Pracujete jako pečovatelka v domové důchodců?

904
4.1.20 18:03

Pracujete jako Pecovatelka v DD ?

Ahoj. Co prace prosím v Senior centru obnáší?

Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

294
4.1.20 18:10

Nepracuju jako pečovatelka, ale na jiné pozici v DD. Práce pečovatelky představuje hlavně vše kolem pomoci klientům se sebeobsluhou. Tzn. koupání, dopomoc s jídlem, převlékání, přebalování, atd. Prostě pomoc klientům se vším ohledně sebeobsluhy, co už nezvládnou. Je to rozhodně práce těžká jak fyzicky, tak psychicky, ale je smysluplná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14471
4.1.20 18:11

Já pracovala před mateřskou, obnaselo to všechno, od probuzení klientů, ranní hygienu, pomoct s oblékáním, odvézt na snídani, ležáky nakrmit když to sami nedávali, dopol byla hygiena takže pomoct s koupáním, odnést prádlo na praní, pak oběd opět jako snídaně. Mezitím obíhat pokoje a pomáhat lidem na WC, případně prebalit ty kteří už na WC nechodí, dohlížet na pitný režim a úklid (jako aby se nikde nic nevalelo, na úklid jako vytirani, prach, mytí koupelny chodí uklízečka). A pak být pořád ve střehu a hlídat si alarm kdyby někdo volal o pomoc. Večer zas večeře, pomoct oblict do pyzam, uložení do postele. Nejvíc času zabere přes den to přebalování a obíhání pokojů, člověk proste pořád musel hlídat jestli jsou klienti čistí, spokojení, Maj co pít. O léky se starala sestra, na nějakou zábavu, povídání, skupinové akce sme měli ještě jednu pracovnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7173
4.1.20 18:19

@Kriss Tina to popsala naprosto přesně. Chodí to všude úplně stejně, jen denní režim se může trošku lišit

@Barborika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12285
4.1.20 18:31

@Barborika Senior centrum a DD je velký rozdíl, aspoň u nás, v Senior centru bydlí poměrně samostatní senioři každý ve svém bytě, v DD jsou jak kteří, někteří nechodící, různě nemocní, s demencí a tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
904
4.1.20 20:05

@Kriss Tina Díky. Jaké byly prosím směny? Nocni také? Školení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14471
4.1.20 20:12

@Barborika školení bylo průběžně, vždycky pro všechny. Směny noční samozřejmě taky, někdo tam v noci být musí, ale noční má klid to sme jenom obesli pokoje, roznesli noční léky a byli na příjmu kdyby někdo volal o pomoc. Jinak směny se dělaly 12tky, denní i noční. Já měla upravený úvazek, že sem dělala jenom ranní, ale zas sem tam byla mnohem častěji než ostatní a musela sem mít někoho, kdo zas bral jenom odpolední směnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
904
4.1.20 21:06

@Kriss Tina Děkuji za popis. Kolik lidiček ma tak jedna pečovatelka na starosti? Pracují na této pozici i ženy po MD? Mám teď absolvovat jeden pohovor…ale nevím, zda nejsem jen do počtu. Děti chodí do školky, bývají nemocné…nebudu perspektivní…ale samozřejmě to zkusim :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
904
4.1.20 21:11

[ @stinga Díky. Musejí mít pečovatelky kurz? Však práce pro lidi s demencí musí být obtížná…Jak je to pak s očkováním, např. proti žloutence?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14471
4.1.20 21:27

@Barborika kolik lidí to je různé, my to měli na patra, bylo patro kde byli lezaci, tam sme byli ve dvou na asi 10 lidi, ale tam to bylo komplet všechno dělat s každým, každého prebalovat, krmit polohovat atak a pak byla patra s trochu schopnějšíma lidma, tam už byla jenom jedna osetrovatelka tak na 10-12 lidí, ale tam už to zas bylo snazší. Já to dělala mezi detma, takže i po mateřské. Očkování proti žloutence sem mít musela, kurz nemám, ale zas sem měla už praxi z nemocnice, předtím sem dělala osetrovatelku normálně v nemocnici. Je to hodně zařízení od zařízení, ale v tomhle oboru je lidí pořád nedostatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7098
4.1.20 21:38

Kurz musíš mít, když nastoupíš, musíš si ho do 18 měsíců udělat. Školení jsou povinná - 24 hodin ročně, to zajišťuje zaměstnavatel, stejně jako ti zařídí očkování proti žloutence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
904
6.1.20 15:17

@PetraJ ahoj, o kurzu dnes nepadla na po hovoru zmínka, nicméně, protože jsem mimo obor, musí mne, dle zákona, vyzkoušet - na 2 hod:-) a dále se uvidí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
904
6.1.20 18:22

@Kriss Tina Prosím. Při prebalovani - mate nějaký tip, jak jej zvládají trvá sestřičky? Třeba,.. Parfem pod nos…zadržet dech…nemyslím to špatně ;+)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14471
6.1.20 18:49

@Barborika ne nic takového, můžeš si vzít roušku, ale mě osobně to nevadí takže sem žádné blbiny nevymýšlela :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama