Sobotní úklid - větší

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2671
16.10.21 08:04

Sobotní úklid - větší

Po delší době mám konečně volnější víkend, tak si říkám, že by si domácnost zasloužila větší úklid. Problém je, že při uklízení se udělá ( přechodně) ještě větší bordel a pak nějak síly najednou docházejí.
Zatím jen piju kafe a přemýšlím o tom, jestli jo nebo ne. :mrgreen:
Chystáte se taky někdo na podobnou velkou akci?
Z doma a si pamatuju, že se u nás právě větší úklid dělával v sobotu dopoledne, máte to někdo taky tak?
A z kterého konce začínáte? Aby to mělo logiku a navazovalo? Diskuze je spíš pro odlehčení ;), dík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
55277
16.10.21 08:13

Poskládala jsem před chvilkou sušičku. Věci dala do skříně. Celou noc táhnu vývar, půjdu dělat řízky a kaši asi. Děcka zatím spí. Až se nasnídají, jdou na akci kroužku. To mají na celý den.
V 6h. ráno přijel můj otec a dovezl zas dělníky. Jak každý víkend. Zrovna dělá jeden v kuchyni-obýváku špalety.
Maximálně dnes vysaju v podkroví, budu dál prát, sušit, skládat. Uklidíme víc, až zítra zas odjedou pryč. Práší, dělají binec.
Dnes je základ připravit jídlo a průběžně kafe.

Příspěvek upraven 16.10.21 v 08:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2671
16.10.21 08:17
@Kelsey píše:
Poskládala jsem před chvilkou sušičku. Věci dala do skříně. Celou noc táhnu vývar, půjdu dělat řízky a kaši asi. Děcka zatím spí. Až se nasbírají, jdou na akci kroužku. To mají na celý den.
V 6h. ráno přijel můj otec a dovezl zas dělníky. Jak každý víkend. Zrovna dělá jeden v kuchyni-obýváku špalety.
Maximálně dnes vysaju v podkroví, budu dál prát, sušit, skládat. Uklidíme víc, až zítra zas odjedou pryč. Práší, dělají binec.
Dnes je základ připravit jídlo a průběžně kafe.
Čekala jsem povzbuzení, ale svou aktivitou jsi mě totálně udolala. :mrgreen: :palec:
Dneska asi lenoším ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Altavista
16.10.21 08:18

Ne, uklízím průběžně. Vylezu z postele a zapnu roombu. Umyju okna v ložnici a půjdu umýt koupelny - záchody, umyvadla, vana, sprcháč a podlahy a to je vse přátelé.

• Citovat
  • Nahlásit
17947
16.10.21 08:19

Uklizime úterý a pátek, o víkendu nic nedělám. Větší úklid nedělám už roky, nikdy mě to nebavilo, když je něco potřeba udělat, tk to udělám. O víkendu se přes léto venujem max zahradě. To raději upeču a uvařím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55277
16.10.21 08:20
@Magical-eyes píše: Čekala jsem povzbuzení, ale svou aktivitou jsi mě totálně udolala. :mrgreen: :palec:
Dneska asi lenoším ;)

A to nechtěj vidět, jakou mám polní kuchyň v garáži :mrgreen:. Až přijde na pořádné uklízení, tak to bude jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6976
16.10.21 08:21

@Magical-eyes uvařím, vysaju, vytru, utru prach, umeju koupelnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39708

@Magical-eyes Jo, taky mě občas to uklízení posedne. Tak si udělám kafe, Sednu si, chvilku o tom přemýšlím a ono to zase přejde. Kašli na to, za chvíli jsou Vánoce, to se bude všude gruntovat, nedělej zbytečnou práci. Tohle radim i dceři a snaše. A obě to schválily, tak to asi nebude úplně blbé.

Příspěvek upraven 16.10.21 v 08:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5088
@Magical-eyes píše: Čekala jsem povzbuzení, ale svou aktivitou jsi mě totálně udolala. :mrgreen: :palec:
Dneska asi lenoším ;)
:mrgreen:
Myslím, že dobrá volba. Dnes má být sluníčko, lenošení a pěkná procházka odpoledne je lepší než se zničit u uklízení :)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
16.10.21 08:22

Ja treba zadne velke uklidy nepacham, bezny uklid delam v prubehu celeho tydne narazove, jak mi vyjde cas. Napriklad odpoledne vim, ze mam hodinku casu, tak utru prach a povysavam, dalsi den si udelam chvilku a vytru. A takove ty vetsi veci delam taky narazove, ale vzdy po jednom, protoze vyhlídka celodenniho uklidu by me znechutila natolik, ze bych to stejne nedodelala, jak jsi sama rekla, akorat se to rozvrta a pak sily dochazeji. Takze kdyz se mi nektery den chce, tak vyskladam a poutiram skrinky v kuchyni, pak treba za mesic umyju okna, pak pretridim jednu skrin a tak dale, ale vzdy je to jen jedna vec, nedavam si za cil, ze vygruntuju cely dum za jednu sobotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
16.10.21 08:25
@inkakřivák píše:
@Magical-eyes Jo, taky mě občas to uklízení posedne. Tak si udělám kafe, Sednu si, chvilku o tom přemýšlím a ono to zase přejde. Kašli na to, za chvíli jsou Vánoce, to se bude všude gruntovat, nedělej zbytečnou práci.

Tak vanocni/jarni/poutove a podobne velke uklidy jsem zrusila hned jak jsem se odstehovala do vlastniho. To jsem totiz vzdy nesnasela asi ze vseho nejvic a dodnes z toho mam traumata :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
16.10.21 08:34

Taky nad tím přemýšlím, máme dneska volno, tak čas by na to byl. Zatím jsem udělala palačinky k snídani, teď dopijim kafe, zvládla jsem u toho vyskladat myčku a dát prát prádlo. No a koukám na okna, chtělo by to umýt.
Ale nevím, jestli se mi chce. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2671
16.10.21 08:41
@inkakřivák píše:
@Magical-eyes Jo, taky mě občas to uklízení posedne. Tak si udělám kafe, Sednu si, chvilku o tom přemýšlím a ono to zase přejde. Kašli na to, za chvíli jsou Vánoce, to se bude všude gruntovat, nedělej zbytečnou práci. Tohle radim i dceři a snaše. A obě to schválily, tak to asi nebude úplně blbé.Příspěvek upraven 16.10.21 v 08:24

Dík za povzbuzení :mrgreen: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18809
16.10.21 08:43

Tyjo takovýhle diskuze když se usilově vyhýbám tomu, že musím důkladně vygruntovat kuchyň :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23575
16.10.21 08:46

Já to dělám po místnostech. Jednou za čas udělám v místnosti, která to potřebuje, velkej úklid. Ale zásadně jen tu jednu místnost, aby mě to nepřestalo bavit a ve všední den, nekazím si tím víkend.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat