Před těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kami13
Povídálka 14 příspěvků 14.01.18 22:16
Před těhotenství

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak moc jste řešili dobu před plánovaným otěhotněním? :kytka:

Omezovali jste se ve stravě, začali jste si udržovat kondičku? Vyměnili jste kosmetické komerční produkty za přirozenou krásu, nebo přírodní alternativu? Brali jste při plánování femibion a podobné vitamíny pro těhotné? Alkohol a kouření - to je jasné.
Snažím se pročistit, připravit miminku příjemné prostředí, kde se bude vyvíjet, ale zároveň se tím nestresovat.

Jsem po potratu ve vyšším stádiu těhu, tak nechci nic zanedbat, na vše se připravit, ale zároveň si říkám, že to možná moc hrotím a že jsou maminky, co to tak neřeší a dětičky mají zdravé :-)

:mavam: :*

Reklama

Reakce:

lentilka248
Kelišová 6413 příspěvků 1 inzerát 14.01.18 22:26

@kami13 ale jo, jedla jsem listovku, nepila, jedla zdravé, snažila se přibrat, kosmetiku používám spíš z lékárny, tak jsem neměnila.. Trvalo to asi 9m..u dalších děti jsem nic speciálního nepodnikala, těhotenské vitamíny jim tam nějak průběžně, jsem těhotná kojící nebo obojí už přes 4 roky.. Držím pěsti!

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 14.01.18 22:31

Při prvním těhu jsem to neřešila, narodila se zdravá holčička :srdce: Pak jsem po 2,5 letech znovu otěhotněla, ale potratila v 7tt. Po potratu jsem to už nenechala náhodě, začala pít kontryhel, po dopití kontryhelu jsem měsíc brala nosifol a od potratu jsem zobala kyselinu listovou. Otěhotněla jsem asi tři měsíce po potratu a jenom zobala kyselinu listovou, pak na základě vyšetření krve, už ve vyšším tt jsem brala železo. A taky jsem dost dlouho brala utrogestan, nejdříve před otěhotněním na srovnání cyklu, pak před potratem, abych zastavila krvácení, pak zase na srovnání cyklu a pak zase na zastavení špinění v těhu. Naštěstí to dopadlo dobře, mám zdravého chlapečka :srdce: :mrgreen:

sabinka098
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 14.01.18 22:49

Ahoj prvni tyden zkousim kontryhel caj tak sem zvedava jestli zabere.

Petruna21
Echt Kelišová 9783 příspěvků 14.01.18 22:57

V jídle sem se nehlidala jedla jsem vše :) užívala jsem Femibion a pila kontryhelovy čaj jinak nic :)

beruska9
Extra třída :D 10504 příspěvků 14.01.18 23:00

Pred prvnim jsem nasadila listovku, jinak o zlepsovani stravy jsem se snazila uz dlouhodobe predtim. Vyhodila jsem jeden krem na akne, na kterem bylo vyslovene napsane, ze neni vhodny pro tehotne, jinak jsem pokracovala stejne. Nekourila jsem nikdy, sklenku vina jsem si klidna dala.
Druhe prislo trochu necekane, takze jsem nic specialniho nedelala, ale je pravda, ze mezicasem jsem dost presla na prirodnejsi kosmetiku, i jim myslim docela dobre (I kdyz rezervy jeste jsou)…tak jsem jen rychle zacala brat tu listovku…

Ivett111
Nováček 2 příspěvky 14.01.18 23:27
Ukončení kojení

Ahoj holky holčička má 18 měsíců a cca 2 měsíce už kojime jen ráno po probuzení.. přes den nemá potřebu nevyžaduje to..proto si pohravam s myšlenkou jestli už není čas odstavit úplně. Na jednu stranu bych to uvítala ale na druhou mám výčitky že ji to chci vzít…otázka zní kdy jste ukončili vy?

Mgree
Kecalka 438 příspěvků 14.01.18 23:34

@Ivett111 Jo to si taky říkám, kdy je načase. Já mám roční a taky vyžaduje kojení hlavně ráno a večer před spaním a v noci 2× (Chtěla jsem jí dát jen čajík a neprošlo). Taky mně budou zajímat názory holek. Jestli je to jen po probuzení, tak bych jí to mléko neodpírala.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 14.01.18 23:52

@Ivett111 Hmmm, dcera se tak nějak sama odstavila asi 14 dnů před druhými narozeninami. Kojila jsem ji taky jen ráno a večer. Párkrát zapomněla na večerní kojení, tak jsem nenabídla a postupně přestala, pak občas zaspala ranní kojení, tak jsem dala rovnou snídani a taky už kojení nenabízela. Prostě nenásilný odstavení. Zato teď mám 18 měsíčního závisláka a to nevím, nevím. Zatím se dožaduje kojení večer ve 8, pak se budí asi 3× během noci. Ráno se snažím ho kojit naposledy kolem 7 hodiny, než vstáváme s dcerou do školky, protože pak dostává v 9 hodin jogurt a pak už jede normální strava. Ještě nedávno se dožadoval kojení v 6 večer a pak milostivě slupnul večeři. Tak to jsem už naštěstí odbourala :nevim:

kami13
Povídálka 14 příspěvků 15.01.18 07:00

@Ivett111 Ivet, nic proti, ale zkus založit své téma, nebo se drž tohoto tématu ;) :hug:

Ivett111
Nováček 2 příspěvky 15.01.18 14:54

Omlouvám se kami13 ja žila v domnění že jsem založila svoje tema :zed:

Vaal
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 1 inzerát 15.01.18 17:36

@kami13 já jsem brala kyselinu listovou asi půl roku předtím než jsme se začali snažit, nic jinýho jsem neřešila :-)

kami13
Povídálka 14 příspěvků 15.01.18 18:06

@Ivett111 V poho, proto to píši :* :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 19:14

Ahoj Potřebovala bych znat vás názor. Je mi 17 let a mám nepravidelnou menstruaci, dostala jsem to na konci listopadu a pak hned 9-10 prosince a 22. Prosince jsme s přítelem měli sex a furt nepřišla menstruace a já si dělala 15. ledna test a vyšlo negativní a já nvm jestli to muže být pravda, protože se má test dělat po vynechání, ale jelikož to mám nepravidelně, tak jsem čekala co nejdéle od sexu.

kami13
Povídálka 14 příspěvků 17.01.18 16:27

Být tebou, zajdu na gyndu, za to nic nedáš. Test může být negativní a ty těhotná mimoděložně, což nikomu nepřeji, ale jdi se nechat raději prohlídnout ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o poměru s Hádkem: Mým bytem prošlo mnoho mužů!

Stojí za rozpadem manželství Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance zpěvaččiny... číst dále >

„Snažilka“ Schneiderová si neklade nízké cíle: V Tváři chce pokořit Ozzyho!

Herečka Jitka Schneiderová (45) miluje výzvy! A když jsou navíc televizní a v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama