Prázdný gestační váček 5+2

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.1.22 23:46

Prázdný gestační váček 5+2

Zdravím. V nemocnici mi bylo čtvrtý den zpoždění zjištěno těhotenství. Hodnota hcg nad 2000 a podle ms by to odpovídalo 5+0. Jenže na ultrazvuku byl viděn jen prázdný gestační váček o rozměru 5 mm. Prý mám přijít za dva dny na kontrolní odběr hcg. Takže jsem tam šla, bylo to 5+2. Hcg mi teda znovu nebrali. Gestační váček za ty dva dny porostl na 8 mm, ale stále prázdný. Lékařka mi nebyla schopná říct, zda se ještě něco může objevit nebo ne. Že buďto je brzy a nebo to nedopadne. Kdy jsem měla ovulaci a mohlo dojít k otěhotnění vůbec netuším. Vždycky mě tak 13-15.den cyklu bolí břicho a mohlo to být v té době, ale jistě to říct nemůžu. Nebo pak mě napadá ještě na Štědrý den dvacátý den cyklu, ale to spíš ne. Oba ultrazvuky nebyly delší, než půl minuty. Myslíte, že je ještě nějaká šance, že to dopadne dobře? Za týden prý mám jít ke svému gynekologovi a upřímně už nemůžu dočkat, až tam budu stepovat a čekat, jestli se něco ukáže. Už mi i začínají trošku nevolnosti, únava, ale denně mě pobolívá podbřišek. Doktor v tom 5+0 řekl, že už by tam měl být vidět alespoň žloutkový váček a ten nebyl ani za ty dva dny v 5+2. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16797
13.1.22 00:48

Tohle je strasne brzo a akorat mas jeden utz za druhym, proc…?
Bez tam 9tt a budes mit jasno hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55453
13.1.22 00:52

S prvním dítětem jsem byla 5+3 (jistojisté!), utz odpovídal 4+6, váček měl 11 m a byl prázdný. Byli v pohodě, pozvali mě zas za 14 dní.
S druhým dítětem 5+0, ve váčku bylo možno tušit žloutkový, ale dle mého bylo těhotenství starší, mám hodně krátké cykly. Další kontrola po týdnu, už bylo srdíčko.
Chodila jsem tak brzo kvůli rizikovosti a lékům, nevím, proč tak brzo chodíš ty. Pokud není důvod, je to zcela zbytečné, ale jestli je, prostě počítej s tím, že tyhle ultrazvuky jsou jenom ke zjištění - jste těhotná a je to v děloze. Každý den hraje roli, taky kvalita ultrazvuku, strašně rychle se to mění. Vůbec nemá smysl nad tím spekulovat a říct, že 5+2 musí být vidět přesně to a to, zvlášť, když netušíš, kdy byla ovulace, z toho fakt nejde soudit vůbec nic. Takže nestreesuj a držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4082
13.1.22 06:00

Šla jsi moc brzy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
13.1.22 12:28

Ano, co si pamatuju, tak jsem byla v pátém týdnu a bylo to prázdné, o 2 týdny později už krásně srdíčko bylo vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
13.1.22 17:00

Ja vždycky nechápu, jestli to sebetryzneni stojí za to. Proč tam tak brzo chodíte? Co čekáte 5. Týden na ultrazvuku?? Dvoukilovy dítě, co už říká mami? :roll:

5. Týden, tedy jsi těhotná teprve 3 týdny cca a těhotenství trvá 9 měsíců.

Google, kdy má dítě srdce - výsledek do sekundy - někdy kolem 7. Týdne při běžne dlouhém cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat