Praha – důstojný plat/mzda

Anonymní
21.2.20 19:21

Praha – důstojný plat/mzda

Ahoj, chtěla bych v budoucnu bydlet v Praze (aktuálně studuji VŠ), kolik bych měla v budoucnu vydělávat, abych zde „slušně“ žila. Slušně se myslí, že nebudu živořit, ale kaviár po kolena a šampaňské z konví nepotřebuji. Každopádně ráda bych domeček, ideálně blízko centra, abych nemusela dojíždět dlouho. Byt úplně nechci… Ano, je jasné, že plat závisí na Vaší kvalifikaci, ale počítám, že v mém oboru budu mít okolo 70 000,– (v čistém). Jiné výdaje než na mne mít nebudu, protože děti mít nemůžu (proto anonym – nedávno zjištěno :( :( ). Přítele nechci, takže vše budu táhnout sama. Kolik máte +- Vy, kteří žijete v Praze? Přeci tam nežijí jen manažeři, podnikatelé, ale také normální lidé…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12528
21.2.20 19:24

Domeček v Praze, ideálně blízko centra? Raději si tu cenu nechci ani představit :lol: chceš ho koupit na hypotéku nebo si ho pronajmout? Příjem 70 tisíc se mi v tomhle případě nejeví jako moc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5666
21.2.20 19:24
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych v budoucnu bydlet v Praze (aktuálně studuji VŠ), kolik bych měla v budoucnu vydělávat, abych zde „slušně“ žila. Slušně se myslí, že nebudu živořit, ale kaviár po kolena a šampaňské z konví nepotřebuji. Každopádně ráda bych domeček, ideálně blízko centra, abych nemusela dojíždět dlouho. Byt úplně nechci… Ano, je jasné, že plat závisí na Vaší kvalifikaci, ale počítám, že v mém oboru budu mít okolo 70 000,– (v čistém). Jiné výdaje než na mne mít nebudu, protože děti mít nemůžu (proto anonym – nedávno zjištěno :( :( ). Přítele nechci, takže vše budu táhnout sama. Kolik máte +- Vy, kteří žijete v Praze? Přeci tam nežijí jen manažeři, podnikatelé, ale také normální lidé…

Tady se neptej tady má každý plat kolem 100tis +obří úspory atd :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.20 19:25

Rozhodně koupit, protože bych jinak v důchodu „chcípla“ hlady, když bych musela ještě platit nájem. :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.2.20 19:26

@Annabela11
Tak to nebylo myšleno, ale chápu, že domeček je utopie… :)

• Nahlásit
  • Citovat
12528
21.2.20 19:26
@Anonymní píše:
Rozhodně koupit, protože bych jinak v důchodu „chcípla“ hlady, když bych musela ještě platit nájem. :D

No ono je to jedno, stejně nic nenašetříš, když to budeš sypat do hypotéky :mrgreen:. Akorát, že to bude v důchodu tvoje ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.20 19:27
@Monchichik píše:
No ono je to jedno, stejně nic nenašetříš, když to budeš sypat do hypotéky :mrgreen:. Akorát, že to bude v důchodu tvoje ;)

Ano, o to mi jde…

• Nahlásit
  • Citovat
12528
21.2.20 19:27
@Anonymní píše:
@Annabela11
Tak to nebylo myšleno, ale chápu, že domeček je utopie… :)

kolik tak takový domeček stojí? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.20 19:29
@Monchichik píše:
kolik tak takový domeček stojí? :think:

Myslím, že tak +- 20 mil…

• Nahlásit
  • Citovat
735

Domecek záleží na jak dlouho vemes hypo..ale 35tis měsíčně auto 12-15(PHm).takze 70minimum..byt single beru 2kk. a info o neplodnosti je čerstvé. pockej :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12528
@Anonymní píše:
Ano, o to mi jde…

jo, to chápu…moje kámoška ale zase řešila, že děti nechce, tak proč bude celý život platit hypotéku, když to pak nebude mít komu odkázat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12528
21.2.20 19:30
@Anonymní píše:
Myslím, že tak +- 20 mil…

kolik bys musela platit měsíčně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
21.2.20 19:31

Na okraji Prahy pod 10mega za malej polorozpadající se domeček nejdeš. Podle mě sama domeček v Praze fakt ne, pokud bys nebrala měsíčně řádově ve stovkách tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.20 19:31
@Monchichik píše:
jo, to chápu…moje kámoška ale zase řešila, že děti nechce, tak proč bude celý život platit hypotéku, když to pak nebude mít komu odkázat :think:

To ano, ale nájmy podléhají ceně trhu, kdežto výše hypotéky nestoupá. Dále je to Váše, pokud budete splácet, tak to i Vaše zůstane. Kdežto Vám majitel neprodlouží smlouvu a pápá. To já odkáži nějaké instituci (př. Akademie věd ČR).

• Nahlásit
  • Citovat
667
21.2.20 19:32

Domeček v centru Prahy? tam snad domečky ani nejsou a postavit ho tam asi těžko :-) a normální lidé berou 70000???tak to se stěhuju do Prahy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama