30 let - co dál v životě?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.10.21 14:50

30 let co dál v životě

Bude mi 30 let a tak nějak sumíruji život a přemýšlím co dál např. co zažít, co se naučit - spíš co se dá naučit v dospělosti apod :mrgreen:
Jak jste to měli vy, když 29 let končilo a 30 začala? Pro mě to vždy bylo jen číslo, ale asi ta 30 je nějaká zvláštní, člověk hodnotí život apod..
Dětí a přítele ještě nemám, takže to je v plánu. Taky bych jsem se chtěla naučit, alespoň jeden cizí jazyk a začít řešit svůj život s psychoterapeutkou.

Prvních 20 let mi totiž přineslo ztrátu babičky a dalších 2 blízkých osob, které jsem měla ráda. Ale taky matku, která mě nesnášela a nesnáší, od 8 let kdy se o mě začala převážně starat (do té doby babička a otec) se taky mně chovala tak jak si zasloužím (její slova) - tedy urážky, bití vším co bylo po ruce a velmi ráda mi opakovala, že kdyby mě utopila nebo šla na potrat, který byl v plánu tak by se měla lépe.
Takže od těch 20 do teď si dávám život zpět dohromady, ale jde to ztěžka. Ale naučila jsem se řídit, objevují cizí země a udělala jsem si jeden kurz, který byl důležitý proto co mě baví, tak aspoň nějaké střípky
Omlouvám se beru to i za možnost se vypsat z toho všeho, docela to pomáhá

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6296
14.10.21 14:58

Hlavně už začít něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27853
14.10.21 15:01
@Zumpa píše:
Hlavně už začít něco dělat.

přesně, nebabrat se ublíženě v minulosti a začít žít a pracovat, ve 30 nejvyšší čas, možná už je i trochu pozdě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.21 15:09

Já jsem se rozhodla pro dítě, to byla takové zásadní změna, ke které mě ten věk nakopl. No člověk míní…nemám ho ani o několik let později, ale to je jedno, prostě jsem k tomu začala směřovat, že už je čas na rodinu. Asi je jedno, jestli je to o rok dřív nebo později, ale kolem té 30 by člověk podle mě měl mít práci, ve které má nějakou budoucnost a je stabilní, nejlépe mít stabilní vztah, i když to si vždycky nevybere, tak aspoň už hledat partnera do života, ne jen na zábavu, a tak nějak vědět co od života chce.

Taky jsem to neměla jednoduché, rodinné problémy se s člověkem tak trochu táhnou už pořád. Je jasné, že když má člověk blbý začátek, možnosti jsou horší než u někoho s neomezenou podporou rodičů, ale je potřeba si říct, co je reálné, a za tím jít, neplácat se od jednoho k druhému a pořád jenom něco zkoušet. Řízení je super (to já ještě nezvládla), jazyk - ať už jsi přihlášená v nějaké jazykovce :). K psychoterapii já se odhodlávám celý dospělý život, ale zatím jsem to neudělala. Mám teď v 35 manžela a tu stabilní práci.

• Citovat
  • Nahlásit
4028
14.10.21 15:12

Pro to učení jazyků po třicítce teda GL, budeš ho potřebovat. Dobře se naučit cizí jazyk v tomhle věku je pro průměrného člověka téměř nemožné. Taky zkouším ještě jeden - poměr energie a výsledku je příšerný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.21 15:16

@MrsNorris
Tak lepší se naučit aspoň trochu anglicky než neumět vůbec nijak. Ideální to není, ale cokoli lepší, než nic.

• Citovat
  • Nahlásit
27853
14.10.21 15:20
@Anonymní píše:
@MrsNorris
Tak lepší se naučit aspoň trochu anglicky než neumět vůbec nijak. Ideální to není, ale cokoli lepší, než nic.

no ani ne, když jsi v cizině a uplatníš tam pár frází v jejich jazyce, tak oni se pak domnívají, že opravdu umíš - a jak na tebe spustí plynulý proud řeči, jsi nahraná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.21 15:23

@stinga
Tak mě přijde lepší třeba pro uplatnění v práci umět si aspoň něco v cizím jazyce přečíst, umět se zorientovat na webu, v nějakém textu, i když nebudu plynule konverzovat na odborné téma, než vůbec nic. A i v té cizině, když teda neumím ze sebe vymáčknout ani slovo, tak si nepomůžu nijak. Z těch pár frází si třeba zvládnu zařídit aspoň něco.

• Citovat
  • Nahlásit
1311
14.10.21 15:45

Chápu, že jsi to měla v životě těžké, ale proč to až teď chceš řešit s psychoterapeutkou? Jasný, lepší později než vůbec, ale zbytečně se tím babráš fakt dlouho.

Jinak ty ses neučila jazyky na ZŠ, SŠ popřípadě učňáku? A co ti v tom doposud bránilo? Nebo jakou práci vykonáváš doteď?

Prostě musíš nakopnout vrtuli a začít fakt něco dělat. Trošku mi přijde, že vše posunuješ jak jen můžeš. :nevim: Ale to je pouze můj názor.
Samozřejmě ti přeji, aby se ti začlo pořádně dařit! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5590
14.10.21 15:53

Já řeším něco podobného, akorát mi bude 50, to je asi púlka života za sebou. Jsem necelé dva roky bez rodičů a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1359
14.10.21 17:47
@MrsNorris píše:
Pro to učení jazyků po třicítce teda GL, budeš ho potřebovat. Dobře se naučit cizí jazyk v tomhle věku je pro průměrného člověka téměř nemožné. Taky zkouším ještě jeden - poměr energie a výsledku je příšerný.

To je pověra. Naopak, zkušenější člověk už líp rozkóduje ty gramatické struktury (většina jazyků je bohudík logická, dokonce i čeština). Samozřejmě, pokud někdo za x-let školní docházky nepochytil ani jeden jazyk, tak to asi o něčem vypovídá, a takový člověk to bude mít asi těžké (ale ne těžší než by to měl v těch 10-15 letech). Já třeba ve škole měla jen dva, a na C-level jsem se dostala až na výšce, kde jsem si přibrala další (a u těch nových jsem ten C-level zvládla mnohem rychleji).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6296
14.10.21 18:51
@listento píše:
To je pověra. Naopak, zkušenější člověk už líp rozkóduje ty gramatické struktury (většina jazyků je bohudík logická, dokonce i čeština). Samozřejmě, pokud někdo za x-let školní docházky nepochytil ani jeden jazyk, tak to asi o něčem vypovídá, a takový člověk to bude mít asi těžké (ale ne těžší než by to měl v těch 10-15 letech). Já třeba ve škole měla jen dva, a na C-level jsem se dostala až na výšce, kde jsem si přibrala další (a u těch nových jsem ten C-level zvládla mnohem rychleji).

Aha, vývoj mozku je pověra. I stařecká demence, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4028
14.10.21 19:07
@listento píše:

Dva cizí jazyky jsem se naučila před třicítkou, o jeden se pokouším teď (pár let po) a ten rozdíl je markantní.

Myslím, že i v lingvistice resp. neuropsychologii je stále většinová podpora konceptu „kritického období“, kdy si průměrný člověk ještě dokáže osvojit jazyk dokonale, a následného období, kdy prostě to už mozek nedá.

Ale jsem otevřená možnostem, třeba jen hledám výmluvy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
15.10.21 05:16
@Anonymní píše:
Bude mi 30 let a tak nějak sumíruji život a přemýšlím co dál např. co zažít, co se naučit - spíš co se dá naučit v dospělosti apod :mrgreen:
Jak jste to měli vy, když 29 let končilo a 30 začala? Pro mě to vždy bylo jen číslo, ale asi ta 30 je nějaká zvláštní, člověk hodnotí život apod..
Dětí a přítele ještě nemám, takže to je v plánu. Taky bych jsem se chtěla naučit, alespoň jeden cizí jazyk a začít řešit svůj život s psychoterapeutkou.Prvních 20 let mi totiž přineslo ztrátu babičky a dalších 2 blízkých osob, které jsem měla ráda. Ale taky matku, která mě nesnášela a nesnáší, od 8 let kdy se o mě začala převážně starat (do té doby babička a otec) se taky mně chovala tak jak si zasloužím (její slova) - tedy urážky, bití vším co bylo po ruce a velmi ráda mi opakovala, že kdyby mě utopila nebo šla na potrat, který byl v plánu tak by se měla lépe.
Takže od těch 20 do teď si dávám život zpět dohromady, ale jde to ztěžka. Ale naučila jsem se řídit, objevují cizí země a udělala jsem si jeden kurz, který byl důležitý proto co mě baví, tak aspoň nějaké střípky
Omlouvám se beru to i za možnost se vypsat z toho všeho, docela to pomáhá

Takže mezi 20-30 rokem jsi stihla se dát dohromady, naučila si řídit, udělala si jeden kurz a objevuješ cizí země. Bravo. To dost lidí stihne za půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
15.10.21 08:08

Moc nechápu ty ironické komentáře, myslím, že zakladatelka chtěla spíše inspiraci a ne poslouchat, jak toho ve svém věku málo dokázala. :?
Jinak jsme stejně staré, také je mi 29, ale tedy jsem vdaná a mám dvě děti (7let a 7 měsíců). Pro inspiraci, nedělala jsem žádné kurzy ani jsem neprocestovala kus světa, ale například jsem si našla fajn práci (doufám na celý život), vystudovala jsem dálkové vysokou školu, provozuji turismus po Čechách, hrozně ráda vařím a peču, takže se tomu aktivně věnuji (vymýšlím recepty a zapisuji je pro další generaci :lol: ). Také miluju knihy, takže hodně čtu, zapojuji se i do čtenářských výzev, takže objevuji i témata, po kterých bych normálně nesáhla a rozšiřuji si tak obzory. Nic jiného mě takhle spatra nenapadá, ale to bude dobrý - jsi Mladá a máš většinu života před sebou!!! Držím palce, také jsem to neměla v dětství lehké.

Jo teď mě ještě napadlo, mám ráda adrenalin, zatím jsem tedy zvládla jen bungee-jumping, ale jako zážitek na celý život, skvělé!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat