Předávkování Nurofen čípky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 03.01.10 00:42
Předávkování Nurofen čípky

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, snažila jsem se mému dvuletému chlapečkovi aplikovat Nurofen čípek, pořád vyjížděl a nevím kolik se mi rozpustilo v ruce a kolik v prdélce. Nechala jsem malého hlídat babičkou, že asi bude třeba ještě jeden čípek, ale že se podívám do letáku. Ona byla aktivní a další mu tam strčila, teď se bojím, co se bude dít.

Reakce:
zuzan
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 03.01.10 01:04

já myslím že se nemáš čeho bát dvěma by se nepředávkoval a krom toho píšeš jestli se nemýlím že mu jsou dva je velkej ničeho se neboj a neplaš příště dávejte pozor. Není lepší sirup v jeho věku.
 ZUZAN

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 03.01.10 01:14

Kolem 18 jsem mu dala Ibalgin a ten mi v pohodě spapal a šel spát, ale olem 22 hod. se probudil a zas hycoval. Chtěla jsem mu dát Panadol sirup, ale z toho ho natáhlo a vyblinkal. A tak kolem půlnoci dostal ty čípky.

isand
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 03.01.10 09:47

Mně dr. i v lékárně říkali, že se nurofen nedá předávkovat. Ptala jsem se na to, protože Terka ho většinou do 15 min vyprdí. Prý můžu dát další, když je to do půl hodiny. Ale paralenové se opakovaně dávat nemají, tam hrozí poškození ledvin.

lamponila
Nováček 4 příspěvky 3 inzeráty 14.03.18 17:23
předávkování Nurofen sirupem

Ahoj, přídávám moji nedávnou zkušenost, kdy jsem v noci plačícímu ročnímu synovi s lehkou teplotou - problémy od růstu zubů, podala omylem po 4 hodinách (od poslední dávky Nurofen sirupu) namísto Panadol sirupu (ten lze při bolestech a teplotě kombinovat s Nurofen sirupem) znovu Nurofen sirup a to v nepoměrně vysoké dávce 6 ml (namísto 2,5 ml)!!!…spletla jsem si prostě sirupy, které stály vedle sebe. Okamžitě poté jsem to zjistila, ale dítě už to zapíjelo mlíkem, tak jsem volala na pohotovost, přepojili mne na toxikologické oddělení a tam mne strašně milá paní doktorka uklidinila, že se dítě Nurofenem nemůže vlastně předávkovat. Nechci tím nikoho nabádat ke zvýšenému dávkování, ale jen vás uklidnit, že když podáte občas čaštěji a ve větší dávce, dítěti se nemůže nic stát.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 14.03.18 18:05

No, tak to nevím, paracetamol ve vysoké dávce je smrtelný. Jak velká dávka to je nevím. Mám pocit, že v nurofenu je, ne?

Ale na toxikologii tomu asi rozumí :nevim:

iiiv
Extra třída :D 10982 příspěvků 14.03.18 18:12
@radkka píše:
No, tak to nevím, paracetamol ve vysoké dávce je smrtelný. Jak velká dávka to je nevím. Mám pocit, že v nurofenu je, ne?Ale na toxikologii tomu asi rozumí :nevim:

v nurofenu je ibuprofenum

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 14.03.18 18:19
@iiiv píše:
v nurofenu je ibuprofenum

Tak to pardon :oops:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >