Mák - od kdy?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ivulka
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 09.03.06 18:19
Mák

Ahojky

Chci se zeptat, od kdy může dítě jíst mák. Myslím třeba nějaké buchtičky s mákem a podobně.

Ivulka

Reakce:
Buldocka
Povídálka 28 příspěvků 09.03.06 20:36

Ahoj,
zrovna mám půjčenou z knihovny knížku Zdravá výživa malých dětí a tak jsem do ní mrkla. O máku konkrétně se zde nepíše, ale obecně ořechy a semínka (zařadila bych tam i mák) autorky doporučují až po 12. měsíci věku dítěte s tím, že zpočátku se podávají sezamová a dýňová semínka a mandle, teprve později ostatní druhy, cituji.
V seznamech receptů pro slavností příležitosti pak mají i makové koláče.
Myslím, že je to věc názoru, protože MUDr. Hofhanzlová, která taky napsala pár knížek o výživě malých dětí, semínka atd. povoluje dřív.
Já bych z toho vyvodila asi následující: Počkala bych do cca 14 měs. věku a pak nejprve v malém množstí (riziko alergie) zkusila zařadit do jídelníčku. Myslím si, že klasická maková buchta v rozumném množství nemůže dítěti ublížit.
Tak tady máš tři názory, snad jsem trochu pomohla.

Pa

Radka

Efina
Kelišová 6429 příspěvků 10.03.06 12:40

Manžel je alergický na některé druhy ořechů, tak mám u malé strach jí zatím dát jakékoliv… ale je to asi taky chyba… sem tam jedno kousnutí do něčeho s ořechem by asi její organismus naučilo snadněji toleranci.. ale počkám do 2 let a pak opatrně začnu.. určitě jí nenarvu naráz velkým množstvím ořechového něčeho.. to by mi mohla otéct a přestat dýchat…
Takže s ořechy opatrně.. je to prevít…
E.

patriama
Kecalka 139 příspěvků 22.09.11 16:43

Muj prcek je taky alergicky a dela mu problemy i nektere ovoce i treba rajce je mu 14 mesicu a chtela jsem skusit ten mak jinak seminka nedavam ani sama nejim.Makem jsem chtela spetrit jidelnicek a je to i vyborny zdroj vapniku. Nema nahodou nekdo kdo ma doma alergika s timhle zkusenosti?

Lucie Johnová18
Nováček 1 příspěvek 18.01.15 21:43
Mák

Dobrý den, syn má 8m a je alergický na mléko. Nikdy jsem nenašla jestli je mák alergen. Máme neprokázané dvě alergie. Může syn mák? Myslím tím třeba šulánky s mákem či pukače?

Váš příspěvek
Reklama