Kde jste prodaly kočárek?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.10.21 13:17

Kde jste prodaly kočárek?

Prosím o radu, prodávám už půl roku kočárek. Původní cena byla 600kč, pak jsem snížila cenu na 500kč, 400kč, 300kč, 200kč… Nakonec jsem jej nabídla výměnou za nějakou čokoládu, nebo vlhčené ubrousky, ale ani tak jsem neuspěla. Inzeráty jsem smazala s tím, že jej daruji nějaké charitě, ale kočárek nikde nechcou 8o Měly jste taky takový problém prodat kočárek? Fotky jsem samozřejmě u inzerátu měla, kočárek focený čistý, venku na světle. Má malé estetické vady, ale nic, co je na první pohled vidět. Je to přesycením trhu, nebo lokalitou, nebo třeba špatným výběrem bazaru, kde jsem ho nabídla? Poradíte, kde prodat? Můj manžel si myslí, že problém je moc nízká cena, že pak to vypadá, je to šunt, ale zase když jsou tam inzeráty na kočárek „jako nový“ a ten nás má nějaký škrábanec a nové jsou tam za 1500kč, tak nevím, jak cenu nastavit. Určitě by ještě někomu dobře posloužit, už kvůli ekologickému dopadu si myslím, že by se věci měly používat, dokud fungují, tak nechci aby skončil na skládce, ale zatím všechny pokusy o prodej byly marné. Uvítám osobní zkušenost s prodejem z aktuální doby. Před třemi lety jsme prodávali dva kočárky a prodaly se bez problému, teď nic. Reakce tedy nějaké byly, ale vesměs na kolečka - v jakém stavu jsou duše kol a když jsem sdělila, že dosud byly v pořádku, ale samozřejmě nemohu zaručit, že se kolo hned po koupi nepíchne, tak už se ty zájemkyně neozvaly (3) a další dvě paní chtěly kočárek přivést 120-200km daleko, což jsem odmítla. Mám jen pech, nebo máte stejné zkušenosti? Prodaly jste nakonec? Kde?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7390
15.10.21 13:20

Bohuzel je to presycenim trhu. Nam se podarilo prodat kocarek asi po roce na facebookovem bazarku. Uz jsme v to nedoufali. Pani si ho brala, jako druhy kocar na zahradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
752
15.10.21 13:20

Na market place. Ležel tam asi 2 měsíce, ale prodal se, i přes vyšší cenu. Měl běžné známky opotřebení, starý 2 a čtvrt roku a prodal se za 2/3 původní ceny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9055
15.10.21 13:29

Taky si myslím, že je to nízkou cenou plus možná značkou - ale nevím, co jsi prodávala. Já jsem prodala kočárek na FB marketplace, po třech dětech, ale v krásném stavu a s velkou výbavou za 5000kč.
Na kočárek za 600kč bych vůbec nekoukala, i když kupuju oblečení z bazaru a vidím třeba tričko za 30kč, tak ten inzerát vůbec neotevřu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9425
15.10.21 13:30
@Anonymní píše:
Prosím o radu, prodávám už půl roku kočárek. Původní cena byla 600kč, pak jsem snížila cenu na 500kč, 400kč, 300kč, 200kč… Nakonec jsem jej nabídla výměnou za nějakou čokoládu, nebo vlhčené ubrousky, ale ani tak jsem neuspěla. Inzeráty jsem smazala s tím, že jej daruji nějaké charitě, ale kočárek nikde nechcou 8o Měly jste taky takový problém prodat kočárek? Fotky jsem samozřejmě u inzerátu měla, kočárek focený čistý, venku na světle. Má malé estetické vady, ale nic, co je na první pohled vidět. Je to přesycením trhu, nebo lokalitou, nebo třeba špatným výběrem bazaru, kde jsem ho nabídla? Poradíte, kde prodat? Můj manžel si myslí, že problém je moc nízká cena, že pak to vypadá, je to šunt, ale zase když jsou tam inzeráty na kočárek „jako nový“ a ten nás má nějaký škrábanec a nové jsou tam za 1500kč, tak nevím, jak cenu nastavit. Určitě by ještě někomu dobře posloužit, už kvůli ekologickému dopadu si myslím, že by se věci měly používat, dokud fungují, tak nechci aby skončil na skládce, ale zatím všechny pokusy o prodej byly marné. Uvítám osobní zkušenost s prodejem z aktuální doby. Před třemi lety jsme prodávali dva kočárky a prodaly se bez problému, teď nic. Reakce tedy nějaké byly, ale vesměs na kolečka - v jakém stavu jsou duše kol a když jsem sdělila, že dosud byly v pořádku, ale samozřejmě nemohu zaručit, že se kolo hned po koupi nepíchne, tak už se ty zájemkyně neozvaly (3) a další dvě paní chtěly kočárek přivést 120-200km daleko, což jsem odmítla. Mám jen pech, nebo máte stejné zkušenosti? Prodaly jste nakonec? Kde?

To záleží co je to za značku? Hodně by napověděla fotka, jak kočárek vypadá. Dívala jsem se na inzeráty na sbazar a ty ceny se značně liší. Přijde mi, že se nyní nabízí hodně starších kočárků. A člověku to musí stát za to pro něj někam dojet. Záleží podle mě hodně odkud jsi. Byla bych ochotná jet pro kočárek jednu cestu cca 80 km, tak to kde bydlíš je pro mnohé limitující. Ale aby nikdo nechtěl funkční čistý kočárek mně přijde, že si měla smůlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26163
15.10.21 13:32

Kočárků je hrozně, já třeba dala za odvoz a byl druhý den pryč, hodila jsem to na marketplace, ale byl to takový velký houpací kočár a měl plnou výbavu. Co prodáváš za kočár? Za tuhle cenu bych tipla tak nejakou starou ojetinu nebo rozhrkane golfky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
15.10.21 13:37

Já prodala kočárek kamarádce, která čekala mimčo - nějakou známou takto nemáš? No a nebo dát inzerát, že věnuješ kočárek za odvoz, ale zaměřit se na někoho z okolí. A nebo nechat u popelnic. Já cokoliv tam nechám, tak je do druhého dne pryč, lidi berou vše. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4499
15.10.21 13:41

No, my třeba kupovali kočárek z bazaru - obecně ze zásady raději kupuju věci z druhé ruky, než nové - ale právě jsme se dívali, aby to byl dobrý kočárek, a jestli ten tvůj stál původně 600 korun (neutekla ti tam náhodou jedna nula?) tak to nejspíš byl, s prominutím, šunt, už když byl nový. A u bazarového nechci šunt, šuntu stačí už to jedno dítě a může být na odpis, naopak u kočárku, který původně stál třeba 10k a víc, mám slušnou šanci, že bude pěkně sloužit i po více dětech.
Neříkám, že je vždy přímá úměra mezi cenou a kvalitou, ale nějaká korelace tam přeci jen bezesporu bude…

Takže si myslím, že kvalitní kočárky s patřičně poníženou cenou oproti novému se prodají, nekvalitní tak maximálně za odvoz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2499
15.10.21 13:44

@klamonožka cena původně nastavená prodejkyní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23474
15.10.21 13:45

Prodala jsem na marketplace asi do měsíce za třetinu původní ceny. Hodně záleží, co máš za značku. Máš pravdu, že věci by se měli používat dokud slouží, ale zrovna u kočárku nestojíš o to, aby ti upadlo kolo někde na polní cestě nebo aby ses otravovala s vrzajícím a rozhrkaným kočárem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 13:47

Je to Danny Sport Prestige, zelený. Nafukovací kola. Je to dvojkombinace bez autosedačky teda. Hluboká korba je jako nová, sporťák má nějaké škrábance, ale patenty a všecko je funkční. Na Market place jsem ho tedy nedávala, na Facebook nechodím, ale profil tam mám, tak bych mohla zkusit. Měla jsem ho na Bazoši a na Aukru. Je mi hloupé chtít za kočár, co už nevypadá jak nový, nějaké velké peníze, ale asi je pravda, že když ho dám s cenou 150kč, lidé si myslí, že je špatný, ani si nepřečtou popis, je to možné.

• Citovat
  • Nahlásit
4499
15.10.21 13:47
@JanaDaR píše:
@klamonožka cena původně nastavená prodejkyní.

Ajo, jsem trouba.

Tím pádem mi chybí informace, za kolik byl ten kočárek, když byl nový. Zbytek mého příspěvku zůstává v platnosti. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23474
15.10.21 13:52

Tak aukro je passe, tam snad ani nemá cenu prodávat. Celkem funguje buď market place nebo sbazar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4499
15.10.21 13:52
@Anonymní píše:
Je to Danny Sport Prestige, zelený. Nafukovací kola. Je to dvojkombinace bez autosedačky teda. Hluboká korba je jako nová, sporťák má nějaké škrábance, ale patenty a všecko je funkční. Na Market place jsem ho tedy nedávala, na Facebook nechodím, ale profil tam mám, tak bych mohla zkusit. Měla jsem ho na Bazoši a na Aukru. Je mi hloupé chtít za kočár, co už nevypadá jak nový, nějaké velké peníze, ale asi je pravda, že když ho dám s cenou 150kč, lidé si myslí, že je špatný, ani si nepřečtou popis, je to možné.

Doporučuju sbazar, tam mi vždycky přišlo těch inzerátů nejvíc, i se tam nejvíc točí. :think:

Ale je mi to teda divné. Jak dlouho ses ho pokoušela prodat? Nebyla jsi prostě jen málo trpělivá? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 13:55

@klamonožka 600kč byla cena, za kterou jsem jej zkoušela původně prodat. Nový stál 11800kč, rok výroby 2010.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat