Praskliny na patách

690
3.3.17 08:03

praskliny na patách

Ahoj, prosim, může mi někdo poradit, co nejlépe zabírá na hlubší prasklinky na patě? Manžel už zkoušel všelijaké mastičky, přes noc dobrý a ráno mu to zase praskne, tak „řve“ při každém kroku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4877
3.3.17 08:23

Prý je dobrej ten od schoolu, nebo jak se jmenuje. A bambucky maslo apod nezkousel? Možná by mohlo pomoct i kolodium, to je taková vodička z lekarny, je to nějaká ziravina trochu :mrgreen: používá se na bradavice např. Zkus si o tom neco přečíst a hodně stesti

Ja mam zase na ploškach nohou takovy jakoby malinký puchyřky a nevim, jak sr toho zbavit :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
3.3.17 08:25

Nejde mi vlozit odkaz, jmenuje se to kolodium forte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2175
3.3.17 08:30

@lenulik Pošli ho na pedikúru, ať mu to pedikérka ošetří a řekne mu, jak se o ty nohy starat, aby se mu to nedělalo. Bude to chtít hodně promazávat, na noc namazat vrstvu a zabalit třeba do sáčku…takhle to dělávala kdysi moje babička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3400
3.3.17 08:31

Manžel měl s praskáním pat taky problémy, že mu to až vadilo při chůzi.
Co pomohlo? Minimálně jednou za dva měsíce na pedikůru, mezitím denně mazat krémem na paty.Je po potížích, ale musí se to takhle dodržovat. Bez odborného odstraňování staré kůže to nešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2565
3.3.17 08:46

Kožní mi doporučila krém Flexitol. Mají ho v lékárně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
690
3.3.17 09:12

Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19203
3.3.17 09:15

@lenulik Prmašťovat bepanthenem, lékařskou vazelínou a červeným garnierem na paty. Ideálě několikrát deně a to mazání střídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
2616
3.3.17 09:37

Může to být příznak plísně… Mazat canestenem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14397
3.3.17 09:38

Nejlepsi je klasicka vazelina, ale pokud to ma fak hluboky tak to chce ostrouhat tu tvrdou kuzi, nejlepe na pedikuru… tata mel tojsem sami, snad pul roku si to mazal a lepil a bylo to k nicemu a po jednej navsteve pedikury ma nohy jakna novy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
956
3.3.17 09:50
@kacaba379 píše:
@lenulik Pošli ho na pedikúru, ať mu to pedikérka ošetří a řekne mu, jak se o ty nohy starat, aby se mu to nedělalo. Bude to chtít hodně promazávat, na noc namazat vrstvu a zabalit třeba do sáčku…takhle to dělávala kdysi moje babička.

Přesně tak. Na pedikure mu to namoci, tvrdá kůže zmekne a odstraní ji. Doporučí co s tím dal. Tvrdá kůže není pružná. Proto to praská.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
3.3.17 10:29

@lenulik, to je zanedbaná péče o nohy. Ze dne na den se to nespraví. Ať to nejen maže min. 2× denně mastným krémem (např. modrá indulona), ale přímo do prasklin ať si vtlačí jelení lůj nebo čistou vazelínu (radila mému muži naše pedikérka). A co nejdříve na pedikúru. Kvalitní. Ne k Vietnamcům. Bude se to postupně zlepšovat, ale jestli to je opravdu špatné, tak je to tak na 1/2 roku až rok pravidelné péče. A potom už napořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
3.3.17 13:27
@Janina81 píše:

To taky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22571
3.3.17 14:19

Tak v první řadě dobrá pedikura, aby se odstranila ta ztvrdlá kůže a nemělo co praskat. Pak ideálně vazelína pěkně na noc do ponožek.
Já to mám v létě taky, jak si neudělám pravidelnou pedikuru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22571
3.3.17 14:21
@Janina81 píše:

To taky může být, ale bez konzultace s doktorem bych se něčím takovým nemazala. Ale myslím si, že kvalitní pedikérka by to měla poznat. Takže na pedikuru. Já si ji teda dělám doma, ale 2× jsem šla, než jsem přišla na to, co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama