Přechod na UM - vůbec nechce

870
12.8.20 09:10

Přechod na UM - vůbec nechce

Ahoj holky,
syn bude mít 8 měsíců, plně kojen do 4.mesice, teď uz příkrmy, ty úplně v pohodě, vse mu chutná, sní toho dost. Už přes měsíc sám od sebe omezuje kojení, nejprve nechtěl vůbec pres den, teď uz si dá jen minimum na večer a jednou v noci, pres den zcela výjimečně, většinou na udujdani. Určitě má nedostatek mléka, tím, že uz moc nekojim, mléka mám málo, ale maly nechce vůbec UM, vůbec. Zkoušela jsem Nutrilon, HiPP, Sunar a nic, cucne a plive.
Jak ho to naučit? Vždyť mlíko prece potrebuje?! Jinak tekutin vypije za den cca 250ml-500ml + v příkrmech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13416
12.8.20 09:12
@villa píše:
Ahoj holky,
syn bude mít 8 měsíců, plně kojen do 4.mesice, teď uz příkrmy, ty úplně v pohodě, vse mu chutná, sní toho dost. Už přes měsíc sám od sebe omezuje kojení, nejprve nechtěl vůbec pres den, teď uz si dá jen minimum na večer a jednou v noci, pres den zcela výjimečně, většinou na udujdani. Určitě má nedostatek mléka, tím, že uz moc nekojim, mléka mám málo, ale maly nechce vůbec UM, vůbec. Zkoušela jsem Nutrilon, HiPP, Sunar a nic, cucne a plive.
Jak ho to naučit? Vždyť mlíko prece potrebuje?! Jinak tekutin vypije za den cca 250ml-500ml + v příkrmech.

Vůbec bych se tím netrápila, 500ml mléka plus semtam kojení bohatě stačí. Máš-li obavy, nahraď jeden třeba ovocný příkrm nějakou mléčnou kaší, můžeš pomalu už jogurty, sýry atd. Syn to měl podobné, sám tak nějak přestal o kojení jevit zájem kolem 8m, a i když UM akceptoval, měl ho jen před spaním a ráno po probuzení, čili nějakých 400ml max.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
12.8.20 09:15

@unuděná jenže on vypije meho mleka jen trošičku, mozna tak deci? A tekutiny pije vodu, žádné mliko, kaši ma cca 150ml každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13416
12.8.20 09:22
@villa píše:
@unuděná jenže on vypije meho mleka jen trošičku, mozna tak deci? A tekutiny pije vodu, žádné mliko, kaši ma cca 150ml každý den.

A jak víš, kolik vypije MM? :think: Aha, ty tekutiny jsem nepochopila. No tak zařaď ještě jeden mléčný příkrm-třeba ten jogurt. Nebo mu můžeš UM míchat do příkrmů (ala omáčka-do zeleniny, nebo bramborová kaše, případně banán s UM, broskev+piškot+UM). No a koj dál, pokud tě to vyloženě neomezuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5005
12.8.20 09:25

Mě dcera UM taky nikdy nechtěla. Pokud zaradis víc mléčných výrobků dopoledne kasi, jogurt a nějaký to kojení tak to stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
12.8.20 09:27

@unuděná kojení me neomezuje, stejně jsem s prckem nonstop, jenze on uz prostě nechce, ale je to chytrolin, nechává si zadní vrátka, někdy proste jen dujda a nic nepolyka. A většinou uz nechce tak, ze od prsa utíká a přetáčí se na brisko. Sice nevim kolik toho vypije, ale za tu malou chvilku, co je přisátý určitě vic nez decku neda, i ta decka je možná zázrak. Jogurt dávám, ten sní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13416
12.8.20 09:30
@villa píše:
@unuděná kojení me neomezuje, stejně jsem s prckem nonstop, jenze on uz prostě nechce, ale je to chytrolin, nechává si zadní vrátka, někdy proste jen dujda a nic nepolyka. A většinou uz nechce tak, ze od prsa utíká a přetáčí se na brisko. Sice nevim kolik toho vypije, ale za tu malou chvilku, co je přisátý určitě vic nez decku neda, i ta decka je možná zázrak. Jogurt dávám, ten sní.

No tak vidíš - jestli má denně jogurt, kaši a ještě malé kojení, tak mu to určitě stačí. Já v tomto věku kojila v podstatě už jen v takovém tom polospánku večer a eventuelně jednou v noci. Ale já byla ráda za ukončení kojení, tak jsem to moc nehrotila, ale vím, že spousta holek má zkušenost, že tohle přechodné období pak nahradí zase touhla po mléku od mámy, takže záleží jen na tobě.
Taky máš možnost své mléko odsávat/odstříkávat a dávat mu ho do příkrmů. UM není vůbec třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6137
12.8.20 09:35

Tak přidejte trochu UM do jídla. Třeba když mu uvaříte zeleninu tak do ní dejte trochu prášku UM až jídlo dostatečně vystydne. Jinak já od roka dávala čerstvé plnotučné mléko a do vaření pro děti jsem ho začala dávat od 9.měsíce. Já měla sice obě děti na UM ale od začátku příkrmů mi oba občas vypili jednu láhev před spaním nebo jednu ráno jinak UM odmítali. Tak jsem jim ten vápník nějak dát musela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
12.8.20 10:17
@villa píše:
Ahoj holky,

8 měsíční mimino je schopné se plně nakojit během chviličky. Nemůžeš podle toho odhadovat množství.
Být tebou, nabízím prso, a to i v noci. Když se kojí a tobě to nevadí, vůbec nemá smysl nahrazovat UM. Ještě je malinký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
12.8.20 10:20

Naše deti (kojene do 13 a 19 měsíců) taky UM nechtěly. Jedly spoustu bílého jogurtu, snad to stačilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45233
12.8.20 11:51

Kluk UM taky nechtěl. Vzal ho na milost až když jsem do něj přidala trochu instatnní ochucené kaše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama