Prasklý puchýř

Mellanie
6.5.11 19:23

Prasklý puchýř

Ahoj všem.
Prosím o radu.
Už týden mám mezi palcem a ukazovákem na noze prasklý puchýř.(od žabek).Asi sem udělala blbost-kůži sem hned na druhý den po prasknutí ostříhala.
Nivméně se to nechce vůbec hojit-při chůzi to bolí.Místo je i oteklé.Bojim se nějaké infekce.
Má někdo tip radu-jak dál místo ošetřovat,aby se to zhojilo?Jestli větrat..nebo mazat a hlavně čím?

díky všem!!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1587
6.5.11 19:47

Nechala bych to hodně větrat, hlavně pořádně sušit po namočení. Na noc bych tam mázla trochu bepanthenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
6.5.11 19:47

Nechala bych to hodně větrat, hlavně pořádně sušit po namočení. Na noc bych tam mázla trochu bepanthenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16104
6.5.11 19:55

Framykoin je na takovéhle věci ideální - nezbyl Ti třeba po dítku…? A větrat + sušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4565
6.5.11 20:07

Tak já vždy puchýř jen propíchla, ale určitě jsem to nestříhala. Někde jsem četla, že se nemá ani propichovat, že ta tekutina uvnitř puchýře je hojivá. Jednou jsem měla popálenou nohu a sestř. mi ty puchýře roztřihla a obvázala..nemohla jsem vůbec chodit, tak to dřelo, tak jsem si to před nemocnicí rozmotala a skákala po jedné noze. Přitom sem jí vysloveně říkala, že to roztřihnout nechci. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mellanie
6.5.11 20:31

jediné co tu mám,je framykoin..tak to zkusim na noc namazat. :think: :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
9079
6.5.11 20:36
BohunkaP píše:
Framykoin je na takovéhle věci ideální - nezbyl Ti třeba po dítku…? A větrat + sušit.

Proč dávat hned antibiotickou mastičku? Pokud není zánět nedávat. To je jako by jsi měla drobek zvýšenou teplotu a cpala se hned antibiotiky.
Nechat větrat. Dát si tam třeba kousek látky, ale aby to nebylo na poškozené kůži a ta poškozená mohla pěkně dýchat. Sám se tam pak udělá strup. Pokud budeš chodit, tak tam třeba dát kusek obvazu, aby se to nedotýkalo druhého prstu a bylo to pořád v suchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
merett
6.5.11 20:48

pokud možno větrat, pokud budeš potřebovat chodit, dej si na to náplast nebo kousek jemné látky at se to zbytečně nedráždí. Jinak bych doporučila promazávat aby nová kůžička nepraskala a nebolela, stačí něco mastného nebo bepanthen neuškodí

• Citovat
  • Nahlásit
Mellanie
6.5.11 20:52

baby dík..na noc to zkusim máznout. :think:
Mám to právě na blbem místě..že to je mezi prsty,ale sahá to až na část po které se chodí.A že toho člověk denně nalítá..

• Citovat
  • Nahlásit
9079
6.5.11 21:00

Jen si tam zbytečně nedávej ten Framykoin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
6.5.11 21:06

Moc dobrej je heřmánek, zabrání infekci a případně ji pomůže vyléčit ;-) Jinak ten framykoin je taky dobrej, ale zase proč tam hned cpát antibiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
6.5.11 21:20

…mně pomáhá „fialka“. Taková ta tekutina co ti namíchají v lékárně. Používám ji na kde jakou ranku, i puchýře. (Nevím jak se přesně odborně jmenuje.)

Natřela bych to a počkala až zaschne. Ona to i vydesinfikuje a jakoby krásně vysuší. A nechala bych to tak volně, nebo si dala nějakou tmavouponožku kde ti případně nevadí zašpinění. (Může to špinit, pokud ti to hnisá.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16104
6.5.11 21:23
bertík28 píše:
BohunkaP píše:
Framykoin je na takovéhle věci ideální - nezbyl Ti třeba po dítku…? A větrat + sušit.
Proč dávat hned antibiotickou mastičku? Pokud není zánět nedávat.

Protože v zakládajícím příspěvku píše, že postižené místo bolí a je i oteklé. Tudíž tam (podle mých osobních zkušeností) zánět pravděpodobně začíná. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2199
7.5.11 00:04

černý čaj je taky dobrý - vysuší a dezinfikuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SandraM
21.10.11 14:52

holky, mám brutální puchýř na obou patách (nové boty :( ) a propíchla jsem je, což asi byla chyba. nemůžu vůbec chodit, je to už týden. Koupila jsem si ty náplasti complete, jenomže to je asi na neprasklé puchýře, ne? Já to nalepila na ten prasklý a výsledek nula…zaschlo to, ale nemyslím, že se to hojí :(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat