Precitlivela u dcery

Anonymní
2.4.21 21:00

Precitlivela u dcery

Nejak nevim co se sebou. Jako mala jsem nemela detstvi nic moc a moje pocity z detstvi prenasim na dceru. Napr. Pritel ji vynada, nebo spis ji durazneji rekne at se jde najist kdyz me neposlechne na popaty. A hned se ve me spusti pocity jako bych byla na jejim miste ja. Vidim tu holcicku kterou ji to mrzi a mysli si ze ji nikdo nema rad, je hrozne nestastna. A mam hroznou chut se ji zastat a ujistit ze ji mame radi ale neudelam to protoze vim ze to je muj vnitrni boj. Nejak nevim co s tim. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
57
2.4.21 21:28

Chápu Vás a myslím, že ten pocit jen tak neprejde. Je to normální, že my ženy jsme více empatičtejsi (samozřejmě, že i muži jsou) a je naprosto logické, že je vám trochu líto té dcery, váš mateřský pud vás nutí to dítě chránit, ale taky je potřeba si uvědomit, že je třeba občas zvýšit hlas (kor když vás na popáté neposlechne) nebo Vám preroste přes hlavu a bude s Vámi houpat. A je potřeba aby jste si i vy dokázala před ní dupnout a důrazně ji napomenout a vymezit mantynely. Ona Vám za to v budoucnu bude vděčná, jak jste ji skvěle vychovala, a že nemohla vše, co chtěla. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 21:37

@Luckandlove ja treba nemam problem ji vynadat kdyz neposlechne, ale u druhych to nedavam, citim hned uzkost, jako by nadavali me. Ja vim ze ji nemuzi chranit ve vsechm situacich kdyz si to jeste treba zaslouzi, a nekdy jsem na pritele nastvana a rikam mu porad ze resi blbosti, ale asi ne, protoze se to bude nabalovat. Asi potrebuji slyset ze je to normalni, kdyz dite neposloucha, ze je potreba zvisit ten hlas.

• Citovat
  • Nahlásit
161
2.4.21 21:58

Asi to nebude až tak neobvyklé. Já nemám problém zvýšit hlas a trvat na něčem, ale špatně to snáším od jejího tatínka. A on to má stejně, nemá problém vychovávat, ale taky má tendence konejšit, když jsem ta přísná já. Naštěstí si to uvědomujeme a stojíme ve výchově při sobě, takže to u nás zatím nevypadá jako v blázinci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 22:04

@Hanka Adamov takze jsem normalni? :D ale vim ze je dulezite stat pri sobe, protoze vim ze dva rozdilne styly vychovy proste nefungujou. A je pravda ze u neho ma vetsi respekt, ale zase za mnou prijde a sveri se kdyz neco provede.

• Citovat
  • Nahlásit
161
2.4.21 22:10
@Anonymní píše:
@Hanka Adamov takze jsem normalni? :D ale vim ze je dulezite stat pri sobe, protoze vim ze dva rozdilne styly vychovy proste nefungujou. A je pravda ze u neho ma vetsi respekt, ale zase za mnou prijde a sveri se kdyz neco provede.

Normální už v dnešní době není nikdo :mrgreen: Hlavní je, aby dcera na Tobě ten vnitřní boj neviděla, protože děti jsou velmi chytré a brzo by toho dokázala využít ve svůj prospěch… Tzn. tatínek v obýváku něco zakáže, takže to jdeme zkusit ještě na maminku do kuchyně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
2.4.21 23:16

Taky to tak mám, ale nějak že tím netrápím. Kdo má mít pro dítě slabost a chtít ho chrániť, jestli ne máma? Jasně, dávám si pozor, abych manželovi nenarušovala výchovu, ale zase si nemyslím, že je tragédie, že malý ví, že máma je měkší - je to život, ne kniha o výchově. Takže být tebou, nestresuju se a nehledám příčiny ve vlastních traumatech. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat