Prasklinka na rtu

1829
10.3.06 09:40

prasklinka na rtu

Ahoj všem :-)

Před chvílí jsem objevila u synka (10m) malou prasklinku na rtu. Tak přemýšlím, jestli mu to něčím namazat nebo to nechat být, že jak náhle se objevilo, tak i samo zmizí. Ale nerada bych, aby se mu to zvětšovalo dál. Tak nevím. Namazaly byste mu to něčím? A čím? Jelením lojem? Lihem?

Dík za rady :-)

Hanka a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

200
10.3.06 10:17

Ahoj, určitě ne lihem, to by se to ještě více vysušilo. Myslím, že stačí čímkoliv promastit, třeba Bepanthenem, jelením lojem, kalciovkou, zimním krémem na obličej,.. L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
10.3.06 10:21

A maž, než půjdete ven. Má to jen hodně vysušené. Sama na to trpím (a mám pak zlozvyk to otrhávat:()
Nejlepší je asi ten lůj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
10.3.06 11:51

prasklina

AHoj :-)

urcite necim hodne mastnym..kdybys mela jeste od kojeni Purelan mast od medely tak tu by mohl i oliznout u bepanthenu si nejsem jista…ten purelan je 100% ovci vosk takze je pekne mastny…

jinak ja jsem RIovi kdyz mel hodne popraskene rty prejela pusu kalsickym jelenim lojem. Ale nemel tam prasklinu.

tak foukame oba ne bebí.
pa nat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
10.3.06 12:54

Já mažu pomádou od Medical Care baby.Pepča hodně trpí na popraskané rty a tohle mu pomáhá.Hlavně to chce mazat často.
Kiky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
10.3.06 18:36

Ahojte,

taky bych mazala jelením lojem…

Ale hlavně ne ten Bepanthen, ten totiž naopak vysušuje.

Peťula + Pavlík 9měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mia
10.3.06 18:58

Doporučuju tyčinku na rty Everon, já sama na to trpím a nemohu si ji vynachválit.
Ale souhlas s čímkoliv mastným, co se nebojíš, že když olíže bude to vadit :D

Že by Bepanthen vysušoval jsem si tedy rozhodně nikdy nevšimla, není to omyl?
pa Mia

• Nahlásit
  • Citovat
868
10.3.06 19:04

Ahoj,

beru to ze zkušenosti… ale je možné, že tak funguje jen u nás :wink:

Jinak jsem se ještě dívala na net a dočetla jsem se : k ošetření menších popálenin, otlaků, podrážděné pokožky po nesprávném použití kosmetických přípravků, vlivem drsného počasí nebo jinak podrážděné, ale neporušené kůže …

Peťula + Pavlík 9měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mia
10.3.06 19:10

Petulo_

tak jo věřím.

No s tou neporušenou kůží nevím, nemám už krabičky, ale já Bepanten používám právě na porušenou kůži a osvědčil se.

No a myslím, že se hodně doporučuje na boavé bradavky, tedy předpokládám ppraskané, odřené atd.
Jinak já raději přírodní kosmetiku, než ropnou, ale zrovna Bepanthen mám dost v oblibě, tak jsem byla překvapená, ale když to není omyl, tak samozřejmě věřím :lol:
pa Mia

• Nahlásit
  • Citovat
herald2
4.7.12 06:44

rada

Jo ta prasklina na rtu jestli se nedá vstřebat
Opthalmoframikoinem na oční podání tak zkuste Betdinu mast.
Mám s tím problém taky a tohle mě pomohlo.
Radek

• Nahlásit
  • Citovat
3684
4.3.13 14:38

Tržná rána na rtu-vůbec nevím od čeho

Ahoj, vím že je to malinko jiné téma, ale mě zajímá váš názor nebo jestli se někomu přihodilo něco podobného :think:
Dnes jsem byla u zubaře, vše v pohodě, dostala jsem injekci a šla na 20min do čekárny, nejsem si vědoma že bych nějak blbla se rtem :nevim: Když jsem se vrátila na to nepříjemné zubařské křeslo, tak se zubař zhrozil a já taky, na tru jsem najendou měla obrovskou tržnou ránu, že mi jí zubař chtěl i šít. Jenže rána vůbec nekrvácela a už se na ní dokonce tvořil takový bílí hojící se povlak :nevim: myslím že kdyby mi to krvácelo, asi by mi to někdo řekl v čekárně, ale žádná krev nic :nevim: Absolutně nevím kde jsem jí během těch 20min. vzala :zed: :zed:
myslíte že jsem mohla třeba horním zubem to nějak roztrhnou? Ret jsem vůbec necítila…každopádně tam bude pěkná jizva :cert:
Vypadáto jako bych měla v puse kroužek(piercing) a někdo mi ho vyrval :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4415
4.3.13 14:47

@terezka24 Tak s tímto zkušenost nemám. Ale příteli každou zimu praskne spodní ret přímo v půlce a může si to mazat čímkoli a zahojí se mu to až začátkem března :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3684
4.3.13 14:50

@Ivčis
Já to mám na straně kde mi dával injekci, ale kdyby to bylo obyč prasklinka tak by to přece nechtěl šít :think: Opravdu to je dost velká trhlina, nevím k čemu to porovnat přesněji :) A je přes celý ret, zevnitř ven, opravdu jak kdyby mi někdo vyrval kroužek ze rtu :think: a to žádný nemám a neměla jsem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4415
4.3.13 15:00

@terezka24 To teda nechápu :nevim:, vůbec si neumím představit čím by to mohlo být :think:. A nebudeš mít ten ret rozšklebenej když ti to nezašil? nebo už se to zatahuje? Jo a krev ti s toho netekla nejspíš proto že si to měla dost umrtvený, když si to ani necítila ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3684
4.3.13 15:05

@Ivčis
Možná proto netekla krev, opravdu nevím, stalo se mi to prvně.
Zubař říkal, že tam jizva zůstane určitě, ta rána je široká asi půl cm :think:
Ale šití jsem se bála, ikdyž jsem nic necítila. Naštěstí to rtěnka zakreje.
Doktor mi řekl že je možné že jsem si to udělala horníma zubama, ale nejsem si vědoma, že bych jimi nějak brouzdala po rtu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama