Praní kombinezy Alpine Pro

18.10.19 23:14

prani kombinezy Alpine Pro

Zdravim, muzete mi prosim poradit jak perete zimni kombinezy? na kolik stupnu atd, jestli musim mit nejaky specialni prasek… dekuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18.10.19 23:18

Peru v tekutém prášku na 30°. Koukni na cedulku uvnitř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 23:23

Mno, pisou tam jen 30 stupnu a pod tim cara…a zbytek k vsecko proskrtany…tak prave nevim jak to vyprat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 00:09

Není ta čára spíš taková vanička? To pak znamená, že může do vody. Ten zbytek je vetsinou susicka, bělení a chemické čištění.

Hod to do pračky na 30° na jemný program nebo ruční praní a bude to v cajku. Zatím mi tenhle postup přežily všechny bundy, oteplovaky i kombinézy. Jestli se bojíš, dej sem fotku štítku, rozlustime to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9164
19.10.19 06:38

Vsechny zimni bundy peru v pracce na 40. Bez avivaze. A vsechno strkam do susicky. A vsechny drzi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 06:56
@modravlocka píše:
Není ta čára spíš taková vanička? To pak znamená, že může do vody. Ten zbytek je vetsinou susicka, bělení a chemické čištění.Hod to do pračky na 30° na jemný program nebo ruční praní a bude to v cajku. Zatím mi tenhle postup přežily všechny bundy, oteplovaky i kombinézy. Jestli se bojíš, dej sem fotku štítku, rozlustime to.

je tam vanicka :D a pod ni cara :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2934
19.10.19 07:07

@petr 369 Ta čára pod vaničkou právě znamená, že je potřeba zvolit nějaký šetrý program - tj. značně omezené mechanické působení. Zvolila bych ruční program nebo program na vlnu. Pozor na odstřeďování - otáčky tak maximálně na 800. A raději v tekutém pracím prostředku a bez aviváže, aby se zachovala funkčnost materiálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19859
19.10.19 07:41
@petr 369 píše:
Zdravim, muzete mi prosim poradit jak perete zimni kombinezy? na kolik stupnu atd, jestli musim mit nejaky specialni prasek… dekuji :)

Najdi si na netu „prací symboly“ a vytiskni si to. V obchodech se sportovnín zbožím prodávají speciální prášek, spíš gel. Já používám tekutý klasický a nedávám aviváž. Peru na 40 a na méně otáček (800).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
19.10.19 07:46

Hnusne kombinezy, co jsem mela ja, jsem prala noramalne s pradlem. Ale kdybych mela novou kvalitni kombinezu s membranou, tak bych ji snazila pokud mozno neprat, jen otirat zvenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17207
19.10.19 08:19

@Pudloslava presne tak, dokonce je tento typ jediné obleceni, ktere neperu ani po koupeni z obchodu. A spinu jen otiram, protoze ze sveho goretecoveho obleceni vim, ze každé vyprani snizuje funkcnost, cca po patem vyprání je na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17207
19.10.19 08:22

@petr 369 mame vsechno funkční obleceni Reima, tak jsem opatrna a to membranove peru pouze v parnem lete pred prodejem, v tekutem prostredku, nejnizsi neplota, nejnizsi otacky, susim na slunicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 17:27

Aha, tak to jo :andel:… takze nejlepsi to bude teda vyprat jednou za rok po zime? nerad bych ji znicil kdyz stala 3 000,–…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
19.10.19 20:36
@Cuddy píše:
@Pudloslava presne tak, dokonce je tento typ jediné obleceni, ktere neperu ani po koupeni z obchodu. A spinu jen otiram, protoze ze sveho goretecoveho obleceni vim, ze každé vyprani snizuje funkcnost, cca po patem vyprání je na nic.

Akorat ze se to neslučuje s pouzivanim detmi. Tedy mymi urcite. Coz bude ten duvod, proc jsem se ani nesnazila jim neco takoveho poridit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17207
19.10.19 20:44

@Pudloslava problem je s „prazskou“ blativou zimou, na horach je to v pohode. Ale i to bláto se mne dari otirat ci drolit a mezi lidi ci na sjezdovku mam oblecni jine. Mne na Reimu privedly zdravotni problemy ditete a potrebuji, aby si sve vlastnosti zachovala, klidne na ukor vzhledu. Jsem za ni dost vdecna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama