Trápí nás prdíky

Anonymní
4.8.20 19:16

Prdíky - prosím podpořte mě

Ahoj holky,

mám šestitýdenní miminko a strašně ho trápí prdíky. Zkusili jsme snad všechno: nošení v šátku, masáž Pupíkem, fenyklový, kmínový čaj, kapičky: Babycalm, Espumisan, Biogaiu, cvičení s nožkami, nahřátý sáček s pecičkami a ted ještě rekt. rourku. Ta asi pomáhá nejvíc, ale až ve chvíli, kdy se mimčo kroutí. Hrozně mě trápí co zažívá, svou stravu jsem taky změnila. Prostě nic ho toho nezbaví. Kdy to u vás skončilo? Jak jste to zvládali?
Vidím, že budu muset tohle období prostě vydržet, ale přijde mi hrozný, že mimču nemůžu nijak moc pomoct a pak ho ještě trápit s tou rourkou. Myslíte, že ho to bolí? :nevim:

Děkuju za všechny reakce a prosím o pochopení hysterické matky. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4010
4.8.20 19:25

Rourka neboli ale bříško bolí hodně si myslím syn taky na to trpěl. Nakonec pomáhala rourka a baby Calm a začalo to postupně nějak po těch 8-9 týdnech ustupovat. Já jsem tedy přecházela na um

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.20 19:32

U nas take nezabiralo nic, akorat ta rourka pomahala. Kolem tretiho mesice se to zlepsilo a zacala kakat sama. Preji pevne nervy a at toto obdobi brzy prejde :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1255
4.8.20 19:41

Ahoj, taky jsem zazila. Ubehne to nastesti rychle. U nas teda zabral teplomer. Uplny zazrak. Namocit do kremu jemne zastrcit a zakrouzit dokola. Kdyz se to dela citlive, tak to neboli. A z rvouciho ditete byl zase spici uzlicek :palec:. Trvalo to tak 2 mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3562
4.8.20 19:44

Rourka byla jediná pomoc, zkusila jsem vše. Uklidnovat se to začalo koncem třetího měsíce… Vydrž, ono to přejde časem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13365
4.8.20 19:51

Nekterym detem pomuze ergo poloha v satku nebo nositku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18237
4.8.20 20:04

Nedavas uz vigantol? Kdyztak vysadit a urcite satek na noseni :palec: poradim kdyztak s vyberem.
:hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
4.8.20 20:24

Pokud nemá např. reflux, ABKM či něco dalšího, tak bych zkusila Karpovu metodu (návody jsou na netu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
4.8.20 20:38

U nás to bylo stejné, nezabralo ani nic z tipů nade mnou (šátek, vysadit Vigantol, Karp…) Přešlo to prostě samo asi v půlce 4. měsíce, pořád to bylo malinko uplakané miminko, ale zdaleka už ne celé dny. Zpětně to bylo celkem krátké, ale tehdy se mi ty dny neskutečně vlekly. Taky je podle mě důležité vyhradit si chvíli i na péči o sebe, pokud dítě pláče celý den. Aspoň se normálně najíst a umýt, i za cenu toho, že nechám miminko pár minut plakat v postýlce (když se stejně neuklidní v náručí, u nošení atd)… pevné nervy, brzy to bude za vámi - mimochodem z toho našeho vyrostl veselý, zvídavý kluk do nepohody :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
4.8.20 21:00

Prošla jsem si tím samým jako Ty. Nezabralo nic. Když plakal, brečela jsem s ním. Vydrž. Kolem třetího měsíce jak když mavne a bylo to pryč :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6481
4.8.20 21:05

My používali olejíček od Weledy na bříško a nebo ještě jeden takový krém na bříško z DM z Německa. Masírovala jsem bříško pravidelně a poctivě během každého přebalování, ikdyž byl prcek zrovna v klidu a nic ho netrápilo a zaražené prdíky se dostavovaly minimálně. Hodně mu pomohl vývar z kmínu. Rozhodně nedávat ležet mimčo neodkrknuté, ikdyž v tu chvíli vypadá v pohodě a usne. Pravidelně na bříško… víc neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
4.8.20 21:09

U nás to pomalu přechází až teď v roce. Byli jsme ze zoufalstvi na všech možných testech, vše negativní. Konečná diagnóza byla, že to tak prostě má. K neuvěření, ale je to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
4.8.20 21:16

Ačkoliv se to zdá divné, nam doktorka radila jak na prdíky, a vetsinou je to jen hladik. Malej se kroutil, rval, nespal, a kdyz jsme si zacli hlidat kolik ma papat, bylo po problemu. Jednoduchý výpočet - kila x 160 a vyjde ti dávka na den v ml. Příklad : 3,9 kg x 160 = 630ml za den. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3389
4.8.20 21:23

Nás tehdy zachránila vibrační kolébka/lehátko :palec: to byla opravdu jediná záchrana, jak se děti začly kroutit, tak stačilo na chvíli zapnout a to hned byly prdíky venku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1789
4.8.20 22:09

Zažila jsem a vyzkoušela všechno, co píšeš. Pomohlo vysadit Vigantol a změnit mléko na antikolikové (nebyly to prdíky, ale koliky)
A neboj, nejsi hysterická, kdo tohle zažil, ví, že to je očistec :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama