Přechod do nové práce

Anonymní
28.4.20 02:03

Přechod do nové práce

Ahojte, řeším problémovou situaci ohledně práce, poprvé v životě, tak mě napadlo, že byste mi mohli pomoci.
Pracovala jsem druhým rokem jako učitelka, práce mě bavila, vše bylo v pohodě. Bohužel se mi ale rozjelo psychiatrické onemocnění, se kterým jsem skončila půl roku na pracovní neschopnosti. Nyní jsem relativně v pořádku a prac. nesch. jsem dnes tedy ukončila. Vím ale, že dosavadní práci nebudu schopná na 100% vykonávat. Hledám nové zaměstnání, klidně mimo obor, důležité pro mě je, abych byla v psychické pohodě.
Otázka zní, jak vysvětlit zaměstnavateli mou výpověď? Neumím lhát ani mlžit. Smlouvu mám do konce června, za této situace nevím, zda budu ještě moci nastoupit a za jakých podmínek, případně jak podat výpověď taktním způsobem, aby pro obě strany byla výhodná? Máte s tímto někdo zkušenosti? Jsem docela nervózní.

Dávám svou první výpověď v životě, děkuju za pochopení a za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3064
28.4.20 02:16

Tak nepodepisuj uz novou smlouvou a nemusis davat vypoved. Když ji dáš zítra tak budeš mít výpověďni lhutu stejne do konce června. Jinak zamestnanec může dát výpověď bez udání důvodu. Ale rekla bych zamestnavateli, že ze zdravotních důvodů a víc bych to nerozvadela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4672
28.4.20 02:32

To je syndrom vyhoření holčičko a to je velmi nebezpečné. Upaluj, jako by ti hořelo za patami, nebo skončíš na psychiatrii, přímo v léčebně v Bohnicích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2357
28.4.20 02:37
@Božislava píše:
To je syndrom vyhoření holčičko a to je velmi nebezpečné. Upaluj, jako by ti hořelo za patami, nebo skončíš na psychiatrii, přímo v léčebně v Bohnicích.

Syndrom vyhoření po roce a půl?
Pro zakl.: Jdi pracovat jako asistentka pedagoga. Můžeš pracovat na poloviční úvazek, domů jdeš s čistou hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4672
28.4.20 02:40
@sloninka píše:
Pro zakl.: Jdi pracovat jako asistentka pedagoga. Můžeš pracovat na poloviční úvazek, domů jdeš s čistou hlavou.

To ať se vyjádří zakladatelka. možná, je to trochu brzo, co já vím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9539
28.4.20 05:26
@sloninka píše:

Může být i takhle brzo, zkrátka se vyčerpala, pro tu práci se nemusí hodit.
Zároveň může jít o něco úplně jiného.
V tomto případě třeba úplně opustit školství není úplně od věci.
Pozice AP nebo vychovatelky není špatný nápad za předpokladů, že tu práci máš, zakladatelko, aspoň trochu ráda?

Pokud mas smlouvu do konce června, řekni řediteli, že končíš. A řekni mu to hned, ať může hledat náhradu. A nemusíš nic sepisovat, nic podepisovat.
Pokud bys chtěla na stávající škole pokračovat v jiné pozici, narovinu bych si s ředitelem promluvila

Příspěvek upraven 28.04.20 v 07:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29464
28.4.20 06:56

Nemusí to být syndrom vyhoření, jasně psala, že se jí rozjelo psychiatrické onemocnění, tak asi byla nekde vysetrena a diagnostikovana. Pokud má někdo sklony k těmto poruchám, stres je živnou půdou k jejich propuknuti. Co se týče AP, není tak úplně pravda, že by domů chodila s čistou hlavou. I asistenti si připravují materiál pro svoje děti, komunikují s rodiči. Navíc prostředí školy se nemění. Pokud jí nedělá dobře hluk, o přestávkách a před jídelnou často nejde slyšet vlastního slova, těžko jí změna pozice pomůže :nevim:

Osobně bych to nijak nerozmazavala, protože bych se bála, že by mi sdělení této důvěrné informace mohlo do budoucna uškodit. Zvlášť někde na malomeste. Pokud bych ale skutečně chtěla zustat ve škole na pozici asistentky, řekla bych to, svedla na zdravotní důvody

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20175
28.4.20 07:10

Smlouvu neprodluzuj a je to. :nevim:
Kdyby se v tom nekdo chtel stourat, tak proste zdravotni duvody, dal to nerozvadet.
Proc te doktor nenechal jeste do konce cervna na neschopence?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.4.20 12:48

Děkuju vám za odpovědi. Ve školství pokračovat nechci, je to sice moc pěkná práce, ale není pro mě. Nemám na to a obávám se, že by se onemocnění mohlo vracet. Do práce jsem navíc dojížděla skoro sto kilometrů, nebylo to ideální. Výpověď je nutná, jen hledám správnou formu, jak ji podat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.4.20 12:58
@JancaS84 píše:
Tak nepodepisuj uz novou smlouvou a nemusis davat vypoved. Když ji dáš zítra tak budeš mít výpověďni lhutu stejne do konce června. Jinak zamestnanec může dát výpověď bez udání důvodu. Ale rekla bych zamestnavateli, že ze zdravotních důvodů a víc bych to nerozvadela.

Mám obavu, jak vlastně zaměstnavateli podat zprávu- tak mě tady po půl roce máte, ale jen na dva měsíce, končím. Je to taková zvláštní situace, obávám se taky, zda mi nemůže dát výpověď ze dne na den, třeba už stihli najít náhradu, nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama