Praní nevypratelného

Myshka
8.12.08 15:42

Praní nevypratelného

Asi jsem ufon. Asi určitě. Neumím prát nebo stávkuje pračka a nic mi o tom neřekla, nebo už fakt nevím. Jak to děláte, že máte oblečky, peřinky a plínky bez jediné skvrnky?
Jak to, že nikdo nemá nikde fleky od špenátu? Od vyblinkané mrkvičky? Zbytky z průjmové smrště na oblečení okolo stehýnek? Jak někdo může dočista vyprát bryndáček?

Prosím Vás, naučte mě ten zázrak! :?:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6149
8.12.08 15:48

Nemám, nemám, nemám :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20264
8.12.08 15:51

možná je to blbou pračkou, nízkým tlakem vody, její vysokou tvrdostí, nebo prostě odolnýma skvrnama

• já zkoušela přidat žlučové mýdlo, zkusila jsem změnu prášku (pravda nezkoušela jsem všechny, jsem proti práškům s fosfáty) i předpírku, rezignovala jsem, některé věci mám hold flekaté a neřeším to, dítě jí doteď jak pašík a to by mi z toho asi brzo švihlo :lol:
    prý je dobrý Vanish nebo Ariel - takový ten co se přidává k prášku, ale nějak mě ty skrny už ani netočí, některé prostě zmizí časem s počtem vyprání, jiné vyblednou :D na ty ostatní si zvyknu
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23505
8.12.08 15:56

Zkus někdy přidat k praní Wanish a nebo, když je počasí, tak pomůže i sluníčko - vybělí i hodně zašlý flíčky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Myshka
8.12.08 15:57
Ogulaa píše:
Nemám, nemám, nemám :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A to jakože nemáš bez skvrn? Nebo nemáš skvrny?

• Citovat
  • Nahlásit
20264
8.12.08 15:59
Myshka píše:
Ogulaa píše:
Nemám, nemám, nemám :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A to jakože nemáš bez skvrn? Nebo nemáš skvrny?

myslím že to byla odpověď na tvůj dotaz: „Jak to děláte, že máte oblečky, peřinky a plínky bez jediné skvrnky?“ :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
990
8.12.08 16:17

Jednoduše, na ven máme hodobóžový a na doma ty flekatice. :lol: :lol: , nejlepší je, že V rychle roste, takže flekance jsou většinou v krabici s vyřazeným oblečením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18639
8.12.08 16:51

ani u nás, nejsou oblečky bez flíčků. Segra vždycky všechno drhne, jak hlopá a stejně je tam má. Možná menší, ale má. Ono se to za párkrát trochu opere a když ne tak se to potom nechá na doma, nebo vyhodí. Však to nemusíme všechno schovávat pro příští generace… :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
8.12.08 17:06

Máme flekatý.
Dokud jsem nebyla líná a VŠECHNO předepírala ve studený vodě, ručně, s kartáčkem na nehty a žlučovým mýdlem, a pak teprve dala do pračky, tak fleky opravdu nebyly. Vyprala jsem takto fleky ÚPLNĚ ZE VŠEHO.
pak jsem ale zlenivěla, předepírat přestala, a fleky prostě jsou.
Vanish ani nezkouším, vživotě mi žádnou skvrnu neodstranil. Nechápu, když mi někdo říká, že mu to odstraní skvrny. Já dodržím návod, NIC. Tak to zopakuju, NIC.
Jedinej spolehlivej způsob u mě byl ten shora uvedený.
Ale dá to práci a musí člověk počítat s rukama jak struhadlo. Petra

• Citovat
  • Nahlásit
1283
8.12.08 17:10

ahojky,

taky se hlásím do klubu flekatých:) nejlíp mi na skvrny funguje sluníčko:) hodně taky mizí s narůstajícím počtem vyprání. občas mě popadne vanishománie, ale většinou bez valného efektu:) my jsme dokonce tak daleko, že když jsem teď vytáhla oblečky pro mimčo, co mám po malé, tak jsem zjistila, že jsou tak flekaté a oprané, že jsem musela přikoupit pár „hodobožových“kousků:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6149
8.12.08 17:54

Nemám oblečení bez fleků :lol: To myslím nemá nikdo, koupila jsem teď nedávno na radu sousedky nějaký italský prostředek na skvrny, jmenuje se to nějak Omnio Tutto - NEFLEK, odstraní opravdu hodně, určitě víc než Vanish, ale rozhodně né všechno, mrkev je prostě mrkev. Já si polila pyžamo černým čajem a nevypralo to nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
8.12.08 19:53

Nejak mi to blbne.. :twisted:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
8.12.08 19:56

Ogulo, kde jsi koupila ten prostredek? My jsme taky flekati, ale malo a casem se to vypere. Co mi hodne pomaha, tak pridavam prasek na zmekceni vody, taky pouzivam od Amwaye sprej na skvrny. Ale myslim, ze jsme jeste stale nedosli do faze matlani jidla na obleceni, protoze Tomik je zatim krmen. Tesim se do klubu zoufalych matek flekatych deti :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15326
8.12.08 20:42

Mně se osvědčilo po vzoru našich babiček prádlo namáčet a pak teprve prát. Je to sice komplikace, ale vyplatí se. Na ponožky mám speciální kyblík a pak je namáčím hromadě a vždy. Ostatní prádlo podle potřeby nebo aktuálního stavu mé lenosti :lol: , potom vždycky žasnu na barvou vody po namáčení. A na namáčení je super obyčejná Žabka. Stojí pár korun a funguje lépe než vanish.

A sluníčko pomáhá hodně, to je fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6149
8.12.08 20:55

Ten prostředek jsem koupila u nás v Teta drogerii, normálně bych si ho nevšimla, šla jsem po něm, když mi ho doporučila ta sousedka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama