Předávkování vitaminem D

1
23.9.20 18:56

předávkování vitaminem D

Dobrý den všem,
jsem možná magor, vyšiluji kvůli zbytečnostem, ale nedá mi to.
Začala jsem brát před měsícem rybí tuk, ve kterém je vitamin D - podle balení jedna dávka obsahuje 20µl, v závorce bylo napsáno 200%, pokud jsem pochopila, znamená to denní dávku (?).
Od začátku školního roku jsem brala ještě hořčík v tabletách, kvůli stresu a únavě. Jenže mi došel, a tak jsem sáhla po tabletách, ve kterých je kombinace hořčíku, vápníku a zinku. Dneska jsem podrobněji prostudovala příbalový leták a dočetla jsem se že se v tomto doplňku stravy nachází 5µl vitaminu D1, v závorce bylo 100%. Tyto prášky beru v kombinaci s rybím tukem 7 dní.
A teď k otázce: můžu se tímto množstvím vitaminu D předávkovat? A jak se to projeví?
Moc děkuji za jakékoli reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1917
23.9.20 19:12

https://vitaminy.doktorka.cz/…ni-vitaminem
Vzhledem k tomu, že vit. D je rozpustný v tucích a tělo je nevyloučí močí, tak se předávkovat lze. Mrkni na ty hodnoty a hoď si to do kalkulačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3595
23.9.20 19:14
@baaranova píše:
Dobrý den všem,
jsem možná magor, vyšiluji kvůli zbytečnostem, ale nedá mi to.
Začala jsem brát před měsícem rybí tuk, ve kterém je vitamin D - podle balení jedna dávka obsahuje 20µl, v závorce bylo napsáno 200%, pokud jsem pochopila, znamená to denní dávku (?).
Od začátku školního roku jsem brala ještě hořčík v tabletách, kvůli stresu a únavě. Jenže mi došel, a tak jsem sáhla po tabletách, ve kterých je kombinace hořčíku, vápníku a zinku. Dneska jsem podrobněji prostudovala příbalový leták a dočetla jsem se že se v tomto doplňku stravy nachází 5µl vitaminu D1, v závorce bylo 100%. Tyto prášky beru v kombinaci s rybím tukem 7 dní.
A teď k otázce: můžu se tímto množstvím vitaminu D předávkovat? A jak se to projeví?
Moc děkuji za jakékoli reakce.

A kvůli tomu sis založila fejka. No, co také čekat od inteligenta, který zcela bezdůvodně zobe suplementy a ani neví, jaká je doporučená denní dávka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2171
23.9.20 19:25

@baaranova Vzhledek ke kratke dobe uzivani a relativne male davce se o predavkovani hovorit neda. Vit D se nekdy bere v „mega-davce“ jednou za mesic, takze par dni uzivat vic nevadi ani trochu. Pokud se bojis, udelej par dni pauzu a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6808
23.9.20 20:22

Jaka ze je ta merici jednotka? Nema to byt mcg?
Jinak ne, predavkovat jsi se nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama