Elektřina a plyn u koho?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2507
15.10.21 19:12

elektřina a plyn u koho ?

Potřebuje dodavatele elektřiny a plynu. U koho jste, kolik platíte atd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.10.21 19:17

Jsme u innogy, 2+1, v bytě jsme dva. Záloha na plyn (jen sporák) 160 Kč, záloha na elektřinu 700 Kč, vyúčtování vždycky vyjde +- 100 Kč.
Ale teď bude ta sazba jiná, než když jsme podepisovali smlouvu my.

• Citovat
  • Nahlásit
55277
15.10.21 19:24

Elektriku máme Eon. Plyn nevedeme vůbec.
Kolik platí jiní, taková informace tobě nepomůže, že každý má jinak velké bydlení. Jinak třídu u el. spotřebičů, jinak zateplené. Takže nejde srovnávat. My máme všude podlahové topení na 160 m2 ze 200m2 (ten zbytek je garáž, kde se netopí, ale strop v garáži je zateplený).
Tzn. máme nárok na snížený tarif, když topíme el. a máme větší odběr celkově doma. Letos máme místo původních 10 cm zateplení, které má 20cm (důvodem je zakrytí kastlu venkovních žaluzií, které si dáváme).
Běžně se platilo 4,5 tis. měsíčně a kolem 15 tis. každý rok vraceli. Příští rok se uvidí, kolik pocítíme zdražení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6559
15.10.21 19:36

Měli jsme v životě eon, innogy a hlavně čez.. Já fakt nejsem příznivec nedůvěryhodných překupníků, což se bohužel pro x tisíc domácností aktuálně potvrdilo…
mám apku čez-online, vše si tam řeším sama (zálohy, vyúčto, přeplatky), nikam nemusím volat, psát… ceny asi nic moc a bude hůř, ale co už no.. energie obecně půjdou brutálně nahoru.. jsou venku nové ceníky a kdo nemá fix (nám bude končit) - tak zapláče - včetně nás..
byt 3+1 s bojlerem na noční proud záloha 1200 stačí tak tak, chalupa s nejnižší sazbou a bojlerem (a sporákem, wi-fi, lednice, tv, mw) 1000 Kč a došel mi nedoplatek 6 litrů…
záleží jak ohříváte vodu, jak topíte a zda přítápíte (nám to zavinil hlavně loňský silvestr, pár dní jsme tam pouštěli střídavě přímotopy a to opravdu - ale OPRAVDU - nebylo moudré :lol: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2551
15.10.21 19:39

Informace, ze mam u e.onu nejakych 1700 za vysokej tarif a tisicovku za nizkej, je ti prdu. Ted je cena na burze jinde, musis se podivat do ceniku jednotlivych dodavatelu. Pokud mas byt a nejakou normalni spotrebu, troufam si rict, ze bude jedno, koho zvolis. Treba u elektrickeho vytapeni kvuli spotrebe to uz nejakou roli hrat bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26449
15.10.21 19:47

My jsme u ČEZu, ale kolik platim ti nic neřekne, zaprvé je každá domácnost jiná a zadruhé budeš mít jiné podmínky, než jsme měli my, když sme k nim šli :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
15.10.21 19:47
@smajlik345 píše:
Potřebuje dodavatele elektřiny a plynu. U koho jste, kolik platíte atd?

To ti je k prdu. Každej má cenu takovou, kterou si dokáže domluvit a kdy to uzavíral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2507
15.10.21 19:59

Já hlavně nikde neumím zjistit kdo z dodavatelů zůstal a kdo končí.
Protože mi nebereme přímo od Bohemia energy, ale od někoho kdo je pod nimi a tedy se jmenuji jinak. Upřímně jsem do dneška nevěděla, že pod Bohemia Energy patří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2551
15.10.21 20:06
@smajlik345 píše:
Já hlavně nikde neumím zjistit kdo z dodavatelů zůstal a kdo končí.
Protože mi nebereme přímo od Bohemia energy, ale od někoho kdo je pod nimi a tedy se jmenuji jinak. Upřímně jsem do dneška nevěděla, že pod Bohemia Energy patří

Kdo je tvuj DPI? Zustan u nej, na alternativni dodavatele kasli, ted je to moc velky risk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18815
15.10.21 20:15

Inogy a ČEZ, dlouhé roky, nikdy jsem nešla po nějakých nabídkách a ted se mi to zda se vyplatí. Ale kolik platíme ti stejne k ničemu nebude. Záleží na spoustě věcí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2507
15.10.21 20:22
@větvička1 píše:
Kdo je tvuj DPI? Zustan u nej, na alternativni dodavatele kasli, ted je to moc velky risk.

Měli jsme ČEZ před x lety jsme díky aukci, která se u nás konala šli k X Energie.
Upřímně jsme u nich byli dlouho, neměli jsme měsíčně velké zálohy a přesto nám vždy vraceli.
Plyn je pouze sporák, plynové topení se zrušilo.
Elektřinu jsme měli vždy i u čezu noční, denní proud. Topíme dřevem, máme zplynovací kotel. Takže spotřeba elektřiny nebyla nikdy velká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55277
15.10.21 20:26

Hlavně nepanikařit. To zas vyvolávají v lidech paniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3787
15.10.21 21:16

My vždy Eon. Nikdy jsme nic jiného neměli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4418
15.10.21 21:53

Mam inogy plyn 180 ( jen na vaření) ektrinu 800. Byt 3+1, 2 dospělí a 2 deti. Posledni 2 roky mi vraceli pár tisíc a mam čerstvě zafixovano na 3 roky, takže to naštěstí nemusím řešit. Horší je to s autem, které me živí a CNG vyletelo raketove nahoru :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat