Praní batiky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
amonanka
Nováček 7 příspěvků 02.05.09 20:27
Praní batiky?

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s 1.praním batikované textilie? Slyšela jsem něco o octu… Nechám si raději poradit od zkušenějších. Předem moc děkuji!
Amonanka

Reakce:
Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 02.05.09 20:44

Já většinou tak dvě první praní určitě peru v ruce a opravdu nejprve do octové lázně a radši přidávám ocet i k praní…Pak už peru na 40…Někdy bývá návod jak prát i přímo u výrobku…

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 02.05.09 21:46

Taky není úplně od věci prát z rubu, aby se barvy vymylo co nejmíň a s věcmi, kterým nějaký ten „cizí“ flíček nebude vadit. Vždy to trochu pouští. Ocet je dobrá volba, je to dobrý ustalovač barvy a hodí se do každého praní takových věciček… Batice zdar

Sati
Extra třída :D 11522 příspěvků 02.05.09 22:12

čerstvou batiku peru ručně a jen v aviváži. Mám vyzkoušeno, že barva takto nejméně pouští.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >