Předání dětí druhému rodiči v době karantény

Anonymní
20.3.20 14:51

Předání děti a koronavirus

Ahoj všem, chtěla bych se jen zeptat. Jak to máte teď s předáním děti (dítěte) k druhému rodiči teď v době karantény a všeho co se děje??? Jedete v běžném režimu nebo?? Díky všem za názory…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9755
20.3.20 14:53

Už taky jedna diskuze na toto téma je. A ano, jedu v běžném režimu. Máme střídavku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29037
20.3.20 14:54

Už tu jedna taková diskuze byla založena před pár dny. Vláda nepozastavila platnost rozsudku ohledne péče o děti. Jste povinni si dítě předávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14946
20.3.20 15:00

Ano jedeme normalne dal, dokud sme vsichni zdraví (nebo aspoň dokud teda nekdo nema nejake příznaky, ted uz člověk neví dne ani hodiny)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2422
20.3.20 15:10

Nakonec jsme se dohodli a dítě nepředáváme. Otec je z rizikové oblasti a z rizikového oboru a u nás v okrese zatím nic. Trochu byl kravál, ale nakonec respektoval přání dítěte i moje. Jsou v kontaktu přes whataup každý den tak hodinu, učí se spolu angličtinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
20.3.20 15:12

A u nas treba to je jinak. Dohodli jsme de ze po dobu karanteny budou deti u me, mam je v plne peci a otec jednou za 14 dni ale ted jsem navrhla ze to proste bude takhle. Mam male mimino, ziju jeste se starsima rodicema a on chodi do prace a netusim co by kde mohl pritahnout. On s tim souhlasil-byt mel kecy ale na podstatne pristoupil. Ovsem soucasti dohody je i to ze az to pomine tak se budu snazit mu usly cas vynahradit pokud to pujde. Blby je ze deti k nemu nechteji, nejlepe vubec takze az nastane ze tam maji byt casteji jako nahrada tak se myslim picnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.20 15:16

Prosím zachovat anonym-nechci spojovat s nickem

Dcerka má deset, s jejím tatínkem máme střídavku. Dcera se vyjádřila, že teď chce být jen u mě a její táta to zatím respektuje. Volají si každý den a zatím k němu nechce. Já jsem ráda, že mám takto větší přehled o jejím zdraví, až bude líp, může být u něj jak bude chtít dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
20.3.20 15:33

@Khalesi Soud by v tomhle případě nepomohl? Je to přece na dětech jestli chtějí být u otce… Ne na rodičích 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.20 15:34

My měli kluka asi týden, aby maminka nemusela čerpat OCR (jsme doma, HO). Po vyhlášení karantény jsme se dohodli, že maminka půjde na OCR a vezme si kluka k sobě. Zatím to je tak, že bude u něj a my si ho vezmeme, až se vše uklidní (třeba na delší dobu o prázdninách). Ale je to na dohodě. Kdyby domluva nebyla možná, tak se jede dle rozsudku.

• Nahlásit
  • Citovat
18284
20.3.20 15:44
@Anonymní píše:
Ahoj všem, chtěla bych se jen zeptat. Jak to máte teď s předáním děti (dítěte) k druhému rodiči teď v době karantény a všeho co se děje??? Jedete v běžném režimu nebo?? Díky všem za názory…

Ne, je karantena, tudíž se žádné předávání nekoná. Jsme oba rozumný a čím min pendlovani, tím lip pro všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13048
20.3.20 16:31

Nejedeme, jedeme v nouzovém režimu.. než jdu do práce, vyzvedne si otec dítě, než jde do práce on, předá ho svým rodičům ve stejném domě, když přijdu z práce rodiče mi dítě zase přivezou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
20.3.20 18:55

@Koroptev12 spis nepomohl. Detem je 9 a 5 a jejich otec ted, kdyz je po bitve dela generala. Nikdy zajem nebyl, deti k nemu vztah nemaji ale on jede podle rozsudku. Proste sup a jedou. A nezajima ze se jim nechce. A u soudu…alimenty plati, k nim se chova vicemene hezky(je to de.bil tak tim ovlivneno) zazrmi maji, najist dostanou. Obleceni atd. Proste ten zaklad pro urady tam je, a deti se jeste nikdo ptat nebude ches nechces. To myslim az nekdy v 11. Zatim je to takova patova situace.

Vdavala sem se mlada a uuuplne blba, byla to velika chyba. Ted to odnasi chudaci deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58575
20.3.20 19:54
@Jana206 píše:
Už tu jedna taková diskuze byla založena před pár dny. Vláda nepozastavila platnost rozsudku ohledne péče o děti. Jste povinni si dítě předávat.

No, jak se to vezme. naše ex odmítla předat. OSPODnice jí to posvětila a řekla, že mají nějaké instrukce a maj si telefonovat. :roll:
Hele, já bych řekla, že to přesně ilustruje ochotu předávat děti a pěstovat vztah s otcem. Kdo měl problém dřív, tak korona je skvělá příležitost, jak ho odstřihnout na pár měsíců

ZAkladatelko, my předáváme jinak. Ale my máme společnou péči, jedeme dost na pank a teď je to ještě větší binec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.20 21:22

Zkoušela jsem s otcem dětí domluvit, ale řekl, že prostě chce, takže to je tak, že jedeme klasicky podle rozsudku. Má rozšířený styk s dětmi a i když byly nemocné, tak trval na předávání.
Mně třeba taky štve, že nemůžu být s přítelem, ale snažím se minimalizovat kontakty. Za to ex se chová nezodpovědně a prohlásil, že nebude poslouchat nějaký doporučení vlády. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
25.3.20 17:46

Tady je naprosto přesně vidět jak to je. Když rodičům jde o zdraví všech…tak se v klidu domluví, že teď je přednější to zdraví…Několikrát za den si zavolají na skype Whats App… Magoři budou dělat zle jen aby zase dělili problémy, vyhrožují soudy, se pisují stížnosti a některé blb… je v tom ještě podporují „snaží se děti odstřihnout“. Virus není ani soudce, ani právník ani nic jiného a opravdu neřeší, kdo je příbuzný a kdo ne…Je třeba omezit kontakty na nutné miminum. Nezbytné je to co nelze nahradit jinak nebo zrušiz! A když někdo nechápe, že to, že si dítě s druhým rodičem pár týdnu bude povídat na Skypu místo ho vidět osobně…nebo sním půjde místo 2 hodin u něj na půl hodiny na kolo…a tvrdí, že tím se dítě odcizí…tak jde jen o ego a naschvály. Až bude mít dítě jednoho rodiče v nemocnici na ventolátoru a půjde mu o život…tak to jistě pro něj žádná újma nebude, že? le bohužel to už nikoho nezajím, to se svede na cokoli jiného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama