Pračka - pění zásobníkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dana.dv
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 11.08.18 08:11
Pračka - pění zásobníkem

Ahoj holky,
již poněkolikáté potopa kolem pračky. Hrozně moc napění prací prášek v zásobníku a začne se jím valit ven spousta pěny, následkem čehož je kolem pračky obrovská louže.
Prášek dávám přesně podle návodu, dělá to i prací gel. Dle opraváře vše v pořádku, poradil nám změnit prášek, nepomohlo to. Neděje se to při každém praní, jen náhodně. Naplněnost pračky na to také nemá vliv. Dnes ráno jsem opět likvidovala potopu… Máte některá zkušenost? Pračku máme Siemens, žádná jiná komplikace, novou zatím kupovat nechceme. Díky za zkušenosti.

Reakce:

EvaG
Extra třída :D 10771 příspěvků 11.08.18 08:27

A kolik má pěny v bubnu když pere? ;

Helileli
Závislačka 2870 příspěvků 11.08.18 08:29

Tak ona pračka vždy teče vrchem, když nemá voda kam odtéct. Buď je někde něco ucpané nebo by mohla napouštět moc vody, to by asi byl problém toho řídícího panelu. Pokud by už nebyla v záruce, zvážila bych koupi nové, přijde mi, že investovat do oprav současných spotřebičů nemá moc smysl. :?

dana.dv
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 11.08.18 08:31
@EvaG píše:
A kolik má pěny v bubnu když pere? ;

V bubnu je pěny stejně jako dřív, když takhle nezlobila.

EvaG
Extra třída :D 10771 příspěvků 11.08.18 08:32

Já mám taky Siemens a když dam program ten delší nemyslím 60 minut atd. Tak musím dát poloviční dávku pracího prasku jinak mu to taky strašne pěni. Mela jsem před tim bosh a tam to bylo jedno. Ale tady ta tim ze pere dyl tak pak hodně pěni. Takže na sedm kilo prádla dávám tak ani ne pulku dávky.

EvaG
Extra třída :D 10771 příspěvků 11.08.18 08:33

Tak pokud tece opravdu jen zásobníkem a v bubnu pěny normalne tak to nebude množstvím prasku.

EvaG
Extra třída :D 10771 příspěvků 11.08.18 08:35

Zkusila bych dávat práci prášek přímo do bubnu.

Brontik
Kelišová 7147 příspěvků 11.08.18 13:54

A co pereš za prádlo? Mně to udělala pračka, když jsem dala vyprat potahy z fleecu (polyester- tedy málo savé) a dala jsem je na delší program, aby se pořádně vypraly. Možná jsem za tím účelem dala i více pracího prášku.
A když se mi to stalo v krátké době podruhé (pračka v podstatě pro pěnu přestala prát), tak jsem volala opraváři a ten doporučil k tomu přidat nějaké bavlněné hadry, prostě věci co víc sají.
Od té doby si to hlídám a je to ok. ( Navíc to peru už jen na kratší program.) Prý často dělají třeba záclony.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 11.08.18 14:13
@Brontik píše:
A co pereš za prádlo? Mně to udělala pračka, když jsem dala vyprat potahy z fleecu (polyester- tedy málo savé) a dala jsem je na delší program, aby se pořádně vypraly. Možná jsem za tím účelem dala i více pracího prášku.
A když se mi to stalo v krátké době podruhé (pračka v podstatě pro pěnu přestala prát), tak jsem volala opraváři a ten doporučil k tomu přidat nějaké bavlněné hadry, prostě věci co víc sají.
Od té doby si to hlídám a je to ok. ( Navíc to peru už jen na kratší program.) Prý často dělají třeba záclony.

Dnes rano frote osusky, ty by mely sat dost :(

Brontik
Kelišová 7147 příspěvků 11.08.18 16:20

@dana.dv
Tak to už bohužel neporadím, leda zkusit opraváře. Třeba poradí i po telefonu. Mně poradil. Ale možná to bylo tím, že u nás byl kdysi na té předchozí. A teď, než odpověděl, se ptal odkud jsem… Jako kdyby to měli rozděleny. :think: Obrátila bych se na výrobce. :think:

KKatka23
Echt Kelišová 8130 příspěvků 11.08.18 17:15

mě to dělá, když tam dám hodně pracího gelu. a celkově manžel říká, že je to určitě zanesený někde, my máme hodně tvrdou vodu a máme vodní kámen všude. já teda jednou za měsíc tam liju ocet a nechávám jet na prázdno, ale moc to zřejmě nepomáhá… :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Bohumil Klepl zmizel. Neodehrál představení a 11 dní se nikomu neozval

Herec Bob Klepl (60) na konci září zkolaboval na divadelních prknech Studia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >