Prasklý hlavový polystyren u autosedačky.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7588
18.5.22 19:38

Prasklý hlavový polystyren u autosedačky.

Mám tu autosedačku romer 15-36, staršího typu. Máme ji v druhém autě, jezdí v tom tak 2× ročně ze školky, fakt vyjímečně. Ale všimla jsem si že polystyren kolem hlavy je na dvě části… stačí jak to slepíme? Přilepíme i k sedačce? Je to bezpečné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
217
18.5.22 19:49

Jakmile má autosedačka nějakou vadu, je nutné ji vyměnit. Tady moc není podle mě o čem. Plus může mít i nějaké vnitřní vady, které mohou být při nehodě bohužel rozhodující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2418
18.5.22 19:58

Ja zas myslim, ze polystyren vubec nevadi. Taky jsme to jen slepili a fungujeme dal. Rozhodujici je, aby byly v poradku popruhy a kontrukce.

Nicmene autosedacka po nehode auta by se mela vymenit. Ale praskly polystyren neresim. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21239
18.5.22 19:59

My ho máme prasklý u hlavní sedačky, dítě to urvalo, jak si dávalo ruce k hlavě, stačilo minimum sily. Šlo to tak snadno, že když to přilepis, tak to nemůže držet méně. K sedačce to nelep, má to nějak pružít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21239
18.5.22 20:01

A hele, nějaké 2× ročně ze školky bych vůbec neresola. Tady na emiminu začíná cena sedaček na 10tis a výš, kdo má horší sedačku, tak snad neměl mít dítě. Realita je jina, když vidím, v čem vozi rodiče spolužáky našich dětí, tak Romer s prasklym polystyrenem je luxus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
18.5.22 20:40

Zkus napsat distributorovi Britaxu jestli ti nepošlou nový díl. Vím, že u jiných značek to poslali třeba za 200-300 Kč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1275
18.5.22 20:47

Je tady pan, ktery prodava autosedacky pod nickem steeve a ten vam poradi i zajisti nahradni dil. Nam se stalo to same u Romera - zlomil se ten polystyren za hlavou a pomohl mi presne vybrat i mi ho poslal. Pan tomu fakt rozumi a trpelive tady radi hodne maminkam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1197
18.5.22 21:29

Daleko horší průšvih jsou ty stare plasty na sedačce, tzn samotná konstrukce. Sedačky jsou v autech většinou celoročně, a tak jsou vystaveny výkyvům teplot zima - léto. A plasty tak už po 3 letech křehnou. Takže máš stare, na prasknutí náchylné plasty a k tomu praskly polystyren. No, rozhodni se sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21239
18.5.22 21:31
@sahrazad1 píše:
Daleko horší průšvih jsou ty stare plasty na sedačce, tzn samotná konstrukce. Sedačky jsou v autech většinou celoročně, a tak jsou vystaveny výkyvům teplot zima - léto. A plasty tak už po 3 letech křehnou. Takže máš stare, na prasknutí náchylné plasty a k tomu praskly polystyren. No, rozhodni se sama.

Tak už po třech letech, to jsi vzala kde? Máš v ruce nějakou bezpečnostní studii nebo je to tvůj názor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
18.5.22 23:25

Kdysi jsme lepili kusy polystyrenu k sobě lepidlem Herkules a při ohnutí se to nezlomilo v lepidle, ale jinde v polystyrenu, takže spoj pevnější než materiál, takže za mě to slep slušným lepidlem, případně si ho nejdřív vyzkoušej na kusu polystyrenu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7480
18.5.22 23:44

@Veru1987 ono pokud se nic nestane, tak ok. Ale pokud ano, tak bych si asi zjistila, jak se bude eventuálně chovat pojišťovna v případě, že na to přijdete, že jsi vlastně užívala nevyhovující autosedačku.
Pokud bude rána kolem hlavy, tak ten spoj to asi vydrží, ale praskne to jinde. Řešit, že ji používáš jednou za čas je blbost, nehoda se ti taky neděje každý den.
Takže já bych si zjistila, zda jde sehnat náhradní díl.
Taky se nám zlomil a normálně šel dokoupit. Mně by strach nedovolil, auto ze zadu do mě vrazilo 2× a vždy to byla síla, která jako první působila kolem hlavy a krku. A to byly ještě malé rány, jen prostě prudké, že řidič za mnou se nevěnoval řízení, já zastavila na červenou a on naraz do meho auta, rychlost skoro žádná, ale náraz a síla co byla kolem mé krční páteře byla neuvěřitelna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
19.5.22 05:20
@Trojlístek píše:
@Veru1987 ono pokud se nic nestane, tak ok. Ale pokud ano, tak bych si asi zjistila, jak se bude eventuálně chovat pojišťovna v případě, že na to přijdete, že jsi vlastně užívala nevyhovující autosedačku.
Pokud bude rána kolem hlavy, tak ten spoj to asi vydrží, ale praskne to jinde. Řešit, že ji používáš jednou za čas je blbost, nehoda se ti taky neděje každý den.
Takže já bych si zjistila, zda jde sehnat náhradní díl.
Taky se nám zlomil a normálně šel dokoupit. Mně by strach nedovolil, auto ze zadu do mě vrazilo 2× a vždy to byla síla, která jako první působila kolem hlavy a krku. A to byly ještě malé rány, jen prostě prudké, že řidič za mnou se nevěnoval řízení, já zastavila na červenou a on naraz do meho auta, rychlost skoro žádná, ale náraz a síla co byla kolem mé krční páteře byla neuvěřitelna.

a to dítěti chráni hlavu ten polystyren?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1197
19.5.22 06:39

@Cuddy po třech letech zhruba to krehnuti začíná. Životnost sedačky je dle výrobce a materiálu 5-7 let, ale v těch 5-7 letech už ty materiály nejsou, co byly. Jsem z automotive….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7480
19.5.22 09:40
@Veru1987 píše:
a to dítěti chráni hlavu ten polystyren?

Tak při nárazu určitě, aby ta hlava neletěla prudce ze strany na stranu. Nejsem odborník, ale myslím, že má funkci jakési brzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7480
19.5.22 09:43
@sahrazad1 píše:
@Cuddy po třech letech zhruba to krehnuti začíná. Životnost sedačky je dle výrobce a materiálu 5-7 let, ale v těch 5-7 letech už ty materiály nejsou, co byly. Jsem z automotive….

Potvrzuji plasty křehkou a lámou se. Dost často to jde vidět třeba na lyzacich nebo bruslích, které člověk schová do skříně a po 6 letech vytáhne pro druhé dítě. Ten plast už to dost často nevydrží a praskne při samotném zkoušení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat