce za minimum a scháním dál.Pokud se nic nezmění…využiji nabídky mojí maminky a nastoupím do práce v březnu,kdy mi může hlídat děti.Do té doby to musíme vydržet.Byla jsem zoufalá z věčného obvolávání firem a vysvětlování ,že nemohu nastoupit na jejich požadovanou pracovní dobu.A následná radost,že jsem si práci našla a pak hned úplné zklamání ze mzdy…Pracovní úřad mě nebude platit věčně a proto jsem chvilku váhala zda práci i přes to vzít…Kdyby se neozvala moje mamča s nabídkou pomoci,asi bych neměla jinou možnost.S tím že malou nemám ve školce tady,ale vozím jí jinam..mám opravdu o to těžší šanci sehnat něco s ideální pracovní dobou.

ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 04.12.08 09:45

Sany:To je skvělé,že se Ti povedlo sehnat si práci při které zvládneš děti .Já se o to snažím a neustále hledám a obvolávám firmy,obcházím i místní obchody.......lovím na internetu.Zatím bezúspěšně…pokud se nic nezmění…nastoupím v březnu a pomůže nám babička.Důležité je,že bych nastoupila za přiměřený plat a o děti by bylo postaráno.Jsem prostě momentálně trochu vykolejená a vystresovaná…a zklamaná ..Celý minulý rok jsem normálně pracovala,na směny a za dobrý plat.Jenže to jsem měla ve vesnici babičku i školku.Ted jsem v jiné životní situaci a nechci se tu o ní rozepisovat.Prostě ted jsem tady a babičku ani školku tu nemám.Nechci si jen fnukat,věřím,že to nakonec dobře dopadne…Sem jsem napsala,když jsem z toho všeho byla už na dně......Doufám,že se nikdy neocitneš v podobných problémech jako já a nemyslím jen okolo práce..Docela mě mrzelo,že z Tebe cítím jak mnou opovrhuješ a to jsem rozhodně nechtěla…A nijak mi to nepomohlo,ale je to Tvá věc ahoj

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >