Reklama

Praskliny na patách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenulik
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 03.03.17 08:03
praskliny na patách

Ahoj, prosim, může mi někdo poradit, co nejlépe zabírá na hlubší prasklinky na patě? Manžel už zkoušel všelijaké mastičky, přes noc dobrý a ráno mu to zase praskne, tak „řve“ při každém kroku.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Moniňoň
Závislačka 4465 příspěvků 03.03.17 08:23

Prý je dobrej ten od schoolu, nebo jak se jmenuje. A bambucky maslo apod nezkousel? Možná by mohlo pomoct i kolodium, to je taková vodička z lekarny, je to nějaká ziravina trochu :mrgreen: používá se na bradavice např. Zkus si o tom neco přečíst a hodně stesti

Ja mam zase na ploškach nohou takovy jakoby malinký puchyřky a nevim, jak sr toho zbavit :roll:

Moniňoň
Závislačka 4465 příspěvků 03.03.17 08:25

Nejde mi vlozit odkaz, jmenuje se to kolodium forte

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2066 příspěvků 03.03.17 08:30

@lenulik Pošli ho na pedikúru, ať mu to pedikérka ošetří a řekne mu, jak se o ty nohy starat, aby se mu to nedělalo. Bude to chtít hodně promazávat, na noc namazat vrstvu a zabalit třeba do sáčku…takhle to dělávala kdysi moje babička.

Konnny
Ukecaná baba ;) 1897 příspěvků 03.03.17 08:31

Manžel měl s praskáním pat taky problémy, že mu to až vadilo při chůzi.
Co pomohlo? Minimálně jednou za dva měsíce na pedikůru, mezitím denně mazat krémem na paty.Je po potížích, ale musí se to takhle dodržovat. Bez odborného odstraňování staré kůže to nešlo.

reny14
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 03.03.17 08:46

Kožní mi doporučila krém Flexitol. Mají ho v lékárně.

lenulik
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 03.03.17 09:12

Moc děkuji

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 03.03.17 09:15

@lenulik Prmašťovat bepanthenem, lékařskou vazelínou a červeným garnierem na paty. Ideálě několikrát deně a to mazání střídat.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 03.03.17 09:37

Může to být příznak plísně… Mazat canestenem.

Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 03.03.17 09:38

Nejlepsi je klasicka vazelina, ale pokud to ma fak hluboky tak to chce ostrouhat tu tvrdou kuzi, nejlepe na pedikuru… tata mel tojsem sami, snad pul roku si to mazal a lepil a bylo to k nicemu a po jednej navsteve pedikury ma nohy jakna novy :)

Maden
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 03.03.17 09:50
@kacaba379 píše:
@lenulik Pošli ho na pedikúru, ať mu to pedikérka ošetří a řekne mu, jak se o ty nohy starat, aby se mu to nedělalo. Bude to chtít hodně promazávat, na noc namazat vrstvu a zabalit třeba do sáčku…takhle to dělávala kdysi moje babička.

Přesně tak. Na pedikure mu to namoci, tvrdá kůže zmekne a odstraní ji. Doporučí co s tím dal. Tvrdá kůže není pružná. Proto to praská.

nani77
Kecalka 405 příspěvků 03.03.17 10:29

@lenulik, to je zanedbaná péče o nohy. Ze dne na den se to nespraví. Ať to nejen maže min. 2× denně mastným krémem (např. modrá indulona), ale přímo do prasklin ať si vtlačí jelení lůj nebo čistou vazelínu (radila mému muži naše pedikérka). A co nejdříve na pedikúru. Kvalitní. Ne k Vietnamcům. Bude se to postupně zlepšovat, ale jestli to je opravdu špatné, tak je to tak na 1/2 roku až rok pravidelné péče. A potom už napořád.

Moniňoň
Závislačka 4465 příspěvků 03.03.17 13:27
@Janina81 píše:

To taky

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 03.03.17 14:19

Tak v první řadě dobrá pedikura, aby se odstranila ta ztvrdlá kůže a nemělo co praskat. Pak ideálně vazelína pěkně na noc do ponožek.
Já to mám v létě taky, jak si neudělám pravidelnou pedikuru.

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 03.03.17 14:21
@Janina81 píše:

To taky může být, ale bez konzultace s doktorem bych se něčím takovým nemazala. Ale myslím si, že kvalitní pedikérka by to měla poznat. Takže na pedikuru. Já si ji teda dělám doma, ale 2× jsem šla, než jsem přišla na to, co a jak.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama