Práce u policie ČR pro ženu matku

Anonymní
4.1.20 12:55

Práce u policie ČR pro ženu matku

Ahoj ženy, za nedlouho mě čeká konec RD a návrat do pracovního procesu. Při RD jsem na mini úvazek pracovala ve svém původním oboru (účetnictví). Na původní místo se pravděpodobně vrátit nebudu moct a po pravdě ani moc nechci protože s malým dítětem by ta práce šla dělat těžko, respektive šla ale na úkor času s ním (byla jsem hlavní účetní). Tak přemýšlím co bych mohla dělat. Mám 2 VŠ a přemýšlím o práci u policie. Jednak z důvodu „jistoty“ zaměstnání a druhak relativního klidu oproti původní práci, kdy jsem domů chodila s hlavou plnou čísel s nervy na dranc a nebylo výjimkou pracovat 12 hodin, dovolená byla možná max týden a to ještě s telefonem u ucha. Chci se tedy zeptat, žen které u policie pracují, jaké máte zkušenosti, jak se vám tam pracuje, jak dobře můžete zkloubit práci a starost o děti a domácnost. Jak se dívají na časté paragrafy apod. Děkuji za každý komentář k tématu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

31431
4.1.20 12:59

Jednak z důvodu „jistoty“ zaměstnání a druhak relativního klidu oproti původní práci, kdy jsem domů chodila s hlavou plnou čísel s nervy na dranc a nebylo výjimkou pracovat 12 hodin, dovolená byla možná max týden a to ještě s telefonem u ucha.

nemáš tak trochu iluze o tom, kam chceš, co budeš dělat a co od toho čekáš? Častými paragrafy budeš jistě miláčkem jakéhokoli kolektivu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
4.1.20 13:02

A co by jsi chtela presne u PCR delat? Myslím funkci. Za me je to totiz uplne spatny napad, s ditetem uz vubec ne. Taky se priprav, ze na rok půjdeš do školy. Jinak ja ucim na stredni policejni, manzel je na obvode. Tak se ptej, co potrebujes vedet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 13:07

No, většina dělá dvanáctky :lol:, tráví tak více času s rodinou, ale víkendy chodí do práce. Pokud budeš často na paragrafu s dítětem, tak tě budou,,milovat" :lol:… jo a rozhodně nebudeš mít čistou hlavu, ale bude se ti o spisech zdát i o půlnoci na záchodě ;). Klid je jak na kterém oddělení, někde se nestíháš ani nasvačit ;). Víš vůbec, co se dělá u Policie? Co to obnáší? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.1.20 13:24
@Jukat píše:
A co by jsi chtela presne u PCR delat? Myslím funkci. Za me je to totiz uplne spatny napad, s ditetem uz vubec ne. Taky se priprav, ze na rok půjdeš do školy. Jinak ja ucim na stredni policejni, manzel je na obvode. Tak se ptej, co potrebujes vedet.

Díky, napsala jsem ti zprávu

• Nahlásit
  • Citovat
2025
4.1.20 13:45

Bez urážky, ale jestli chceš chodit domů s čistou hlavou tak si neměla studovat 2 VS ale jít někam k pásu. Vysoká je snad od toho aby se pracovalo spíš hlavou ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
4.1.20 13:47

Práce u Policie jako začátečník je spíš na úkor rodiny..začínáš jako tzv. pesak, děláš noční, denní…víkendy…časem se s vysokou školou můžeš vypracovat na post kdy můžeš dělat tzv. pracovni dobu klasických osmiček, ale ani to ti nikdo nezaručí že budeš někdy o víkendu v práci…práce u PČR je dle mého názoru pro ženskou bez dětí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 13:59

Tak to jsi mě fakt pobavila. Prý čistou hlavu. :lol: :lol: Mám taky dvě VŠ, pracuji v kanceláři a mám na starosti spisy, resp. měla jsem před RD. Zanedlouho se vracím zpět do pracovního procesu, na jednu stranu se i těším, že přijdu mezi lidi a vydělám si vlastní peníze, na druhou stranu jsem ani po šesti letech doma nezapomněla, jak náročné to bylo. O lhůtách a přibývajících spisech se mi zdá doteď. K tomu máš odpovědnost za zbraň, služební auto; u PČR stejně jako jinde úplně ukázkově funguje princip padajícího ho.na. Jestli chceš klidnou práci, opravdu doporučuji jít někam pracovat manuálně - vypne se stroj, vypne se i hlava. U policie zažíváš prakticky neustálý stres. Někdy je práce víc, někdy míň, ale v podstatě nikdy nekončí. Moji nadřízení mi byli schopni volat i v noci, pokud něco nebylo 100%. A to si myslím, že mám pro tuhle kancelářskou práci vcelku předpoklady. Ale šlapka jako kolegové na ulici bych už nechtěla být ani za nic, a to tak začínají úplně všichni. + To, že já jezdila jako VŠ už ve výkonu rok do policejní školy na tzv. ZOPku (základní odbornou přípravu) a spisy tedy fakt nepočkaly. Noční služby, víkendy, někdy pekelná zima venku na výjezdech, podivná individua, stížnost občanů na cokoliv (a málokdy se tě někdo nadřízený zastane, prostě ten hovní zákon). úmrtí i zapáchající mrtvoly, jednou nohou neustále v kriminálu, o tom to je. Prosím anonym. Nechci spojovat nick se zaměstnáním.

• Nahlásit
  • Citovat
1320
4.1.20 14:13
@Anonymní píše:
Tak to jsi mě fakt pobavila. Prý čistou hlavu. :lol: :lol: Mám taky dvě VŠ, pracuji v kanceláři a mám na starosti spisy, resp. měla jsem před RD. Zanedlouho se vracím zpět do pracovního procesu, na jednu stranu se i těším, že přijdu mezi lidi a vydělám si vlastní peníze, na druhou stranu jsem ani po šesti letech doma nezapomněla, jak náročné to bylo. O lhůtách a přibývajících spisech se mi zdá doteď. K tomu máš odpovědnost za zbraň, služební auto; u PČR stejně jako jinde úplně ukázkově funguje princip padajícího ho.na. Jestli chceš klidnou práci, opravdu doporučuji jít někam pracovat manuálně - vypne se stroj, vypne se i hlava. U policie zažíváš prakticky neustálý stres. Někdy je práce víc, někdy míň, ale v podstatě nikdy nekončí. Moji nadřízení mi byli schopni volat i v noci, pokud něco nebylo 100%. A to si myslím, že mám pro tuhle kancelářskou práci vcelku předpoklady. Ale šlapka jako kolegové na ulici bych už nechtěla být ani za nic, a to tak začínají úplně všichni. + To, že já jezdila jako VŠ už ve výkonu rok do policejní školy na tzv. ZOPku (základní odbornou přípravu) a spisy tedy fakt nepočkaly. Noční služby, víkendy, někdy pekelná zima venku na výjezdech, podivná individua, stížnost občanů na cokoliv (a málokdy se tě někdo nadřízený zastane, prostě ten hovní zákon). úmrtí i zapáchající mrtvoly, jednou nohou neustále v kriminálu, o tom to je. Prosím anonym. Nechci spojovat nick se zaměstnáním.

Prosim te, nikdy jsem to poradne nepochopil, jak to u PČR je. To udelas ty testy a nastoupis jako slapka a musis jeste nekam do skoly? Nejak se mi nezda, ze by ti kluci, co slapou u nas a maji maturitu oboru pohrebnictvi, byli schopni jeste udelat nejakou skolu :roll: nebo to je jen nejaky „kurz“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1320
4.1.20 14:17

Aha, uz jsem neco vygooglila. Takze 12mesicu v kurzu. A to se tam jezdi na tyden, nebo jsi tam cely mesic nebo jak?
Ja si pamatuju, jak spousta policajtu chodila pro nejakou odbornou literaturu, ale to asi bylo k nejakemu VS studiu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 14:17
@1mila2 píše:
Prosim te, nikdy jsem to poradne nepochopil, jak to u PČR je. To udelas ty testy a nastoupis jako slapka a musis jeste nekam do skoly? Nejak se mi nezda, ze by ti kluci, co slapou u nas a maji maturitu oboru pohrebnictvi, byli schopni jeste udelat nejakou skolu :roll: nebo to je jen nejaky „kurz“?

Manzel byl elektrikar a kdyz sel k policii, musel povinne na rok jezdit na policejni skolu a udelat zkousky, ale uz je to cca 10 let.

• Nahlásit
  • Citovat
27661
4.1.20 14:21
@Anonymní píše:

Co to znamena ze mas na starosti spisy, jsi vysetrovatelka?

Jinak mne zakl taky pobavila, ale mozna myslela ze tam existuje nejake teple mistecko s lehkou pracickou v kancelari kde se pracuje od do 8 hodin a padla? ;) Ono mozna existuje ale urcite ne pro nováčka co ;) nebo mozna na vratnici? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
4.1.20 14:41
@Anonymní píše:
Ahoj ženy, za nedlouho mě čeká konec RD a návrat do pracovního procesu. Při RD jsem na mini úvazek pracovala ve svém původním oboru (účetnictví). Na původní místo se pravděpodobně vrátit nebudu moct a po pravdě ani moc nechci protože s malým dítětem by ta práce šla dělat těžko, respektive šla ale na úkor času s ním (byla jsem hlavní účetní). Tak přemýšlím co bych mohla dělat. Mám 2 VŠ a přemýšlím o práci u policie. Jednak z důvodu „jistoty“ zaměstnání a druhak relativního klidu oproti původní práci, kdy jsem domů chodila s hlavou plnou čísel s nervy na dranc a nebylo výjimkou pracovat 12 hodin, dovolená byla možná max týden a to ještě s telefonem u ucha. Chci se tedy zeptat, žen které u policie pracují, jaké máte zkušenosti, jak se vám tam pracuje, jak dobře můžete zkloubit práci a starost o děti a domácnost. Jak se dívají na časté paragrafy apod. Děkuji za každý komentář k tématu.

To si jako děláš pr…? Pak proč lidi nadávají na policii. Další co chce teplé místečko 8o :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 14:51
@FifkaJ píše:
To si jako děláš pr…? Pak proč lidi nadávají na policii. Další co chce teplé místečko 8o :potlesk:

Nikdo neříká, že chci teplé místečko. Ale chci práci, kterou lze zvládat s dítětem. Kde se dodržuje ZP, a pracovat samozřejmě chci. To bych asi nepracovala i při RD.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.1.20 15:02
@Anonymní píše:
Nikdo neříká, že chci teplé místečko. Ale chci práci, kterou lze zvládat s dítětem. Kde se dodržuje ZP, a pracovat samozřejmě chci. To bych asi nepracovala i při RD.

ZP ne. Zákon o služebním poměru…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama