Přecitlivělost na zvuky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.10.21 21:13

Přecitlivělost na zvuky

Zdravím, nevíte někdo jak se mám toho zbavit, posledních pár let, jsem začala být přecitlivělá na různé zvuky jako například, kašlání, mlaskání, prostě takové typy zvuku. Strašně mi to ale komplikuje život, prostě když jsem například u člověka, který furt dokola kašle, tak mě to rozčiluje, jsem z toho až agresivní. Třeba jsem vedle někoho kdo furt dělá nějaký otravný zvuky, tak mě to strašně vytáčí, musí prostě odejít pryč, protože jsem pak strašně nepříjemná. Strašně mě to rozčiluje. Je tady někdo kdo má podobný zkušenosti, a nevíte někdo jak se toho dá zbavit, nikdy předtím mi to nevadilo. Jak se dá toho zbavit, prosím nepište mi nikdo ať si vyhledám psychologa nebo něco takového.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36866
16.10.21 21:22

Zkus obrátit pozornost na něco jiného. Odejít pryč, pokud to jde, je dobré řešení. Než někoho mlátit nebo na něj řvát.

Já nesnáším chrápání (to asi skoro každý) a pak popotahování nudlí zpět. Agresivní z toho nejsem, jen mi to přijde prostě hrozně nepříjemné a nespala bych s někým, o kom vím, že zařezává. Nějaké hromadné noclehárny nejsou pro mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5308
16.10.21 21:29

Chápu Tě, zrovna kašel je velmi nepříjemný ostatní zvuky taky. Ach jo, často si říkám, že mám sníženou hladinu vnímání zvuků - ruchů. Ani raději nebudu psát, co vše mě dráždí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55228
16.10.21 21:30

Jo. Mám taky přecitlivělost na chrápání. Musím spát se špunty. Jiné řešení není. Naštěstí funguje.
Oddělené ložnice neuznávané ani jeden. Někomu tohle opatření vyhovuje, ale pro nás to není. Jsme moc kontaktní oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6509
16.10.21 21:37

Mlaskani a hlasite polykani nedavam. Jeste hltani je pro me strasne. Svagr ji jak prase, a kdyz se nahodou sejdeme u tchyne na obede, musi sedat co nejdale ode me.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36866
16.10.21 21:39

A taky je nepříjemný ten zvuk, který provází odstranění hlenu z krku. Takové to ehmehm. Nejde to napsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55228
16.10.21 21:40

Ještě srkání a šrotování brambůrek mi vadí. Někdo je opravdu jak to 🐷. Nebo funění při jídle.
Ale taktně mlčím. Tiše odcházím, abych je nezabila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7806
16.10.21 23:16

Už je to docela dlouho, co tu byla diskuze o těch protivných zvucích s neboj, ani zdaleka nejsme jediné. Bože, jak mi drásá nervy mlaskání, srkání, posmrkávání apod. Po těch zvucích ve mně všechno vře, až musím odejít. Tenkrát tam byly odkazy i na to, že se jedná o nějakou poruchu. Ale už nevím, jak se ta diskuze jmenuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3016
17.10.21 09:48

Taky to nesnasim. Jsem alergicka. Nejhorsi, ze mi to nejvic vadi u chlapa. U cizich o neco min. Mam na to averzi prisernou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat