Reklama

Pracovní neschopnost a úřad práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danielss
Stálice 76 příspěvků 26.02.18 13:15
Pracovní neschopnost a úřad práce

Dobrý den.

Mám problém, se kterým bych potřebovala poradit. Jsem teď vedena na úřadě práce, než nastoupím do nové, v dubnu, která snad vyjde.

Můj lékař mi dnes vystavil do 9.brezba PN. Nemám s tím zkušenost. Sám nevěděl, co a jak. Jeden papír mi dal a dva si nechal. A že 9 k němu přijdu na kontrolu.

Co mám dělat??? Ten tisk co mi dal mám odnést na UP? Do kdy, prosím? A tuky dva, které má on, co s nimi? Někam je posílá? Když neodevzdal PN úřadu, dozví se to? Uvažuju, že bych se na PN vyprdla.

Docela se bojím vycházek, které mám od 9 hodin, já blb. a jsem si neuvědomila, že ve středu vezu na 8 hodinu do města auto k servisu. A patky vyzvedávám partnera od autobusu mezi 18-19 hodinou, který jezdí už měsíc ze školení.
Jinak vycházky mi problém nedělají. Časově.

Děkuji za rady

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Knoflice
Echt Kelišová 7777 příspěvků 26.02.18 13:19

Jak dlouho jsi na ÚP? Nemocenskou dostaneš jen pokud je to méně než 4 dny.

P4ja
Kelišová 5350 příspěvků 26.02.18 13:19

@Danielss Vycházky se dají rozepsat do dvou bloků. Takže můžeš poprosit doktora, aby ti to rozepsal do dvou. Jen nevím, jestli nemůžou být jen do 19ti.

No a myslím, že lékař je posílá na sociálku a ty bys měla mít dva. Jeden, který si necháš a ten druhý se odevzdává zaměstnavateli. Jak je to s ÚP nevím. Asi bych tam zavolala.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 26.02.18 13:25

Ne. Dál mi jeden list. Zbytek si nechal. Nic o posílá neříkal, jen, že jeden list mám dát na UP. Ale kdy? Nemám se tam jak dostat. A že 9.3 buď neschopenku zrušíme nebo ne, jak budu chtít. Samozřejmě, že chci. Bohužel, až teď jsem si uvědomila, že časy jsou na prd ve dvou dnech. Jak jsem psala výše.

Jinak… Podporu neberu, tak že asi nebudu mít ani nemocenskou, přeci.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 26.02.18 13:27

@P4ja

Mám jen. Ráno 8-11 a pak odpoledne od 14-18 hodin.

Ale jak jsem psala průšvih je, že ve středu musím odvést auto a pokud jo budu mit tak v v pátek přivést partnera, tj mezi 18-19 hod

markyj
Závislačka 4018 příspěvků 1 inzerát 26.02.18 13:27

@Danielss a proč ti tedy psal tu neschopenku, když nemáš nárok na nemocenskou?

Danielss
Stálice 76 příspěvků 26.02.18 13:29

@markyj

Protože UP ji chce. Chtějí vědět, nevím proč, prý to tak je, kdy jste nemocní. :nevim: Mají i papíry pro úřad práce. Výkaz či co.

P4ja
Kelišová 5350 příspěvků 26.02.18 13:29

@Danielss Tak asi dáš jeden na ÚP, aby věděli, že tě nemůžou honit po pohovorech a na schůzky na ÚP.
Ale na vycházky tě asi sociálka nebo ÚP, zkontrolovat může. Zavolala bych tam člověku, co tě má na starosti a domluvila se. Určitě se to dá poslat poštou.

markyj
Závislačka 4018 příspěvků 1 inzerát 26.02.18 13:31

@Danielss asi tedy jako doklad, že nemůžeš chodit na pohovory atd. :think:
Jinak zavolala bych paní, která tě mám na starosti a možná by jí to stačilo jen poslat poštou nebo na e-mail ;)

P4ja
Kelišová 5350 příspěvků 26.02.18 13:34
@Danielss píše:
@P4ja

Mám jen. Ráno 8-11 a pak odpoledne od 14-18 hodin.

Ale jak jsem psala průšvih je, že ve středu musím odvést auto a pokud jo budu mit tak v v pátek přivést partnera, tj mezi 18-19 hod

Tak když jsi nemocná, tak k tomu patří nějaký režim. Někdy se dá domluvit s doktorem. A nebo jsi si neměla chtít nechat neschopenku napsat a přežít to i bez ní, když nemáš nárok na nemocenskou.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 26.02.18 13:35

Tak teď jsem si přečetla zadní stranu. A opravdu měl mi dát dva výtisky. Jeden pro UP a druhý ní nechat. Ten třetí si nechat pro sebe.

Posílat to asi nikam nebude.(?) Uvažuju vážně, že se na to vyprdnu. Na úřad jdu až ke konci března, povinna schůzka. A jinak čekám, zda vyjde místo, které mám. Co se stane, když PN neodevzdam na UP a na kontrole u lékaře ji pak ukončim. Což mám v plánu, tak či tak.

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 26.02.18 13:35

Na up je to protože je to ted jakoby tvůj zaměstnavatel, takže odevzdat, asi co nejdřív, nebudou tě posílat na pohovory, jinak kontrola může přijít kdykoliv :nevim:

Danielss
Stálice 76 příspěvků 26.02.18 13:36

@ka2ka

I o víkend?

P4ja
Kelišová 5350 příspěvků 26.02.18 13:37
@Danielss píše:
Tak teď jsem si přečetla zadní stranu. A opravdu měl mi dát dva výtisky. Jeden pro UP a druhý ní nechat. Ten třetí si nechat pro sebe.Posílat to asi nikam nebude.(?) Uvažuju vážně, že se na to vyprdnu. Na úřad jdu až ke konci března, povinna schůzka. A jinak čekám, zda vyjde místo, které mám. Co se stane, když PN neodevzdam na UP a na kontrole u lékaře ji pak ukončim. Což mám v plánu, tak či tak.

Neměla sis ji nechat psát vůbec, když ji ani nemáš v plánu dodržovat. Jinak doktor ji poslat musí. Nemůže si to jen tak nechat.

P4ja
Kelišová 5350 příspěvků 26.02.18 13:38
@Danielss píše:
@ka2kaI o víkend?

Jasně i o vikendu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama